KAPALI Otopark takipcilerinin Servis Kara listesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Aracınızı onarımı için güvenerek gittiğiniz ve sizi kazıklamaya çalışan firmaların isismlerini yazarsanız bir birimizinde aynı mağduriyeti yaşamaması adına iyi olur diye düşünüyorum.

Benim kendi kara listemi ve nedenlerini yazayım

Kadosan Üçel BRC : Facebook sayfalarından muhattap olduğum arkadaşlar, ellerinde aracıma göre filtre olduğunu belirtip servise çağırdı. Aracımın filtre resimlerini ve modelini göndermiş olmama rağmen beni 20 km yoldan getirip 60 dakika kapıda beklettikten sonra ellerinde araca uygun filtre olmadığını söyleyip geri gönderdiler.

Hyundai Kaynak : Arkadaşımın arabasına randevu verip , basit bir cam filmini çekemeyip 3 saate beklettikten sonra olay arkadaşım servisi terk etmiştir.
ikinci vukuatlari, Lpgli i10 için filtre montajını yapamamışlar, sıkıntı çıkarıp servis servis gezmesine sebeb olmuşlardır.

A2 BRC Bostancı: Lpg li aracımın Lpg bakımı için gittiğimde aracıma uygun filtre olmadığı için filtre temizliği yapıp 30 tl almışlardı. Fakat bana tanıtım yaptıkları her katkı maddesini aracıma boca edip beni ekstra ödeme yapmak zorunda bırakmışlardır. Yine çakallık yapıp aracımın hiç ihtiyacı olmadığı halde Damla soğutma sistemi satmaya çalışmışlardır.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,437
4,970
kocaeli
Bu Arada yazmayi unutmusum ;
Kocaeli İzmitteki Toyota yetkili servisi en ufak kazada dahi boyanarak veya düzeltilerek vb. Onarılabilecek parçaları direk değişme yoluna gidiyor , Enistemin aracında karşılaştık bu durumla satarken bu durumu öğrendi , yaklasik 7-8 sene sonra ...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kocaeli İzmitteki Toyota yetkili servisi en ufak kazada dahi boyanarak veya düzeltilerek vb. Onarılabilecek parçaları direk değişme yoluna gidiyor , Enistemin aracında karşılaştık bu durumla satarken bu durumu öğrendi , yaklasik 7-8 sene sonra ...

Ah o Kocaeli Kaya yok mu...
2012 Auris'in halojen stobuna 600 tl istediler.Biz de kaskodan yaptırmak zorunda kaldık.

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,437
4,970
kocaeli
Ah o Kocaeli Kaya yok mu...
2012 Auris'in halojen stobuna 600 tl istediler.Biz de kaskodan yaptırmak zorunda kaldık.

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi
Buna net olarak fırsatçılık denir ...

Kaskoda fiyatın pahalı olduğunu biliyorsa niye anlaşmayı feshetmiyor acaba ?

Led olsa neyse ...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Valla herhalde turkiyede bunu pek ben dusunuyorum bence parca degisimi boyanmasindan her zaman iyidir. O boyanan yere biri ikinci kez vurdugunda daha kotu dagilacak sonucta cunku ister istemez islem goren yer 0 kondisyonunda olamiyor. Ozellikle bunu fazlasiyla tecrube etmis biri olarak on ve arka tamponun iyi darbe emdigi yerlerde degismesi lazim cunku biri daha vurdugunda kopup gidebiliyor :D

onure35

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
4
3
545
Arkadaşlar, Renault Çizmeci Oto / İstanbul. Sakın ha!!!!
Kazadan sonra aracım 1 ay serviste yattı ve hasarlı olan debriyaj beynini(sanırım adı bu şekilde) değiştirmeden yerine takarak servisten çıktıktan sonra 1 saat içinde tekrar yolda kaldım. Üstüne arabadaki sağlam boruları çıkartıp, hasarlı bazı parçaları değiştirmeyip, faturaya ve değişmesi gereken parçalar listesine göre yaklaşık 1000 TLlik fark ortaya çıkardılar. Klasik muhabbet sigortadan fazla para alma :) Aman aman bir daha asla herkes bilinçlensin.

Son düzenleme:

kozanibo

Asfalt Kurutucu
27 Ocak 2017
67
71
710
Kayseri Çelebi oto, DSİ girişi yanı. Citroen ve Peugeot araçlarına bakarlar fakat tam kasaplar. Ayrıca Pek de işten anlamıyorlar. Tecrübe ile sabit maalesef.

Mobil

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
B&B Otomotiv: Pendik Kavakpınar'da bulunan bu servisin önünde aracınız bozulsa iterek uzaklaşın. Kati surette girmeyin. Kazık, iş bilmemezlik, verdiğiniz arabayı vurup boyayıp size söylememek. Özetle kan çıkar.
Aksoy Motor Audi-Porsche: Bostancı Sanayi de Yüksel Usta. Audi ve Porsche konusunda daha iyisi olmayabilir. Fiyatları biraz yüksektir, işçiliği pahalıdır fakat işinin kesinlikle ehlidir.

sin

Asfalt Kurutucu
27 Eyl 2016
10
8
595
KOCAELİ İZMİT OTOMOTEST PEUGEOT SERVİSİ

1.6hdi 308 im su kaçırdığında inatla kapak açılacak orada değilse blok indirilip bakılacak gerekirse sıfırdan motor yapılacak dedi. Kapak açıldı 1500tl verdik alet su kaçırmaya devam etti. Bir arkadaşım çatlak tıkama tozlarından atalım radyatöre dedi. Pek gönüllü olmasam da nolucaksa olsun napayım diyerek attım genleşme kabından içeri. 3-4 gün sonra bir farkettim ki şanzımanın üzerine bembeyaz bir sıvı akmış. Şanzımanın az üzerinde içinden su geçen ne var dersiniz? Termostat !! plastik termostat çatlamış. Gittik sanayiye başka bir servise termostat 250tl ama sen ford 1.6 dizel termostatı diye sor aynı motor uyar o parça dedi. 140tl ye termostat aldım değiştirdim ve sorun çözüldü!!

bu arabanın sorunu hallettikten sonra otomotest'e götürdükten sonra bana diklenmeye kalktı albdulkadir dediğimiz insansı. yok işte kapakta hafif atman vardı düzelttik blokta da çatlak var o katkı bloktakini tıkamış ama termostattakini tıkayamamış ondan olmuş tamamen bırak motoruda indirip bakalım boşuna para falan almadık diye üste çıkmaya çalıştı. tamam dedim en şampiyon peugeot'cu sensin!!

bu arada izmit sanayide peugeot için özellikle motor ustası olarak kesinlikle hiçbirini tercih etmeyin. ben hepsini denedim. hiçbirinin bulamadığı kaçağı otoyıkmacı arkadaşım buldu. illa gidecekseniz peugeot cu emre diye sorun o arkadaş yine diğerlerinden biraz daha iyi yaklaşıyor duruma. Şimdi ki aklım olsa zaten ya yetkili servise giderdim ya da ford özel servislerinde baktırırdım motora.

ÇANAKKALE PEUGEOT BAŞARAN YETKİLİ SERVİSİ
Ne demek lan 15bin bakımı ve yağ değişimi 580tl?

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yetkili servislerin tamami benim icin kara listededir. Acayip pahali yedek parca ve isciligin yaninda verdikleri kalitesiz hizmet sinirimi bozmaktadir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım