OTORAPOR'un Expertiz Raporlarını Tekrar Satması

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,729
6,804
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Konu şöyle gelişti,

Favorilerimde olan bir araç için iletişime geçtim expertiz raporunun ilk sayfasını attı satıcı tam rapora burdaki plaka, şase no ile ulaşabiliyormuşsunuz dedi.
Neyse adamın başına da kötü şeyler gelmiş arabasıyla ilgili çok uzatmadım.

Otorapor'un sitesine girdim https://otorapor.com/Arac/Rapor adresine ilerledim.

Aracın sadece plakasını yazarak, daha önce başkasının para vererek yaptırdığı expertiz raporunu, herhangi birine tekrardan sattıklarını farkettim.

Hatırımda olan araçlarımın, daha önce orda expertiz yaptırtan tanıdıklarımın araçlarının plakalarını kontrol ettim.
Sistemde kayıtlı olarak çıkıyor. Sepete Ekle diyip satın alabiliyorsunuz.

Hayatımda bu kadar saçma şey görmedim. Bunu ne hakla, hangi akla hizmet yapıyorlar?

Capture.PNG

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Plakadan satın alım da ekstradan sakat. Arada plaka değişmiş olsa daha bir başka patlayacak. C180 raporu peşindeyken Dacia Logan getirecek önüne filan, kaffayı yersin.

Olayın özüne odaklanılırsa bu bambaşka bir kepazelik. Yarı ekspertiz parasına bir kere yapılan işlemin raporunun tekrar tekrar satılması mı, yoksa istediğimiz arabanın ekspertiz bilgilerine rahat rahat ulaşabiliyor olmamız mı daha büyük kepazelik tam kestiremiyorum. İkna edici bir bahaneleri var mı acaba çok merak ediyorum.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Konu şöyle gelişti,

Favorilerimde olan bir araç için iletişime geçtim expertiz raporunun ilk sayfasını attı satıcı tam rapora burdaki plaka, şase no ile ulaşabiliyormuşsunuz dedi.
Neyse adamın başına da kötü şeyler gelmiş arabasıyla ilgili çok uzatmadım.

Aracın sadece plakasını yazarak, daha önce başkasının para vererek yaptırdığı expertiz raporunu, herhangi birine tekrardan sattıklarını farkettim.

Hatırımda olan araçlarımın, daha önce orda expertiz yaptırtan tanıdıklarımın araçlarının plakalarını kontrol ettim.
Sistemde kayıtlı olarak çıkıyor. Sepete Ekle diyip satın alabiliyorsunuz.

Hayatımda bu kadar saçma şey görmedim. Bunu ne hakla, hangi akla hizmet yapıyorlar?

Ekli dosyayı görüntüle 35536
Mobil uygulamada, raporun ilk sayfasındaki qr kodu taratinca raporu ücretsiz görüntüleyebiliyorsunuz
Satıcı bu yüzden gönderdi size muhtemelen
Diğer taraflarını bilmiyordum, parayla rapor satmak felan, yolunu bulmuş adamlar

Daswagen

Asfalt Kurutucu
4 Ocak 2020
25
17
595
Forum

Ekspertiz raporunda Alıcı ve Satıcı, adres, telefon vb. bilgileri açık olarak görüntülenebiliyor mu ? Görünüyorsa bu durum da ilki kadar vahim...

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ekspertiz raporunda Alıcı ve Satıcı, adres, telefon vb. bilgileri açık olarak görüntülenebiliyor mu ? Görünüyorsa bu durum da ilki kadar vahim...
Bir tanıdığın linkinden baktık şasi no dışında bi bilgi vermiyor gibiydi de tam olarak satın alma prosedürünü yapmadık tam aynı verilere mi ulaştım parayla satın alanlarla emin değilim

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,729
6,804
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Valla olay neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor.

Ben de rastgele farkettim, çoğu insanında haberinin olduğunu sanmıyorum. Satıcı direk raporu atsa girip web sitesini kurcalamak yine aklıma gelmezdi...

Alexios

Oğulcan Avcıoğlu
Düz Yol Gazcısı
17 Nis 2021
34
28
145
İzmir
Marka
Hyundai
Otorapor burda dolandırıcıların önünü açmak istemiş sanırım .😁 Dolandıracak kişi 249 tl yi verip daha sonrasında her araç için kafasına göre dosyayı düzenleyip yazdırır zaten pdf uzantılı falandır , bildiğiniz üzere düzenlemesi çok kolayhatatat

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım