Plaka yapıştırmak

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
Merhaba herkese.
Önden düşük hızda tıklama sonucu plakalık çatladı ve vida tutmuyordu ben de yeni vida atıp tamponu delmek istemedim ve plakayı 3m'in meşhur çift taraflı bandıyla yapıştırdım fotoğraftaki gibi. Çok sağlam şu anda, Tampon içerden patlasa bile parçalanmasını önler gibi duruyor ama hava sıcaklığı değişimleri ve su teması konusunda şüphelerim var. Aslında suya yol olsun diye yukarıdan aşağı paralel çektim bandı.
Plakasını bu şekilde kullanan var mı, bir sorunla karşılaştınız mı?
WhatsApp Image 2018-07-30 at 23.34.37.jpeg

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Bu konuda rahat olabilirsin benim aracımda 7 senedir 3M ile yapıştırılı plakalar. Çamuru yağmuru bırak sökmeye kalksan sökemezsin o derece sağlam.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhabalar. Ben de plakalığım kırıldıktan sonra ön tampona sizinkiyle aynı mantıkla benzer şekilde dikine çift taraflı bantlarla yapıştırdım. Ama sizin gibi benim de içime sinmedi, aralarına soğuk silikon da sıktım. Silikonun kuruması saatler sürüyor. O süre zarfında tuttuğu yetti zaten. Şu anda hakikaten tampon kırılsa plaka tutar :) Size de tavsiye ederim.

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
Ben plakayı tamponla birleştirdim. Söylediklerinize göre söküp plakalığı tekrartakmaya çalışırsam sanırım tamponu da sırtlayacağım. Teşekkür ederim değerli cevaplar için.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Ben de 3M'in bantıyla 2 sene kadar kullandım, arabayı satmaya yakın plakaları sökerken tamponu koparacak gibi hissettim, hala ilk günkü gibi tutuyordu. Aklınız takılmasın çok güzel tutar

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Biz de aldığımız arabanın plakasını değiştirmek istedik bizden önceki sahibi 6 vida + bir sürü bant kullanmış.
Yani o kadar vida ve plaka yazı karakteri ile alakalı olarak muayeneden geçmedi.
Plakayı sökerken 1 saatten fazla uğraşmışımdır tampona zarar vermeden çıkarayım diye ama nafile üstüne bir de elimi kestim en son hem ısı ile hem de falçata + tornavida ile zar zor çıkardım.

UraskayraTDI

Senkromeççi
19 Ağu 2019
12
9
70
İzmir Karşıyaka
Marka
Audi
Arabanın üstünden tank geçse yinede o plaka o tampona takılı olur. daha önce clio kullanırken pleksi olan plakalığı söküp bununla yapıştırdım birgün kırmızı ışıkta duruken arkamdan fiat ducato vurdu ve hani sert vurdu bayağı. tampon falan pert tabi ama işin ilginç yanı tampon kırıldı ama tamponu bitişik tutan şey plaka ve arkasındaki bantlar olduğunu fark ettim. o yüzden bu bantlar aşırı kalite şeyler.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım