Polisaj??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
İlk aldigimda bariz cizik gordum de ses etmedim. Adam Porsche GT2 RS aliyor ondan bile var. Sonucta yolda ne kosullarda geliyor ne kosullarda saklaniyor bilemiyoruz ki. Araclarin hemen hemen hepsinde var boyle ufak tefek cizikler veya hatalar
Aslında yeni arabalarda en iyisi kil-pasta-cila ve sonrasında istenirse koruma yaptırmak. Boyanın ömrü de uzar.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
En iyisi bir defa iyi bir çizik giderme yapip sonra korumaya alip uzun yillar kafa rahat gezmek :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki korumayı cilalarla mı yapacağız? Yani güzel bir cila ile uzun süre koruyabilir miyiz? Yoksa her yıkama sonrası mı hızlı cila geçmeliyiz?
Benim aracımda da oldukça hare var. Bir kereye mahsus pasta cila yaptırayım sonrasında koruma yapayım diyorum ama kısa sürede tekrarlanırsa çok üzülürüm :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Çok alakalı olmayabilir belki ama yine boya üstüne olduğu için sorayım, hızlı cilalardan sıksam, haziran gibi de pasta cilaya girsem olur mu? Yaza kadar boyayı korur mu? Çünkü kılcal çizikler var ve yazın pasta cilaya kesin girecek.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,060
6,935
5,020
github.com
Marka
BMW
Çok alakalı olmayabilir belki ama yine boya üstüne olduğu için sorayım, hızlı cilalardan sıksam, haziran gibi de pasta cilaya girsem olur mu? Yaza kadar boyayı korur mu? Çünkü kılcal çizikler var ve yazın pasta cilaya kesin girecek.
Yaza kadar boyayi korumak için etkili olabilir. Hızlı ciladaki amacınız fazla uğraşmamak ise sıvı şeklinde olan cilalar daha uygun olacaktır. Gtechnique C2V3 , AutoGLYM Aqua Wax gibi ürünler daha sağlıklı olabilir.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yaza kadar boyayi korumak için etkili olabilir. Hızlı ciladaki amacınız fazla uğraşmamak ise sıvı şeklinde olan cilalar daha uygun olacaktır. Gtechnique C2V3 , AutoGLYM Aqua Wax gibi ürünler daha sağlıklı olabilir.
Sonax'ın falan hızlı cilalarından almayı düşünüyorum, hem çabuk bulunuyor hem de fiyat olarak da daha mantıklı geliyor, yazın zaten polisaj yapılacak pasta cilaya girecek, hem o zaman kadar idare eder hem de sonrasından cilayı korumak için kullanırım.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,060
6,935
5,020
github.com
Marka
BMW
Sonax'ın falan hızlı cilalarından almayı düşünüyorum, hem çabuk bulunuyor hem de fiyat olarak da daha mantıklı geliyor, yazın zaten polisaj yapılacak pasta cilaya girecek, hem o zaman kadar idare eder hem de sonrasından cilayı korumak için kullanırım.
Aqua Wax şu ara AutoGLYM in kendi sitesinde 59 tl. SonAX in BSDsiyle çok fark yok arada. Isinizi daha iyi görecegini düşünüyorum

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bu konular sakat , bir giren bir daha çıkamıyor . Bende bu belaya 4yil once tutuldum :D dipsiz kuyi gibi çıkmak mümkün degil :)

Şaka bir yana her zaman yardimci olmaya hazirim bildiğim kadarıyla .

aklıma gelmısken sorayım sana . bu jantlar ıcın bır sprey aldım. hanı sıktıktan sonra renk degıstıren vs arabanın dısınada uygulanırmı sence

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,276
1
9,417
4,970
kocaeli
aklıma gelmısken sorayım sana . bu jantlar ıcın bır sprey aldım. hanı sıktıktan sonra renk degıstıren vs arabanın dısınada uygulanırmı sence
Demir tozu sökücü , mor renge dönenlerden .

sonradan boyalı parça var mi ? düzgün iscilikle yapıldıysa problem yok .

Sıkıntı olmaz gönül rahatlığıyla kullanabilirsin kaptanim .

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Demir tozu sökücü , mor renge dönenlerden .

sonradan boyalı parça var mi ? düzgün iscilikle yapıldıysa problem yok .

Sıkıntı olmaz gönül rahatlığıyla kullanabilirsin kaptanim .

Tamamdir sagolasin aynen rengi mora donuyor
Boyali parcalarda ne gibi sorunlara yol acabilir peki ?
Korkum su. Jantlara uygulanan sey ile arac boyasi ya mahfolursa :D

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,276
1
9,417
4,970
kocaeli
Tamamdir sagolasin aynen rengi mora donuyor
Boyali parcalarda ne gibi sorunlara yol acabilir peki ?
Korkum su. Jantlara uygulanan sey ile arac boyasi ya mahfolursa :D
Düzgün boya yapildiysa sıkıntı olmaz , bizim arabada 3D bdx kullandim sikinti olmadiysa :) :) DTde Vp. dragons , Sonax felgenreiniger vb. kullanan cok uye var hiçbir sikinti ile karşılaşan görmedim .

Sıkıntı yok kaptanim , eski bir araba olsa boyada deformasyon falan belki derim ama böyle sıkıntı yok .

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Düzgün boya yapildiysa sıkıntı olmaz , bizim arabada 3D bdx kullandim sikinti olmadiysa :) :) DTde Vp. dragons , Sonax felgenreiniger vb. kullanan cok uye var hiçbir sikinti ile karşılaşan görmedim .

Sıkıntı yok kaptanim , eski bir araba olsa boyada deformasyon falan belki derim ama böyle sıkıntı yok .

Eyvallah sagolasin

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,276
1
9,417
4,970
kocaeli
@kenblock Seramik kaplamayi kendi yapma sansim nedir ?
Yapılır hocam , ama tecrübe lazim .

Daha önce cila falan attınız mi ? cok farkli seyler ama el alışkanlığı falan olsun en azindan .

Seramik için temiz ortam lazim , fazla tozlu olmamali . su falan sıçramamalı ... 30sn gecmeden silinmeli falan hepsinin ayrı prosedürü var .

Mesela nasiol zr53 var bu amatörlere biraz zor gelir , Dr.beasleys gibi amatör dostu ürünler var . Bunlari araştırabilirsiniz .

Ben su ana kadar seramik yapmadım hiç , Sonax PNS var . cosmic coat memnumum ondan da ...
Kalicilik olarak waxlardan daha uzun , Uygulama olarak seramiklerden daha kolay .

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yapılır hocam , ama tecrübe lazim .

Daha önce cila falan attınız mi ? cok farkli seyler ama el alışkanlığı falan olsun en azindan .

Seramik için temiz ortam lazim , fazla tozlu olmamali . su falan sıçramamalı ... 30sn gecmeden silinmeli falan hepsinin ayrı prosedürü var .

Mesela nasiol zr53 var bu amatörlere biraz zor gelir , Dr.beasleys gibi amatör dostu ürünler var . Bunlari araştırabilirsiniz .

Ben su ana kadar seramik yapmadım hiç , Sonax PNS var . cosmic coat memnumum ondan da ...
Kalicilik olarak waxlardan daha uzun , Uygulama olarak seramiklerden daha kolay .

Sonax dedigin ben gecen sene bir sprey almistim boya koruma diye gecen ondanmi bahsediyorsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım