Passat'tan Golf veya A3'e Geçiş

Taybao

Batuhan
Taklacı Güvercin
3 Şub 2021
20
1
295
22
Türkiye
Arkadaşlar merhaba aracım 1.5 tsi bussines passat yaşım 22 arkadaşlarım ve çevrem aracın yaşıma göre ağır kaçtığını biraz daha spor bi araba almam konusunda tavsiyelerde bulundu sizce passattan r line golf veya s line a3 e geçilirmi?

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,926
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Geçilebilir neden geçilmesin,ancak segment düşürünce eğer alınabiliyorsa premium almak daha yerinde bir hareket olur,bu sebeple golfü elemenizi öneririm.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
603
722
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Passat'ı verince yeni kasaları alabiliyor olman lazım. A3'ün yeni kasası güzel.
Golf 8 bence 7'ye göre geri gitmiş.

Donanımlı olsun diye eski kasalara bakma bence. Direk Golf 8 ve A3 8Y olarak bak.

Tamponlara ve kaputa da folyo çek missss 😁 Bu arada arabanı seviyorsan insanların ne dediğini boşver.

Bende senin yaşlarında B8 A4'e biniyordum. Bence herhangi bir şekilde ağır abi arabası durmuyordu.
Onu söyleyenin Golf 5'i vardı. Jant kapaklı arabaya biniyor , benim Audi'me laf söylüyor 😒

Son düzenleme:

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
957
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
2022 passattan inip c segment vaga geçmezdim 2.0 olmadıkça . 7R düşünürdüm sadece ama bana küçük geleceği için yine passattan devam ederdim.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Madem siz ve çevreniz passat'tan inip sportif bir şeye geçmenizi öneriyor o zaman buna değecek bir makine olmasını tercih ederim. Passat'tan inip sıradan bir a3 veya Golf'e geçince ekstra sportiflik almayacaksınız. Passat'ınızın tam özelliklerini bilemediğimden 2.el değerine dair yorum yapamıyorum ama muhtemelen kafa kafaya denk gelebilir düşüncesiyle ben 22 yaşında bir genç olsam, sportif araç arıyor olsam Passat'ı satar şu alttakilerden birine geçerim. Bu makineler Türkiye'de bir gencin her zaman sahip olabileceği araçlar değil. Üstelik Passat'tan daha mutlu edecekleri de şüphe götürmez.

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Çevrenizdeki insanların ne dediğine göre araba alacaksanız şöyle dekorluk bir e60 alın replika m jant şamıştayn koyil vs. Sportiften kasıt piyasa yapacak araç sanırım.

Rica ediyorum konu açarken azıcık önem verin bari kategorisini tutturun.

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
223
350
1,085
29
ankara
Marka
Ford

Donanımlı olsun diye eski kasalara bakma bence. Direk Golf 8 ve A3 8Y olarak bak.

Tamponlara ve kaputa da folyo çek missss 😁 Bu arada arabanı seviyorsan insanların ne dediğini boşver.

Bende senin yaşlarında B8 A4'e biniyordum. Bence herhangi bir şekilde ağır abi arabası durmuyordu.
Onu söyleyenin Golf 5'i vardı. Jant kapaklı arabaya biniyor , benim Audi'me laf söylüyor 😒
neden? jant kapaklı golf 5 e biniyor diye yorum yapamaz mı?

sorunuzun cevabına gelirsek bence de passat 22 yaşındaki birisi için fazla ağır kalıyor. fakat siz kendinize yakıştırıyorsanız da bir problem yok. söylenilenlere çok takılıyorsanız ve illa değiştirecekseniz golf 8 bana göre 7 gibi bir araçtan sonra fiyasko oldu. a3 daha tercih edilesi...

Taybao

Batuhan
Taklacı Güvercin
3 Şub 2021
20
1
295
22
Türkiye

Aracımı seviyorum beni üzmüyor a3 ü ben de düşündüm ama yeni kasanın önceki kasaya göre malzeme kalitesi olarak geride kaldığını gördüm.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
899
1
1,717
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
21 yaşında b7 Passat aldım. Şuan 27 yaşındayım. Halen kullanıyorum. Çevrenize bakmayın. O zaman için f20 ve muadil A3 alabiliyordum. Boyutlar ve sürüş karakterim nedeniyle tercihimi bu şekilde yaptım. Sonuç olarak, arabayı seviyorsanız çevrenin lafıyla hareket etmeyin.

MR.MET

EMİN TORUN
Takipçi
3 Tem 2023
2
0
10
17
Üsküdar
Marka
Mercedes
Arkadaşlar merhaba aracım 1.5 tsi bussines passat yaşım 22 arkadaşlarım ve çevrem aracın yaşıma göre ağır kaçtığını biraz daha spor bi araba almam konusunda tavsiyelerde bulundu sizce passattan r line golf veya s line a3 e geçilirmi?
Abi bana kalırsa kimsenin lafına bakma ama değiştirecem diyorsan a3e geç zaten motor her iki arabadada aynı motor yani uzun lafın kısası premiuma geçmek daha mantıklı

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Passat Passat'tır fakat ben olsam A3'e geçerdim. Kalite olarak Passat'tan aşağı kalır yanı yok, şahsi görüşüm daha güzel iç dış dizayna sahip ve paha algısı daha yüksek. Kapasite anlamında sıkıntınız yoksa A3'e geçilir, aynı motorla ağırlık avantajından dolayı da daha atik gelecektir.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bol miktarda Golf ve uzunca bir süre de Passat kullanmış biriyim.
Yapmayın ...

Passattan inip, Golf ve hatta A3 i binince gerçekten ruhunuz daralacak .. o genişlik ve rahatlığı arayacaksınız...

Eğer illa sportif görünüşlü biraz daha özgün birşey olacaksa bence adres Mercedes A180 önceliğiniz olabilir (evet yine küçüleceksiniz.. ama iç mekan olarak VW grubundan çıkıp oldukça farklı bir araca binecesiniz ) ...

Not : Passat sıkıntılı bir araba .. hem insanı genişliğine ve görece pratikliğine alıştırıyor (ben Variant kullandım), D segmenti ile gelen bir tık daha kaliteli iç mekana... , bir tık üzerine gitmedik istediğinizde de kendinizi Mercedes E serisi, BMW 5 veya en kötü V60 bakarken bulunuyorsunuz ...

irfanF20

İrfan Çalışır
Senkromeççi
29 Haz 2023
8
1
60
34
İstanbul
Marka
BMW
Dostum 3 arabayi da kullanmış biri olarak söylüyorum Golfe geçersen hem segment dusersin hemde benzer ic tasarim araba heyecan vermez sana ama A3 te bunu yaşamazsın.
Bana kalirsa segmentin sportiflikle ilgisi yok. Yani bi passat R line sportif degil mi? Mesela Tiguan in R line paketi SUV olmasına ragmen köküne kadar sportif. Düz bir E39 Bmw dede arabası iken M paket bi E39 muthis sportif bir araba oluyor.
Gidip düz bi A3 alirsan oda sportif durmayacak.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım