PSA hamlesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba arkadaşlar,

İnternette gezinirken gördüm ilgimi çekti, konu açayım dedim. Peugeot'un almanya sitesine girince güzel şeyler gördüm. Yeni 508'e ve 308'e güzel motor-şanzıman kombinleri eklemişler.

508'e 1.6 turbo benzin gelmiş. 225 hp üretiyor ve aisin eat8 ile kombinli. Hafif şasi ile iyi yürür. Aynı motoru 308ede koymuşlar eat8 ile birlikte. 300 nm ile 7.4 saniye 0-100 değeri var. Aynı zamanda 308 ve 508 de 1.5 dizel motorlarını koymaya başlamışlar. 130 hp, 300 nm değeri var. 308 eat8 1.5 dizel makine ile 9.4 saniyede 0-100 yapıyor. Kağıt üzerindeki değerleri oldukça iyi. Gelince bir test sürüşüne çıkmayı düşünüyorum. Bu arada 508'de de aynı 1.5 dizel makine var. Artık tüm otomatikleri eat8 yapmışlar. Eat 6 yok. Bu 1.5 motoru opel'lerede koymaya başlamışlar. Grandland X'te 1.5 130luk eat8li seçenekler almanya'da geziyor... 508'in ön siparişleri alınmaya başlanmış 49 bin euro'dan (dolu versiyon eat8li 1.6 puretech 225 hp bu fiyat). Şimdiden duyar gibiyim o para pejoya verilir mi diyecek olanları :) 2. el f30 alırım merso alırım :))) diyenleri. Tabi bunları derken insanın otomobil markalarını değil de, euro kurunu , alım gücünü falan sorgulaması lazım. Yoksa isteyen istediğini alsın benim umrumda olmaz. Sadece bu araçların neden bu kadar pahalı olduğunu bi düşünmek lazım :) Sorun otomobil üreticilerinde mi , Türkiye ekonomisinde mi ? Düşününce cevap basit :) Devrik cümleler için kusura bakmayın öyle kafama göre yazdım. :) Konuya dönecek olursak pejo eski güzel günlerine dönüyor olabilir . Sonu 06 ile biten modellerindeki günlere :)

Kağıt üstündeki verilere bakmak isteyenler için link:

http://www.peugeot.de/kompaktwagen-peugeot-308/technische-informationen.html

http://www.peugeot.de/neuer-peugeot-508-first-edition.html

Son düzenleme:

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
İçten yanmalı motorun devri çoktan bitti artık.25 hazirandan itibaren çok yüksek yakıt fiyatları ile karşı karşıya olacağız.kur ve vergiden dolayı zaten 0 araba almak tam delilik.devir elektrikli araba devri bizlere bu motorları dayatmaya devam.avrupa elektrikli golf,Nissan yeaf,Zoe,Tesla vb vb...biner biz hala yok benzin yok dizel.yazik çok yazik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım