Otomobil Seçimi

pookie

Senkromeççi
17 Tem 2019
14
1
70
33
Marka
BMW
Arkadaşlar 3Araç Arasında Kaldım Arıza Çıkarma Oranları Parça Fiyatları ve Genel Olarak Bilgi Verirmisiniz Teşekkürler
1-2012 Model AUDI A5 SPORTBACH
2-2011 Model Bmw 520 d Msport
3-2015 Model Mercedes c200d bluetec amg

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
3u de birbirinden guzel araclar daha yeni olmasindan dolayi mercedes derdim ama kilometre durumu servis kaydi kazasi degiseni de ele alarak incelemek lazim

pookie

Senkromeççi
17 Tem 2019
14
1
70
33
Marka
BMW
3u de birbirinden guzel araclar daha yeni olmasindan dolayi mercedes derdim ama kilometre durumu servis kaydi kazasi degiseni de ele alarak incelemek lazim
audı 156 binde HATASIZ 168 bin tl bmw 110 binde HATASIZ ama tamponlar da boya lazım rütuş 195 bin tl m paket full+full Mercedes 136 binde exclusive amg içi krem ahşap özel üretim cam tavanlı sanruf lu 186 bin tl

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
bmw 5 kasa dizel o kilometrede cok guzel tabi o paralari verebiliyorsaniz aracin bakimlari uzmeyecekse alinir

imer

Senkromeççi
16 Tem 2019
36
22
70
100.000 km 2015 model C200d kullandım diğer araçlarla ilgili kulaktan dolma olmayan bir bilgim yok. C200d'de bulunan 1.6 136 hp'lik motor gayet yetiyor uzun yolda 4-5.5 arası şehir içi maksimum 6.5 gördüm dip gaz kullanımlarda 8-9 da yakabiliyor.
Parça fiyatları tabi yüksek ama diğer araçların da parça fiyatlarının aşağı yukarı aynı olduğunu düşünüyorum. Parça fiyatıyla ilgili soyut örnek vermek gerekirse İstanbul'da 1 kere sol ayna camım çalındı 2800 TL sadece aynanın camı, ayna komple 3500-4000 TL arası. Bunlar tabi servis fiyatları
Bu motorda kronik sorun olarak NOX sensörü sorunu var. Garanti kapsamında 2 kere tek sensör 1 kere set olarak değişti. Başka bir dert adblue derdi. Ben garantim olduğu için hep yetkili serviste bakım yaptırdım. Normalde adblue bakımda koyuyorlar, normal şartlar altında 15.000 km yani bakım süresince bu yetiyor. Ancak bazen 15.000'i görmeden bitebiliyor. Bu durumda adblue uyarısı veriliyor, sen benzin deposunun yanından adblue ekleyim sorun gitsin istiyorsun ama adblue sensörü bu eklediğini algılamıyor ve araç bilgisayarında 300 km sonra start mümkün değil gibi bir uyarı veriyor. Adblue eklendiğinde bilgisayardan da uyarının silinmesi gerekiyor. Bu kadar anlattım ama bu kolay bir işlem aslında ama bilmenizde fayda var diye düşünüyorum.
Orta ekran BMW'ye göre daha yavaş ve kasarak çalışıyor. Ancak çözünürlük daha iyi. Ses sistemi standart haliyle iyi değil ama BMW'nin de iyi değil, ses sistemi konusunda Audi daha başarılı sanırım. Bendeki araç exculisive'di bana mercedes'e göre sert geliyordu ama AMG daha sert diye biliyorum.
Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. C200d ile ilgili sormak istediğin olursa yardımcı olabilirim.

pookie

Senkromeççi
17 Tem 2019
14
1
70
33
Marka
BMW
Teşekkür ederim Audi Hakkında Bilginşz Var mı Ve Bu yazdığım Fiyatlarda Hangisi Uygun Piyasaya Göre Sizce

Son düzenleme:

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Bence bu araçları aynı listede koymak 5 serisine haksızlık açık ara 5 serisi önde duruyor söylendiği gibi temiz bir arabaysa. Başlı başına segment farkı var.

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Bakımları hangisinin pahalı olur sizce
Yanlış bilmiyorsam Bmw MErcedes ve Audi diye sıralanıyor bakım ücretleri fakat o kadar paraları verdikten sonra bakım ücretine takılmamak gerek hangisinde gönlünüz varsa ona yönelin hatta ve hatta ben sizin yerinizde olsam Audi A6 düşünürdüm o fiyatlara

gokhanb

Takipçi
20 Tem 2019
2
2
20
24
Youtube'da denk gelmiştim c serisinde direksiyon kitlenmesi varmış, mercedes fanatiği olarak üzücü :/ daha da araştırmak lazım
yakın bir arkadaş da var 2.0 tfsi a5 yıllardan beri sıkıntısız binerler 170.000 km'de

pookie

Senkromeççi
17 Tem 2019
14
1
70
33
Marka
BMW
Yanlış bilmiyorsam Bmw MErcedes ve Audi diye sıralanıyor bakım ücretleri fakat o kadar paraları verdikten sonra bakım ücretine takılmamak gerek hangisinde gönlünüz varsa ona yönelin hatta ve hatta ben sizin yerinizde olsam Audi A6 düşünürdüm o fiyatlara
teşekkür ederim istediğimiz kriterler e uygun o fiyata a6 bulmak zor olur gibi bmw nin km çok iyi ve dediğiniz gibi segment farkı da var bmw de önnve arka tampon boya istiyor sıkıntı olurmu acaba geri kalan kısımlar iyi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bendeki araç exculisive'di bana mercedes'e göre sert geliyordu ama AMG daha sert diye biliyorum.
Kesinlikle katiliyorum. C kasanin makyajli yeni versiyonunda surus keyfi ve konforu gelistirdiler. Ama 2015 kasanin ozellikle darbe emisleri hic D premium segment gibi degil. Konforuna kalitesiz denemez ama bu segmentten beklenen seviyede degil.

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Youtube'da denk gelmiştim c serisinde direksiyon kitlenmesi varmış, mercedes fanatiği olarak üzücü :/ daha da araştırmak lazım
yakın bir arkadaş da var 2.0 tfsi a5 yıllardan beri sıkıntısız binerler 170.000 km'de
Bende de 2.0 tfsi quattro A4 var araçdan çok memnunum tek sıkıntısı benzinli olması ama açıkcası sorun çıkarmadığı sürece ona da razıyım :D

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Ben bunların arasından a5 alırdım düşünmeden. Nefis bir tasarımı var :) bakım fiyatlarını bilmiyorum o kadar zengin değilim 😄

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım