Peugeot 107 - citroen C1 Sahipleri

iktunar

Senkromeççi
31 Tem 2019
9
3
70
36
Marka
Peugeot
Bu arabaları kullanan , test eden ve deneyimi anlatmak isteyen var mı arkadaşlar?
Tanışmak ve deneyimlerinizi duymak isterim...

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Citorën C1/Peugeot 107/Toyota Aygo aynı arabalar. Çekya'daki Toyota Peugeot Citroën ortak fabrikasında üretiliyor. Toyota Yaris, Daihatsu Sirion gibi arabalarda da kullanılan 1.0 Toyota motoru kullanıyorlar. 5 ileri manuel ve tek kavrama yarı otomatik şanzıman seçenekleri var. Emisyon ve yakıt tüketimi konusunda çok iyiler. Okuduğum kullanıcı yorumları teknik verileri doğruluyordu. Motoru zaten üstte yazdığım gibi bir çok araçtan biliniyor ve bir sorun duymadım. Yarı otomatiği özellikle araştırmadığım için bilgim yok, sürüşü baltaladığı için bir çok kişi tarafından sevilmez bu şanzımanlar.

Bildiğim kadarıyla forumda C1/107 kullanan yok ancak kısa süreli de olsa Aygo kullanmış bir üye vardı diye hatırlıyorum, ancak son zamanlarda aktif değil.

iktunar

Senkromeççi
31 Tem 2019
9
3
70
36
Marka
Peugeot
Bu arabaların 1.4 hdi dizel motorları hakkında bilginiz var mı acaba. Ne kadar uzun ömürlüler. Ben şahsen hız yapmam, arabayı zorlamam akresif kullanmam. Yağ fitre bakımlarını düzenli değiştiririm. Şanzıman konusunda ilerde bir sıkıntı yaşar mıyım.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bu arabaların 1.4 hdi dizel motorları hakkında bilginiz var mı acaba. Ne kadar uzun ömürlüler. Ben şahsen hız yapmam, arabayı zorlamam akresif kullanmam. Yağ fitre bakımlarını düzenli değiştiririm. Şanzıman konusunda ilerde bir sıkıntı yaşar mıyım.
Maalesef bir bilgim veya fikrim yok.

1.4 hdi 8 valf 55 beygir 130nm torkluk bir motormuş. Daha güçlü versiyonu zamanında c3'te kullanılmış.

Sorduğunuz araçlar şurada konuşulmuş: https://forum.donanimhaber.com/citroen-c1-ve-peugeot-107--18411471

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım