Philips xtreme vision H7 %130

Ukoray

Ümit yaşar
Senkromeççi
17 Nis 2020
19
5
70
58
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Laser > unlimited > silver > ultra life

Bu şekilde sıralayayım size aydınlatma performanslarını. Yalnız laser ve unlimited hakkında kullanıcı geri bildirimi ve deneyimim var ama silver hakkında herhangi bir deneyimim yok. Sadece ürün bilgileri üzerinden ve youtube'da izlediğim videolardan dolayı fikrim var. Ama verdiğim aydınlatma performansı sıralaması doğru diye düşünüyorum. Neticede ürünü aldığınızda memnun kalıp kalmayacağınızı bilemem. Dediğim gibi silver konusunda kullanıcı tecrübesi, geri bildirimi bilmiyorum.
Bu sıralama güzel oldu teşekkür ederim. Bekleyeceğiz mecburen.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim ampuller 2 yil 7 ay dayanip dun aksam patladi. Omrunden ve aydinlatmasindan memnunum diye tekrar xtreme vision aldim. İnternette 160-180 arasiydi ben elden 150'ye aldim. Aydinlatmadan cok memnun oldugum icin maceraya girip laser ya da racing vision almadim. Onlarin da omurlerinin yari yariya dusuk olmasi bunda etken oldu. 3.xtreme vision donemiyle devam.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Benim ampuller 2 yil 7 ay dayanip dun aksam patladi. Omrunden ve aydinlatmasindan memnunum diye tekrar xtreme vision aldim. İnternette 160-180 arasiydi ben elden 150'ye aldim. Aydinlatmadan cok memnun oldugum icin maceraya girip laser ya da racing vision almadim. Onlarin da omurlerinin yari yariya dusuk olmasi bunda etken oldu. 3.xtreme vision donemiyle devam.
Bu surede kac km yol yaptin?
Yani tahmini kac saat calismistir bu ampuller?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu surede kac km yol yaptin?
Yani tahmini kac saat calismistir bu ampuller?
Vallahi hocam bu donemde en az 2 bakim gecirdim. 15 binde bir girdigim dusunulurse 30 bin km'den fazla yol yapmisimdir. Suan arac 107 binde. Tabi kac saat gece yolculugu yaptigimi tam bilemiyorum. Gunduz veya aksam ustleri hic far yakmam. Ama benim tahminim 350-400 saat arasi bir omur sundu herhalde.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İkisi de aynı anda mı patladı hocam ?
Yok. 3 kez aldim 3'unde de hep once biri patladi. Digerinin patlamasina sira gelmeden zaten ben yeniledim.

Bunu ben de sormuştum kendime 2'si birden niye aynı anda patlamıyor diye. Kendimce bulabildiğim tek cevap güvenlik. Yolda gece giderken ampullerin ikisi de aynı anda ömrünü doldurup patlarsa sürüş yapılamaz. Ama biri sağlam kalırsa idare edecek kadar ilerlenebilir. O yüzden üretici muhtemelen ampullerden birinin çalışma ömrünü bir kaç saat daha uzun tutuyor diye tahmin ediyorum. Tabi bu bir bilgi değil. Benim kendi mantık yürütmem.

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Altın değerinde bilgiler varmış bu konuda tam da farlardan şikayet ettiğim dönemde denk gelmiş olmam da çok tatlı oldu. Emeği geçenlere başta @Cenk olmak üzere teşekkür ederim

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Beyler bizim ceronun kısa far kodunu nerden öğrenebilirim.

H7

Sende mercekte var,kaliteli bir led far da düşünebilirsin.Extreme vision üst düzey bir halojen ampul,racing vision ise halojenin tap noktası bence.Tam merceksiz farlar için ideal bu ampuller,performansları çok güzel.Lakin mercek oldu mu,kaliteli bir led farı da hiçbir halojene değişmem şahsen.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu linkten kiayı seçince cerato çıkmadı :D bazı ülkelerde forte ismiyle satılıyor ama o da yok. Osramın sitesinden sorguladığımda H4 olarak gözüküyor. Tavsiye için çok teşekkürler
Bölge olarak Australia seçince cerato çıkıyor hocam sadece. Onda da H7 olarak gözüküyor. Şuradan da bir bakabilirsin Cerato çıkıyor ama ben özellikleri tam bilmediğimden bakamadım. https://www.autodoc.co.uk/

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Bölge olarak Australia seçince cerato çıkıyor hocam sadece. Onda da H7 olarak gözüküyor. Şuradan da bir bakabilirsin Cerato çıkıyor ama ben özellikleri tam bilmediğimden bakamadım. https://www.autodoc.co.uk/
Noramlde kullanım kitapçığında yazması gerek. Kitapçıkta yoksa erişilebilir gibiyse kapağını aç, çıkar bak. Bence en temizi o olur :)
Büyük sözü dinledim, kitapçıktan kontrol ettim. H7 imiş ampuller. En yakın zamanda sipariş edip montajını yaptıktan sonra burdan önceki sonraki şeklinde paylaşacağım. Hepinize teşekkür ederim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
H7

Sende mercekte var,kaliteli bir led far da düşünebilirsin.Extreme vision üst düzey bir halojen ampul,racing vision ise halojenin tap noktası bence.Tam merceksiz farlar için ideal bu ampuller,performansları çok güzel.Lakin mercek oldu mu,kaliteli bir led farı da hiçbir halojene değişmem şahsen.
Şahsen ben de benzer düşünüyorum. Tabi tercih meselesi ama benim aracımda mercekli far olsaydı halojenden hali hazırda çok memnun olmama rağmen muhakkak bir de kaliteli led denerdim. Üstelik ömürleri de çok daha uzun oluyor, muayeneden sıkıntısız geçiyor. Tipik ford işleri işte. Fiesta'ya mercek koyarlar Focus'u öksüz bırakırlar :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Büyük sözü dinledim, kitapçıktan kontrol ettim. H7 imiş ampuller. En yakın zamanda sipariş edip montajını yaptıktan sonra burdan önceki sonraki şeklinde paylaşacağım. Hepinize teşekkür ederim
Ampulleri taktırınca mutlaka farlar üzerinden ayarlama yaptır hocam. Normalde zamanla ayarlar bozuluyor, ekstra ampulü söküp takınca yine ayarı bozuluyor. O yüzden doğru düzgün bir ayarlama mutlaka gerekiyor yeni ampuller takılınca. Bir de konuda daha önce bahsettim ama görmezsin diye tekrar belirteyim; ampulün cam yüzeyinden ve tepesindeki parlak metalden sakın tutmayın. Dibinde ki soket kısmından tutun. Cam yüzeyinde parmak izi kalırsa çabucak patlama ihtimali oluyor. Rica ederim inşaallah memnun kalacağın bir sonuç olur.

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
H7

Kaliteli led fara örnek verebilir misiniz?

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Kaliteli led fara örnek verebilir misiniz?

Mesela Niken,Photon gibi led üretiminde uzman markalar tercih edilebilir,f/p olarak bu iki marka çok iyidir.Philips var üst çıta olarak,çok pahalı oluyor genelde lakin çok kaliteli ürünler gerçekten.Osram'ın da led farları var ama denemedim,kalitesiz olacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım