Polen filtre değişimi yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
ahahah bu ne ki sen Focus2, Galaxy, Cmax filtrelerini gör.. gaz pedalı v.s sökülüyor
Connectin mazotu mu dersin
zetecs lerin triger değişimi mi dersin
Focus dizel şanzıman sökmesi mi dersin.. Fordların işçiliği biraz zordur kolay gelsin :)
Sen bide 1.7nin baskı balatasını değiş :) motor iniyo komple

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Bu arada polen filtresini degistirdim biraz gec oldu ama konuyu simdi hatirladim. 12 bin kmde bayagi kirlenmis herkese 10 binde bir degismesini tavsiye ederim yardimci olan arkadaslara tskurler. Araciniz fordsa biraz ugrastirir onuda soyleyeyim

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,448
4,970
İstanbul
Bu arada polen filtresini degistirdim biraz gec oldu ama konuyu simdi hatirladim. 12 bin kmde bayagi kirlenmis herkese 10 binde bir degismesini tavsiye ederim yardimci olan arkadaslara tskurler. Araciniz fordsa biraz ugrastirir onuda soyleyeyim
biraz mı uğraştırır, 2000 model Ford aracım var ağzıma ediyor
Fordlar konusunda diğer markalara göre daha iyiyimdir ama cidden beni bile zorluyor, üç beş ay önce akü zayıf olduğu için akü değiştirdim 200 liraya 1 hafta sonra marş motoru kömüründen dolayı ışıkta ekonomi modum kekono mi oldu.. kaldım çalışmadı ve kömürleri söktüm değiştirdim jilet gibi oldu bugünde ışıkta yine kontak kapattım bi bastım yine almadı aynı sorundan.. marş motorunu sök tak canım çıktı işçiliği de zor gittim yine kömür aldım kolektörü tornaya verdim gitti 40 lira...
topladım marşı aküde denedim yok yine çalışmıyor çıldırmak üzereyim, avometre ile teker teker bağlantılara baktım hepsi sorunsuz planet dişlisi sorunsuz her şey tıkır tıkır, sorunun marş taşağından olduğunu düşündük ve yarın gidip alıcam 50-60 lira da o...
neyse bu akşam tekrar topladım marşı bi koydum canavar gibi çalıştı ulan bi çalışıyor bi çalışmıyor şimdi ben taşak alsam mı almasam mı diye kafayı yiyorum

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Fordlar konusunda diğer markalara göre daha iyiyimdir ama cidden beni bile zorluyor, üç beş ay önce akü zayıf olduğu için akü değiştirdim 200 liraya 1 hafta sonra marş motoru kömüründen dolayı ışıkta ekonomi modum kekono mi oldu.. kaldım çalışmadı ve kömürleri söktüm değiştirdim jilet gibi oldu bugünde ışıkta yine kontak kapattım bi bastım yine almadı aynı sorundan.. marş motorunu sök tak canım çıktı işçiliği de zor gittim yine kömür aldım kolektörü tornaya verdim gitti 40 lira...
topladım marşı aküde denedim yok yine çalışmıyor çıldırmak üzereyim, avometre ile teker teker bağlantılara baktım hepsi sorunsuz planet dişlisi sorunsuz her şey tıkır tıkır, sorunun marş taşağından olduğunu düşündük ve yarın gidip alıcam 50-60 lira da o...
neyse bu akşam tekrar topladım marşı bi koydum canavar gibi çalıştı ulan bi çalışıyor bi çalışmıyor şimdi ben taşak alsam mı almasam mı diye kafayı yiyorum

Sırf işçiliğinin kolay olması ve uzun ömürlülük için japon markalara geri dönecem toyota honda mazda gibi

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
burada bahsedilen seyi bir benmi yanlis anliyorum yoksa gercekten farkli bir anlami varsa beni aydinlatin zahmet olcak :D

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
burada bahsedilen seyi bir benmi yanlis anliyorum yoksa gercekten farkli bir anlami varsa beni aydinlatin zahmet olcak :D
marş motorunun önündeki "bendix dişlisi" adı verilen dişliyi, motor çalışmaya başladıktan ve marştan el çekildikten sonra eski yerine çekmek için marş motorunun üstüne eklenmiş bir elektromıknatıs bobinidir.marş motorunun üstünde tıpkı afbuyurun organ gibi monte edilmiş bulunduğundan bu ismi almıştır. vazifesi de benzeri gibi önemlidir :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,448
4,970
İstanbul
taşaktan söz ediyorsanız aslında adı marş motoru selenoidir, ama sanayide hangi ustaya marş motoru selenoid derseniz deyin suratınıza anlamsızca bakarlar ama taşak derseniz anlarlar, ben hocama selenoid dedim hocam taşak dedi o derece yani taşaktır o taşak
ford bizle taşak geçiyor

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Niye hocam mazdalar sorunsuz ama işçilikleri hakkında pek fikrim yok açıkçası
Bendede mazda var . Mazda iyidir sorunsuzdur ama istanbul ve ankara disinda servis agi yoktur. Bundan 2 sene onceye parca sikintisida vardir cozduler neredeyse. Iscilik biraz pahalidir . Baska yani sorunsuz iyi arabadir ama dedigim gibi boyasi ince ve narindir. Acimaz yakar mesela yani bunun gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım