Passata Kış Lastiği

FarukR

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
40
31
595
Marka
Toyota
Mrblar , Michelin kış lastikli corolladan 205 55 r17 ebatlı Passata geçiyorum. Erzurumda yaşıyorum. Primer lastiklerden ve imkan olmazsa f/p lastiği olarak ne alabilirim? Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
hocam biz aynı ebatta jetta’da kumho kullanmıştık. nokian ya da michelin’den lastik başına 150₺ daha ucuzdu ve beni hiç üzmedi. ankara kışında çok iyi iş gördü. 5.senesinde bile ılgaz dağı milli parkını sıkıntısız çıkıp inmiştim. düşünebilirsiniz.
eğer para sıkıntı değil derseniz nokian alıp kışı yaza çevirebilirsiniz tabii ki.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Nokianlar çok beğeniliyor, model olarak bilmesem de nokian yönelin diyorum.

FarukR

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
40
31
595
Marka
Toyota
debica, sava, falken, lassa arasından sizce hangisi?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

Savayı çok beğenerek kullanmıştım eskimos3+
Falken kışlık olmasada 4season ve yazlıkta başarılıyaa kışlıktada pişman etmez bir çok araçta ew1 gördüm ve espiaice
Debica ile sava aynılar zaten biraz desen biraz isim farkı
Lassa , bedavaya verseler büyük ihtimalle almam 😂

FarukR

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
40
31
595
Marka
Toyota
Yük endeksi 98 xl mi 94 mü almam gerekir passat için?

Son düzenleme:

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Bizde matador diye bir lastik var. Almayın 2 viteste bile sardığı olmuştu :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yük endeksi 98 xl mi 94 mü almam gerekir passat için?

Aslında o iş biraz kullanıcıya kalıyor gibi , xl lastikler bildiğiniz gibi yanak güçlendirilmiş lastikler ama konfor kaybı yaşatıyorlar , xl olmayanlar standart lastik dediğimiz lastikler konforları xl lastiklerden daha iyi olanlar :)

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes

Lassa iyidir aralarında. Bridgestone’un bir iki sene önceki desenlerini taklit ediyor genelde. Üretimi de hiç fena değil. Kar kış performansı üzmez ancak ses, yakıt ve konfor olarak bir michelin de değildir elbette.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Lassa iyidir aralarında. Bridgestone’un bir iki sene önceki desenlerini taklit ediyor genelde. Üretimi de hiç fena değil. Kar kış performansı üzmez ancak ses, yakıt ve konfor olarak bir michelin de değildir elbette.
Isparta'da okurken, sınıf arkadaşım i20'sine Lassa Snoways almıştı kış gelmeden. Bi kar yağsa da gezsem şu arabayla diye can atıyodu, hatta kar biraz gecikmişti üzülmüştü ulan o kadar para verdim diye. Neyse bigün uyandık Isparta bembeyaz i20'si olan arkadaş aradı beni de alsana geçerken diye. Dedim e beklediğin gün geldi neden kendin çıkmıyosun. Araba çıkmıyo yerinden dedi, gördüm, 2cm kar. Neyse birkaç kez birlikte gittik geldik. O zamandan beri kötü bi imaj bıraktı bende Lassa. Isınamadım

Tepkiler: S.Asil ve FarukR

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Isparta'da okurken, sınıf arkadaşım i20'sine Lassa Snoways almıştı kış gelmeden. Bi kar yağsa da gezsem şu arabayla diye can atıyodu, hatta kar biraz gecikmişti üzülmüştü ulan o kadar para verdim diye. Neyse bigün uyandık Isparta bembeyaz i20'si olan arkadaş aradı beni de alsana geçerken diye. Dedim e beklediğin gün geldi neden kendin çıkmıyosun. Araba çıkmıyo yerinden dedi, gördüm, 2cm kar. Neyse birkaç kez birlikte gittik geldik. O zamandan beri kötü bi imaj bıraktı bende Lassa. Isınamadım

Ben Bridgestone’un kar performansından çok memnun kaldığım için hep onu kullandım. İnanılmaz karlarda sürdüm hiçbir şey olmadı. Araç da Citroen C4 1.6 eHdi modeliydi. Arabayı satmama 5-6 ay kala gittim yardım lastiği. Sonra aynı desene en yakın Lassa’da vardı. (Lassa 1-2 sene önceki Bridgestone desenlerini üretir.) Gittim Lassa taktım. Onunla da Ankara’ya gitmem gerekti. Gittiğim gün hem otobanda hem şehirde kar vardı. En ufak bir sorun olmadan gezdim. Hatta dönüşte Gölcük tabiat parkına çıktım ve yolu da kendi de full karlar altındaydı. Yine en ufak bir sorun yaşamadım. Bu durumda ya üretim hatası vardır, ya da lastik sıfır dahi olsa 2-3 yıldır yatan lastiktir. Çıkma ise zaten ona hiçbir şey diyemem.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Ben Bridgestone’un kar performansından çok memnun kaldığım için hep onu kullandım. İnanılmaz karlarda sürdüm hiçbir şey olmadı. Araç da Citroen C4 1.6 eHdi modeliydi. Arabayı satmama 5-6 ay kala gittim yardım lastiği. Sonra aynı desene en yakın Lassa’da vardı. (Lassa 1-2 sene önceki Bridgestone desenlerini üretir.) Gittim Lassa taktım. Onunla da Ankara’ya gitmem gerekti. Gittiğim gün hem otobanda hem şehirde kar vardı. En ufak bir sorun olmadan gezdim. Hatta dönüşte Gölcük tabiat parkına çıktım ve yolu da kendi de full karlar altındaydı. Yine en ufak bir sorun yaşamadım. Bu durumda ya üretim hatası vardır, ya da lastik sıfır dahi olsa 2-3 yıldır yatan lastiktir. Çıkma ise zaten ona hiçbir şey diyemem.
Olabilir hocam bu ihtimaller de var tabi.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Nokian aldım, hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim...
Güle güle kullanın hocam. Ben de nokian kış lastiği kullanan biri olarak bir kez olsun üzdüğünü hatırlamıyorum. Diğer kış lastikleriyle karşılaştırma yapamayacağım ama her türlü eziyeti yapmama rağmen 3. kış dönemindeyim ve sanki hala ilk günkü gibi. Diğer kış lastikleri gibi yeri geldi ön plakaya kadar karın içinden çıktım yeri geldi donmuş zeminde uzun yolda taşıdı ama beni en çok şaşırtan iki şey yüksek hızlarda karlı virajlardaki performansı ve ıslak kuru farketmeksizin acil frenlemelerde absyi bile devreye sokmaması. Bu son özelliği çok büyük kabuslardan korudu beni :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım