KAPALI PASSAT 1.4 ACT DSG VS MONDEO 1.5 ECOBOOST

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Sizce hangi araç beyler bayanlar bence passat. Çünkü marka algısı daha yüksek, bagajı daha büyük, iç mekanı daha kaliteli ve göze daha çok hitap ediyor, yol tutuşu ve DSG'ye sahip olması. Sizin görüşleriniz nelerdir? saygı çerçevesi içinde tartışalım ve fanboyluk yapmadan.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,620
18,411
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Passat'ta motor şanzıman iyi.Mondeo'da motor iyi fakat şanzıman kötü.Benzinli otomatik karşılaştırmasında hiç birini almayıp superb alırdım.Ama iş dizel manuele gelirse kesinlikle Mondeo alırdım.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ford'da test mühendisi bir abim var Mondeo'ya BMW 5(F10) ayarında yol tutuşu var dedi ve sınıfında ondan konforlusu olmadığını söyledi . Bizde 16 yıldır Ford Mondeo kullanıyoruz 2.5 V6 F1 Transmission Mondeo'muzu satıp şimdi 2012 1.6Ecoboost Mondeo aldık Motor suyu kapağını açık unuttuğumuz için araç Ankara-İstanbul'a seyir halindeyken Dudullu gişelerinde hararet yaptı ve conta yaktı 0 motor aldık bütün parçaları dahil 7500tl normal hasar giderilse zaten 3000-4000tl masraf olacaktı. Parçası ucuz(kendi sınıfındaki çoğu araca göre),konforlu,yol tutuşu çok iyi. Bence mondeo.

Bmw 5 ayarında diyorsunda passattaki yol tutuş kusursuzluğunu bilmiyosun heralde :) A6 ile aynı yol tutuşa sahip tabii daha konforsuzu :)
Ne passat ne mondeo 18 yaşıma girecem ehliyet aldığımda ilk arabam golf olucak xd konfor yol tutuş bir arada

transoft

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
1
0
535
herkese Merhaba, bana göre Konfor, sessizlik, uzun yol, ağırlık, yol tutuş olarak Mondeo. prestij, marka, şanzuman. çekiş kuvveti, manevra kabiliyeti olarak tabiki Passat.

dogukancay

Doğukan Çay
Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
45
36
645
23
İstanbul
İki otomobilde birbirinden iyi burda tamamen ihtiyaçlarına göre davranman gerekiyor. Örneğin dersen ki ben deli danalar gibi o virajdan bu viraja atlarım ve seri bi şanzıman olsun dersen passat. Lakin dersen ki ben öyle şeyleri fazla yapmam bana rahat sessiz araba lazım dersen mondeo. Ama tabi şunu da unutmamak gerek yakıt tüketimi mondeoda hayli fazla

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Bu motor şanzıman kombinasyonunda kesinlikle passat. segmente giriş yapacak olsam ve sadece ikisi arasında kalsam kalbim mondeo dese de mantık passat'dan ötesine geçit veçmezdi. he ne alırdım, superb:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım