KAPALI PASSAT 1.4 ACT DSG VS MONDEO 1.5 ECOBOOST

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Sizce hangi araç beyler bayanlar bence passat. Çünkü marka algısı daha yüksek, bagajı daha büyük, iç mekanı daha kaliteli ve göze daha çok hitap ediyor, yol tutuşu ve DSG'ye sahip olması. Sizin görüşleriniz nelerdir? saygı çerçevesi içinde tartışalım ve fanboyluk yapmadan.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Haklısınız bu konuda ama bahsettiğim abim öyle sokakta görüpte sorduğum birisi değil gerçekten çok yakınız Ford'un reklamını yapıcağını sanmıyorum ki BMW 5(F10) ayarında yol tutuşu var diye üstüne basarak söyledi
2011 model F10 5.20d aahibiydik. Şuanda Passat var 1.6 tdi highline dsg. Passat, F10 un dönmekte zorlandığı virajlarda bana mısın demeden basıp gidiyor. F10 dan daha yüksek hızlarda virajları daha rahat alıyor. İlginç gelebilir size ama denemiş biri olarak söylüyorum bunu.

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Profesör
8 Eyl 2016
96
51
1,010
İstanbul
Marka
Opel
2011 model F10 5.20d aahibiydik. Şuanda Passat var 1.6 tdi highline dsg. Passat, F10 un dönmekte zorlandığı virajlarda bana mısın demeden basıp gidiyor. F10 dan daha yüksek hızlarda virajları daha rahat alıyor. İlginç gelebilir size ama denemiş biri olarak söylüyorum bunu.
Biri önden biri arkadan çekiş ama ondan dolayıda bir etkisi olabilir mi ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,298
45,950
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Böyle olması çok normal 2013 bmw 5.20i var ailede, konfor odaklı bir araç. Gövde salınımları ve hareketleri konfora odaklı. Passat daha sıkı ve sert bir araç o yüzden bunlar normal. Üstelik servotronic direksiyon sisteminin hissizliğinden şikayet edenler var bmw'de. Viraj alma kabiliyetinde direksiyon çok önemlidir.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Böyle olması çok normal 2013 bmw 5.20i var ailede, konfor odaklı bir araç. Gövde salınımları ve hareketleri konfora odaklı. Passat daha sıkı ve sert bir araç o yüzden bunlar normal. Üstelik servotronic direksiyon sisteminin hissizliğinden şikayet edenler var bmw'de. Viraj alma kabiliyetinde direksiyon çok önemlidir.
F10 baya konforluydu güçlüydü de yol tutuşu kesinlikle iyiydi ona lafım yok zaten olması da gerek. Ama dediğim gibi Passat daha kabiliyetli. Fakat karşılaştırmadaki iki arabayı sorarsınız. Cevabım 2.0 tdi 190 bg Superb olurdu benim iki aracı da Superble eş değer doldurun 2.0 tdi Superble denk oluyor fiyatlar

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,298
45,950
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
F10 baya konforluydu güçlüydü de yol tutuşu kesinlikle iyiydi ona lafım yok zaten olması da gerek. Ama dediğim gibi Passat daha kabiliyetli. Fakat karşılaştırmadaki iki arabayı sorarsınız. Cevabım 2.0 tdi 190 bg Superb olurdu benim iki aracı da Superble eş değer doldurun 2.0 tdi Superble denk oluyor fiyatlar
Tercih meselesi tabii. 2.0 motora geçiş yapıldığında malum ötv de bir üst dilimden hesaplanıyor. O fiyatlara gelindiğinde seçeneklerim artacağından derin bir araştırma yapardım mutlaka. İkinci el çok temiz 3.20d'lere de yönebilirdim bilemiyorum. 2.0 denildiğinde iş çok başka boyutlara gidiyor.

renegallimard

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
59
50
970
subaru levorg diyorum, yol tutuşuysa konu bu arabaların hepsi diz çöker tövbe ister.. 120 bine alınabilecek daha iyi yol tutan herhangi bir araç olduğunu sanmıyorum..

renegallimard

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
59
50
970
Levorg c station diye biliyorum ben hıcam o yğzden Passat ile veya mondeo ile karşılaştırmak doğru olmaz bence.

ahah yok ya ben trollemek için attım öyle adını..

ama şunu söyliyim araç net d segmenti.. araca girip oturduğun 5 saniyede bağırıyor zaten hangi segment olduğunu.. o aracı astra'yla, golf'le falan karşılaştırsan üzüntüsünden çalışmaz, hurdaya çıkar..

renegallimard

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
59
50
970
Levorg C wagon ama neredeyse D boyutlarında.Yol tutuşa öncelik verenler için ideal,ama alanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

ben daha yeni araştırdığım için biliyorum.. malesef bazı problemleri var subaru'nun.. tamamen şirketle ilgili, yoksa arabadan yana bi sıkıntı yok.. şimdi mesela çoğu kişi bilmez, navigasyon yok arabada, diyosun teli bağliyim carplay ya da android auto'da yok.. bayi ile sessizce bakıştım ben bunları öğrenince 20 saniye.. çok istiyorsun ama böyle ufak önemli şeyler bozuyor her şeyi..

BlackBeast

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
68
38
970
İstanbul
Evet maalesef.Markanın alıcı kitlesi Kuzey Amerika,ABD ve biraz da Avrupa olduğu için pek titremiyorlar Türk pazarının üstüne.Açıkçası gerek de yok onlara göre.Türkiye'de alıcısı belli zaten, seveni alıyor.Bu yüzden satış rakamları pek değişmeyecektir.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
  1. Bence biraz levorg sert kalıyor d segmenti için o yüzden çok ile karşılaştırma konuştum daha mantıklı olur ama çok segmenti içinde neredeyse fazla iyi bir sw. O yüzden kafama levorg un segmenti konusunda karışık. Suborunun genel sıkıntısı bence distrubutoru olan bayraktar otomotivin ilgisizliginden kaynaklaniyor.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Tercih meselesi tabii. 2.0 motora geçiş yapıldığında malum ötv de bir üst dilimden hesaplanıyor. O fiyatlara gelindiğinde seçeneklerim artacağından derin bir araştırma yapardım mutlaka. İkinci el çok temiz 3.20d'lere de yönebilirdim bilemiyorum. 2.0 denildiğinde iş çok başka boyutlara gidiyor.
Burada 3 yerine Superb deme sebebim, Passar ve Mondeo daha büyük hacimli araçlar olduğundan bu arabalar arasında kalan adama hacim lazımdır büyük ihtimal. O yüzden Superb dedim. Hacim şart değilse 3 serisine yönelinebilir.

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
Passat bana çok klasik geliyor.Hem iç tasarımı hem dış tasarımı çok sıkıcı. Biraz daha uzay kasa tasarımına geçse daha iyi olacak. Mondeo daha sportif daha gösterişli duruyor. Konfor olarak eskiden Passat iyidi. Fakat yeni kasalarda Mondeo'nun çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. Yol tutuşu olarak Ford artık ustalaştığını düşünüyorum.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Passat bana çok klasik geliyor.Hem iç tasarımı hem dış tasarımı çok sıkıcı. Biraz daha uzay kasa tasarımına geçse daha iyi olacak. Mondeo daha sportif daha gösterişli duruyor. Konfor olarak eskiden Passat iyidi. Fakat yeni kasalarda Mondeo'nun çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. Yol tutuşu olarak Ford artık ustalaştığını düşünüyorum.
Passat yol tutuşta daha iyi diye biliyorum.

ouzh34

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
33
6
595
passat.passat ve mondeo karşılaştırmasında mondeo da sadece sessizlik övülmüştü,geriye kalan tüm parametrelerde passat daha iyiydi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım