KAPALI Radarda kırmızı ışıkta geçmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zuspat

Profesör
11 Eyl 2016
89
43
1,020
39
Tam gaz giderken sarı yandı ardından kırmızı gördüm geçtim ama bi baktım aynaya herkes durdu sağda gözüm ilişti radar aracını ama sonra hiç çevirme olmadı. Korkulu bir bekleyiş içinde olamam gerekli mi sizce ceza makbuzu gelir mi eve?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Tam gaz giderken sarı yandı ardından kırmızı gördüm geçtim ama bi baktım aynaya herkes durdu sağda gözüm ilişti radar aracını ama sonra hiç çevirme olmadı. Korkulu bir bekleyiş içinde olamam gerekli mi sizce ceza makbuzu gelir mi eve?

e devletten 3 4 gün içersinde görüntüleyebilirsiniz diye biliyorum, işiniz Allah'a ve polisin insiyatifine kalmış gibi duruyor :)

dizelci

Profesör
8 Eyl 2016
112
144
1,185
Bildiğim kadarıyla ilk birkaç saniyeye göz yumuluyor çoğu yerde
Ama yinede belli olmaz

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,287
1
9,437
4,970
kocaeli
Bizimde arada geçtiğimiz oluyor , inşallah ceza gelmesin ama tolörans tolöransi doğurur ...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bu sorunun hiç bir çözümü yok ben ciddi ciddi devletin sağlam gelir kapısı olduğunu düşünüyorum bu cezaları.Özellikle bazıları var ki şehir içi yolu 50 km/h gözüken yerde (aynı zamanda 50 km/h ile gidildiği zaman küfür edilen yol) öğle saatinde radarı sivil arabayla öyle bir koyuyorlar ki...5 dakika da 20 araba bir güzel yiyor.Onu da geçtim 50 kmh lik yerde 99 ile girerseniz yüzde 30 a girersiniz bu da 420 küsür tl'ye denk geliyor 20 arabadan gerisi siz hesaplayın.

Son düzenleme:

zuspat

Profesör
11 Eyl 2016
89
43
1,020
39
Orası da kesin yollar berbat her taraf çukur sonra 110 ile giderken birden 50 e düşmemiz bekleniyor düşemeden daha radar karşıda kaza yapmamak elde değil köyün içinden geçen ana yollar a ne demeli esnaf bir tane su satacak diye milleti kazaya zorluyorlar daha geçen yaylana yaylana karşıya geçen 3 kadına çarpıyordum yan yana sanki bahçede dolaşıyorlar ana yolun ortasında... Ben zaten bu gidişle ABD ye yerleşirim gibime geliyor

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Orası da kesin yollar berbat her taraf çukur sonra 110 ile giderken birden 50 e düşmemiz bekleniyor düşemeden daha radar karşıda kaza yapmamak elde değil köyün içinden geçen ana yollar a ne demeli esnaf bir tane su satacak diye milleti kazaya zorluyorlar daha geçen yaylana yaylana karşıya geçen 3 kadına çarpıyordum yan yana sanki bahçede dolaşıyorlar ana yolun ortasında... Ben zaten bu gidişle ABD ye yerleşirim gibime geliyor
Herkesler salak şöforlerden bahsediyor da kimse dengesiz yayalardan bahsetmiyor.Biliyor dengesiz kendisine saygı gösterip onu ezmeyeceğimi yolu sallana sallana yarım saatte geçiyor bir de arabanın üstüne üstüne yürüyenler var ki Allah muhafaza.Hayır anlamadığım şu ben yaya olarak karşıdan karşıya geçerken sağa sola 30 kez bakıyorum araba geliyorsa 20 mt ötede olsa bile koşar adım hızlı hızlı geçiyorum.Kimisi de kasasını kaşıyarak aheste aheste geçiyor ya...

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Meraktan soruyorum. Böyle bir durumda kullandığım araç babamın üzerine. Eğer ben ceza yersem babamın e devletten mi görebilirim cezayı?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Meraktan soruyorum. Böyle bir durumda kullandığım araç babamın üzerine. Eğer ben ceza yersem babamın e devletten mi görebilirim cezayı?
Trafik cezaları artık posta ile gönderilmeyecek diye okumuştum. Elektronik ortamdan görülebilecek. Ruhsat sahibinin e-devlet şifresiyle giriş yapılıp oradan öğrenilebilir. Veya nette plaka sorgulatarak da ceza öğrenme yolları var fakat en garantisi e-devlet'tir.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Trafik cezaları artık posta ile gönderilmeyecek diye okumuştum. Elektronik ortamdan görülebilecek. Ruhsat sahibinin e-devlet şifresiyle giriş yapılıp oradan öğrenilebilir. Veya nette plaka sorgulatarak da ceza öğrenme yolları var fakat en garantisi e-devlet'tir.
Ben plaka sorgulatayım bi o zman

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
T

Teşekkür ederim abi ruhsattan tescil no. istiyor sadece bunu öğrendiğim iyi oldu.
Rica ederim kardeşim. Aynen burada ruhsat sahibinin bazı küçük bilgileri ve ruhsatta yazan tescil no'yu biliyor olsan yetiyor. Şifre falan uğraştırmıyor. Ama dediğim gibi e-devlet biraz daha garanti bu konularda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım