Plaka

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

un4given35

Profesör
28 Eyl 2016
345
204
1,145
Arkadaşlar İsmim Bekir Barış Erdek plaka arıyorumda
35 BBE gibi öneriliniz nedir birde hazırda varsa o olabilir yada kendimiz yaptırıtsak son rakamları çokta önemsiz kaç tutar

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Arkadaşlar İsmim Bekir Barış Erdek plaka arıyorumda
35 BBE gibi öneriliniz nedir birde hazırda varsa o olabilir yada kendimiz yaptırıtsak son rakamları çokta önemsiz kaç tutar
Valla sana şu kadar diyim 3 4 hafta önce Tiguan ı alırken ozel plaka bende istemiştin. Gittim fiyat aldim ve 34 MLC XX plaka icin 8000TL fiyat verdiler. Yani demem o ki izmir olduğunu da hesaba katarsak 3000TL gözden çikar. Bana kalırsa zaten bu fiyatlara özel plaka saçmalık.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
3 harfli plakaların boşta kalacağını hiç düşünmüyorum. Plaka sahibine bağlı ne kadar fiyat isteyeceği. Eğer ki boşta ise;
trafik şubeye bir miktar bağış yapmak zorundasınız (ne kadar olduğu memura bağlı 500'de ister 5000'de.)
daha sonra da klasik plaka değiştirme prosedürlerini uygulayıp, trafik şubenin sizin için tuttuğu plakayı alabilirsiniz.

un4given35

Profesör
28 Eyl 2016
345
204
1,145
3 harfli plakaların boşta kalacağını hiç düşünmüyorum. Plaka sahibine bağlı ne kadar fiyat isteyeceği. Eğer ki boşta ise;
trafik şubeye bir miktar bağış yapmak zorundasınız (ne kadar olduğu memura bağlı 500'de ister 5000'de.)
daha sonra da klasik plaka değiştirme prosedürlerini uygulayıp, trafik şubenin sizin için tuttuğu plakayı alabilirsiniz.
Trafikte farklı şehirlerdede olsa tanıdıklarımız var arka tarafta bi komsu var onunkinde sonu 1912 konusruz bi ara onla

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Trafikte farklı şehirlerdede olsa tanıdıklarımız var arka tarafta bi komsu var onunkinde sonu 1912 konusruz bi ara onla
3 harfli plakanın sonu ne zamandan beri 4 rakamlı veriliyor? Yeni mi uygulanmaya başlandı bi bilgim yok.
benim bildiğim 3 harf 2 rakam oluyordu. örn. 35 BBE 35 gibisinden

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Hazır konu açılmışken bir soru da ben sormak istiyorum , yeni konu açacaktım iyi oldu bu. Şimdi ben manisada oturuyorum izmirdeki noterde satış alsam plaka işlemlerini de izmirde yapsam plakam 35 olabiliyor mu. İkametgah eskiden şarttı ancak artık değil diyorlar. Ne kadar doğru bilemedim en iyisi buraya sormak diye düşündüm :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hazır konu açılmışken bir soru da ben sormak istiyorum , yeni konu açacaktım iyi oldu bu. Şimdi ben manisada oturuyorum izmirdeki noterde satış alsam plaka işlemlerini de izmirde yapsam plakam 35 olabiliyor mu. İkametgah eskiden şarttı ancak artık değil diyorlar. Ne kadar doğru bilemedim en iyisi buraya sormak diye düşündüm :)
Hocam 35 plaka tercih etmenizin özel bir nedeni var mı? Şunun için soruyorum: 34, 06, 35 plakaların sigorta ve kasko bedelleri daha yüksek oluyor. Sadece bu yüzden arabamı satın aldığımda ismimle uyuşan 34 plakadan vazgeçip 41 plaka almıştım.

un4given35

Profesör
28 Eyl 2016
345
204
1,145
Hocam 35 plaka tercih etmenizin özel bir nedeni var mı? Şunun için soruyorum: 34, 06, 35 plakaların sigorta ve kasko bedelleri daha yüksek oluyor. Sadece bu yüzden arabamı satın aldığımda ismimle uyuşan 34 plakadan vazgeçip 41 plaka almıştım.
Bbe olsada yeter 35 izmir oldugu icin 48 olabilir o cok sorun degil

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
2 yıl önce sigortacıda çalışıyordum. Yeni yasa ile plakanın önemi kalmadığını ikametgahın olduğu şehire göre sigorta ücreti çıktığıyla ilgili yasa çıkmıştı. Şuan durumlar nedir bilmiyorum. 35 almayı istememin tek sebebi özel plaka yaptırabilmek ismim Bulut ve BLT almak istiyorum tek nedeni bu :) hazır aracımı satmış yeni araç alma planlarındayken bilip ona göre davranmak istedim.

Son düzenleme:

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
İstanbulda FY plaka sormuştuk arabayı sıfır alırken, bayii 8-9 bine hallederiz demişti. Sonra tanıdık şu bu derken 1750 ye aldık FY plakayı tabi ikametgah falan değişti baya iş çıktı ama 9 nere 1.75 nere (34)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2 yıl önce sigortacıda çalışıyordum. Yeni yasa ile plakanın önemi kalmadığını ikametgahın olduğu şehire göre sigorta ücreti çıktığıyla ilgili yasa çıkmıştı. Şuan durumlar nedir bilmiyorum. 35 almayı istememin tek sebebi özel plaka yaptırabilmek ismim Bulut ve BLT almak istiyorum tek nedeni bu :) hazır aracımı satmış yeni araç alma planlarındayken bilip ona göre davranmak istedim.
Doğrudur hocam. Ben son aracımı 3 yıl önce aldım :)

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Ayni dert bendede var ama benim sadece son iki harfi 44 olması yetiyor. takipci ile beraber trafik tescile gidecez bakalim ne diyecekler :)

Hazar kuru

Profesör
8 Eyl 2016
53
81
1,010
İstanbulda FY plaka sormuştuk arabayı sıfır alırken, bayii 8-9 bine hallederiz demişti. Sonra tanıdık şu bu derken 1750 ye aldık FY plakayı tabi ikametgah falan değişti baya iş çıktı ama 9 nere 1.75 nere (34)
ben hzr istiyorum baya sağlam fiyat cıkarırlar o zaman

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Bende aynen senin gibi İzmir dışında yaşıyorum ama mecburen arabayı izmirden aldım. Ordaki bayiye plakanın sonunu 44 yapmak istedigimi söyledim bana dedigi plaka için takipcisiniz benim bulundugum yere gelip plakayı burda çıkaracakmış. Benim plaka burda çıkmıyormu diye soruma ise hayır bulundugunuz yerde çıkıyor takipci gelince sizi aratıp beraber tescile gidersiniz dedi

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Hazır konusunu görmüşken sorayım bende app plakalar muayenede sorun çıkartır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım