Polen filtre değişimi yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Polen filtresi aldım. 15 binde araç sanki biraz koku var gibi. Biraz içerde kalıyo filtre olduğu yer sökemedim nasıl değiştiririm.Birde garanti vs sıkıntı çıkarmı.
2016-12-08 15.05.37.jpg
2016-12-08 15.05.16.jpg

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
araç Ford Focus veya Focus alt yapılı bir araç,
polen filtresinin kapağında üstte sağlı sollu iki tane tırnak var onları sık ve kapağı çek, aldığın filtre karbonluysa biraz uğraştırır ama inceyse sorunsuzca takarsın, filtrenin üzerinde havanın akış yönü var ona göre tak garantiden çıkacağını sanmıyorum.
Takarken de filtrenin tam oturduğundan emin ol ve tırnaklara dikkat ederek tak biraz hassaslar

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Araç kurye
Fiestalarda bu şekilde imiş
Ama ben bunda o kadar alan olmadıgı için üstteki vidayıda sökemedim

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
araç Ford Focus veya Focus alt yapılı bir araç,
polen filtresinin kapağında üstte sağlı sollu iki tane tırnak var onları sık ve kapağı çek, aldığın filtre karbonluysa biraz uğraştırır ama inceyse sorunsuzca takarsın, filtrenin üzerinde havanın akış yönü var ona göre tak garantiden çıkacağını sanmıyorum.
Takarken de filtrenin tam oturduğundan emin ol ve tırnaklara dikkat ederek tak biraz hassaslar
tırnak değil de sağ üst tarafta torks vida var onları sökmesi lazım gibi. ondan sonra çekince gelir zaten

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
okey şimdi oldu işin daha kolay,
altta veya üstte torks cıvatayı sök focusta ki gibi tırnak yok direk çek tatlı biçimde geliyor, oturturken de tatlı biçimde oturması gerek torksları sıktıktan sonra klimayı da aç kontrol et kaçak filan var mı

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
sökemediğin cıvatanın arkasında sert malzemeler yok diye hatırlıyorum hocam, dikkatli biçimle kendine bi elinle yer açıp diğer elinle sökebilirsin

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Serviste 70 tl dediler 30 binde değişiyormuş 20 tl ye kendim değiştirem dedim değiştiremesinler diye ford elinden geleni yapmış

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Zaten o vida içim elim girse filtreyi söküp takacak alan yok zannedersem başka yerleride sökmek gerekecek şu videoda da adam buruşturarak çıkartıyor nasıl geri takıyor anlamadım

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Serviste 70 tl dediler 30 binde değişiyormuş 20 tl ye kendim değiştirem dedim değiştiremesinler diye ford elinden geleni yapmış
ahahah bu ne ki sen Focus2, Galaxy, Cmax filtrelerini gör.. gaz pedalı v.s sökülüyor
Connectin mazotu mu dersin
zetecs lerin triger değişimi mi dersin
Focus dizel şanzıman sökmesi mi dersin.. Fordların işçiliği biraz zordur kolay gelsin :)

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Zaten o vida içim elim girse filtreyi söküp takacak alan yok zannedersem başka yerleride sökmek gerekecek şu videoda da adam buruşturarak çıkartıyor nasıl geri takıyor anlamadım
iyice bakın hocam o sökemediğiniz cıvatanın kapağı tuttuğundan emin olun, Fiestalarda nispeten daha kolaydır
keşke yakın olsaydınız 1 dk da söker takardım ben size :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım