Para sıkıntınız olmadan aracınızı kişiselleştirmek isteseydiniz...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,051
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
-Klima taktırırdım.Klima olduğu zaman sessiz bir şekilde aracın içinin sıcacık olması da ayrı bir artı.Klimasız halinin kaloriferi zayıf,aracın içinin ısındığını en azından hissedebilmeniz için en aşağı ikinci kademeye getirmeniz gerekiyor, bu da ses yapıyor.
Eski otomobillerde klimayı deneyimleyenler bilir; açtığın an öne doğru bir yığılma, motorun devri yükselmiş gibi garip sesler, motor sesinde artış, neredeyse yarı yarıya güç düşüşü, sollama yapacağın zaman klimayı kapatma hareketi ( sanki sport mod düğmesine basıyormuş hissi vermiyor değil hani :D ) otomobilde saçma sapan bir gerginlik, gaz pedalına cevap vermede zorlanma.. of of saymakla bitmez. Anlatılmaz yaşanır bir deneyim :D

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,257
3,847
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Eski otomobillerde klimayı deneyimleyenler bilir; açtığın an öne doğru bir yığılma, motorun devri yükselmiş gibi garip sesler, motor sesinde artış, neredeyse yarı yarıya güç düşüşü, otomobilde saçma sapan bir gerginlik, gaz pedalına cevap vermede zorlanma.. of of saymakla bitmez. Anlatılmaz yaşanır bir deneyim :D
Bizim megane'da (2000 model 1.6 ) klima acinci güç düşüşü bariz oluyordu bildiğin yokuşta zorlanıyordu. (Yine bir parantez açarak araç 5 kişi ve bagaj çakılı şekilde..)
ama yinede güzel yürüyordu atmosferik sesi bir başka idi..
Özlüyorum onu. R.İ.P

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,061
3,039
4,070
26
Eski otomobillerde klimayı deneyimleyenler bilir; açtığın an öne doğru bir yığılma, motorun devri yükselmiş gibi garip sesler, motor sesinde artış, neredeyse yarı yarıya güç düşüşü, otomobilde saçma sapan bir gerginlik, gaz pedalına cevap vermede zorlanma.. of of saymakla bitmez. Anlatılmaz yaşanır bir deneyim :D
O deneyimi Focus 1 1.6'da yaşadım ben hocam. Gerçekten o his arkadan biri çekiyor gibiden başka türlü anlatılamaz. İnanılmaz bir çekiş düşüklüğü oluyor. Üstüne bir de 300.000 km'deki motor, LPG ve 4 kişi olunca varın gerisini siz düşünün :D .

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,051
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O deneyimi Focus 1 1.6'da yaşadım ben hocam. Gerçekten o his arkadan biri çekiyor gibi'den başka türlü anlatılamaz. İnanılmaz bir çekiş düşüklüğü oluyor. Üstüne bir de 300.000 km'deki motor, LPG ve 4 kişi olunca varın gerisini siz düşünün :D .
Güzel günlerdi güzel.. Safkan otomobil kullanıyorum hissi verirdi insana :D Yeni nesil araçlarda ki sürüş modlarının ağa babasıdır bu A/C kapatma tuşu. Bastığın an otomobilin karakteri bambaşka oluyor :D

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Arabama hali hazırda baya bir şey yaptım. Fakat artık gerçekten pahalı olan ve maddiyattan dolayı yapmaya gözümün yemediği kısımlara geldik sayılır. Örneğin;
Yukarıdaki listenin fiyatı, benim arabanın fiyatına ulaştı :)

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,518
2,687
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
1- Koyu cam filmi.
2- 10" android multimedya+park asistanları
3- keyless-go
4- elektrikli katlanabilir aydınlatmalı aynalar
5- alüminyum pedal seti
6- ses yalıtımı
7- stage1 yazılım ve chiptunning
8- mat siyah tavan rengi(çift renk)
9- 17" siyah mat alüminyum jant
10- dodik
11- konforlu koltuk seti
12- ses sisteminde iyileştirme

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
DS7 Crossback direksiyonu
Rally Armour paçalık
Detaylı boya düzeltme
Geri lambası beyaz led yapma
Çok detaylı bakım
Elektrikli bagaj kapağı
Genel yalıtım eklemeleri cam fitillerini değiştirmek
Premium Contact 6 konfor lastikleri
Cam filmi

Bunlar dışında pek aklıma gelmiyor :).

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,051
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim picasso klimasız patenaj yaptığı yerde klima açık direk kalkıyor.
2000'lerden sonra klima sistemleri adam akıllı hale sokulmaya başlandı işte. Öncesinde insanın açası bile gelmiyordu. Otomobile ciddi yük bindiriyordu. Aslında yeni nesil araçlarda bile motorun aşırı zorlanacağı hava şartları varsa klimayı açtığında motor saçmalayabiliyor hala :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,224
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam sanırım toureg vardı sizde .

Motor haricindekiler arabaya fazla yakışmaz diye düşünüyorum :)

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Böyle bir SUV'ye de Camper olmak gerekir ama.
featured-image02.jpg

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,265
1
9,389
4,970
kocaeli
• İlk olarak sağlam bir kaporta boya işlemini hak ediyor .

• Ön tamponumuz yan sanayi, orijinali olsa güzel olur

• Farlarımız yan sanayi , merceksiz . Aslı olan mercekli far ve güçlü bir ampul(Xenon kitimiz var zaten)

• Tavan çıtaları yıllardır ısı değişiminden etkilenmekten gevremiş iyice , tüm marealarda böyle hemde opar üretemiyor . Yakın zamana kadar bulunmuyordu ama şimdi yan sanayi üretilmeye başlanmış .

• Madem bütçe sınırsız arka tamponu da değiştirsek fena olmaz .

İç mekana geçelim ;
• Öncelikle kapı fitillerinin kumaş kısımları yer yer sarkık , yenilenilebilir .

• Tavan döşemesinde aslında bir sıkıntı yok ama değişebilir .

• direksiyonu deri kaplatırım

• aslında koltukların destekleri çok güzel ancak zamanla süngerleri ezilmiş haliyle onlar içinde birşey düşünülebilir . Aynı zamanda koltuklarda sigara yanıkları da var onlara da bir el atılabilir .

• paspas konusu da önemli , 3D havuzlu paspas alırım

• vites ve el freni körüğü değişir .
(Sanırım iç mekanda atladığımız bir yer kalmadı)

Motor ve Şanzıman ;
• Egea da kullanılan 1.6MJ motor ve 6ileri manuel şanzıman güzel gider .

Jant ve Lastik ;
• güçlü kuvvetli 1.6Mj motoru taktıktan sonra 14" jant çok sarar . 15e geçmek lazım , çok kollu Linea jantı ve Michelin-Goodyear lastikler ...

• yalıtım mutlaka şart ...

• bagaj döşemesi yenilenir

• çıkma olarak bulabilirsem stepne ve tamir kitini komple değiştiririm .

• Android isletim sistemli bir teybi de fiber b çerçeve yardımıyla oturturuz .

(Bahsettiğimi jantlar ektedir)
50164f4cb70804eeabb8f8c0b98f1d54.jpg

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Caddy için gerçeğe yakınlıktan uçuk hayallere doğru ilerleyen bir liste hazırladım bakalım :D
  • İçini tamamen söktürüp iyisinden bir yalıtım her yerine detaylıca.
  • Orijinal ve android auto&apple car play içeren bir multimedia sistemi.
  • Detaylı iç ve dış temizlik.
  • Önlere orijinal xenon far sistemi.
  • 205/55 16 "Sportline" jant ve conti pc6 lastik.
  • 2.0 204'lük TDI swap ve 6 ileri manuel şanzıman. (Evet 1.6tdi dsg ikilisinden sıkıldım :D )
  • Eğer varsa şasi gergileri eklenebilir.
  • Hayal gücünü daha ileri götürürsek coilover da eklenebilir listeye :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım