Otopark takipçilerinin yakıt tüketim veritabanı

Arabanızın yakıt türü

• Kullanılan toplam oy
    156
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sinasi

Profesör
18 Eyl 2016
154
107
1,135
Adana
l33GEE.jpg

Ben kullanıca böyle oluyor. Babam kullanınca 9 -10 civarı .

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,407
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2001 Corsa C 1.2 manuel vites depo 45lt
yakıt tüketimim yarım depo ile 450 km ve tam depo ile 450km arasında değişti bugüne kadar. tamamen sürüşe bağlı. istanbul'da minibüs yolunda minibüs gibi, e5'te gebze-harem hattı gibi gittiğim zamanlar oluyor. veya nadiren de olsa göz kırpan 1.7dti'lara, cla'lara filan kafa tuttuğum olabiliyor. işte o zaman 20lt'yi geçtiğinden eminim.
yol bilgisayarım yok ama depoyu her doldurmamda sıfırlarım. son benzin alışımda 37lt benzin ile 620km yapmışım. standart sakin kullanımımda ortalama 6 lt/100km diyebilirim.
Dün evden oto sanayiye kadar bol trafik ışıklı, açık sayılabilecek trafikte kullandım. Ortalama tüketim 5,4 lt/100km oldu.

Not: Bluetooth-OBD2 cihazıyla telefondaki Torque programı süper oluyormuş :) Motor yükü %50'ye kadar çıkmış, gaz kelebeği %90'ı görmüş. Bunları görebilmek hoş şeyler...
upload_2017-1-1_22-9-56.png

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Dün evden oto sanayiye kadar bol trafik ışıklı, açık sayılabilecek trafikte kullandım. Ortalama tüketim 5,4 lt/100km oldu.

Not: Bluetooth-OBD2 cihazıyla telefondaki Torque programı süper oluyormuş :) Motor yükü %50'ye kadar çıkmış, gaz kelebeği %90'ı görmüş. Bunları görebilmek hoş şeyler...
Ekli dosyayı görüntüle 3059

Bu uygulama çok güzelmiş yol bilgisayarı olmayan arabalar için ideal. Kesinlikle aracımın ne zaman ne yaktığını görmek isterim ve bu benim en doğal hakkım :p Kullanabilmek için uygulamayı telefonumuza indirip ney ile bağlıyoruz araca?
Aracınız Corsa C 1.2 benzinli mi eğer hala benzinliyse bu veri bana uygun gibi geldi o_O

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,407
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu uygulama çok güzelmiş yol bilgisayarı olmayan arabalar için ideal. Kesinlikle aracımın ne zaman ne yaktığını görmek isterim ve bu benim en doğal hakkım :p Kullanabilmek için uygulamayı telefonumuza indirip ney ile bağlıyoruz araca?
Aracınız Corsa C 1.2 benzinli mi eğer hala benzinliyse bu veri bana uygun gibi geldi o_O
Aşağıdaki mesajda bahsettim, bakabilirsiniz.
https://www.otopark.com/forum/threads/obd2-yardım.2873/#post-55602
Uygulamada soğutma suyu sıcaklığı, emdiği havanın sıcaklığı, voltajlar vs. arabanın algıladığı ne kadar bilgi varsa görüntüleyebiliyorum.

Evet, araba aynı araba. Standart sürüşte tüketimi bu. Ama biraz sapıtırsam ortalamam 6,5 lara, 8 lere çıkıyor :)
Baz donanım olduğu için yol bilgisayarı telefonumdaki hesap makinesiydi. :) Depoyu doldurdukça km yi sıfırlayıp bir sonraki aldığım yakıt litresiyle ortalamamı hesaplıyordum.

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Aşağıdaki mesajda bahsettim, bakabilirsiniz.
https://www.otopark.com/forum/threads/obd2-yardım.2873/#post-55602
Uygulamada soğutma suyu sıcaklığı, emdiği havanın sıcaklığı, voltajlar vs. arabanın algıladığı ne kadar bilgi varsa görüntüleyebiliyorum.

Evet, araba aynı araba. Standart sürüşte tüketimi bu. Ama biraz sapıtırsam ortalamam 6,5 lara, 8 lere çıkıyor :)
Baz donanım olduğu için yol bilgisayarı telefonumdaki hesap makinesiydi. :) Depoyu doldurdukça km yi sıfırlayıp bir sonraki aldığım yakıt litresiyle ortalamamı hesaplıyordum.
Lpg yok aracınızda değil mi yanlış anlamıyorum ben eğer gerçekten öyleyse benzinli tadını almak isteyen öğrencilerin bile kullanabileceği bir araba sanırım :)
Polo 1.2 TDI konusu açmıştım belki hatırlarsınız. Ve sonuç olarak aldım. 2012 model poloda yol bilgisayarı var mı diye sorgulama gereği bile duymamıştım. Yokmuş :( :D O yüzden bu uygulama çok işime yarayacak gibi görünüyor :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

Ekli dosyayı görüntüle 3059

Ohşş 64 km trip speedmi olu :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,500
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
f7r 2,0 benzinli tamamı şehir içi ve birkaç kalem gazlamalı 1 depo ile 466 km yapabildim trabzonda. ışık yandı sonra.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,500
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
litre bazında zaten yol bilgisayarı 8,5 lt civarı gösteriyor. tekrar fullediğimde 52 lt benzin aldı. buda 8,9 lt ye tekabül ediyor. yol bilgisayarım güzel çalışıyor sanırım :D

1akd

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
35
20
595
2013 BMW 1.16ed 50 litre depo
Şehir içi 5.5-6.6lt
Şehir dışı 3-4lt (90-128km/s)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım