Renault Megane 2001 Coupe.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Oldukça zevkli bir araç, abiminde ilk arabası bunun en boş paketiydi (expression) , güvenlik olarak ABS ve dört hava yastığı (koltuk ve ön kısım) standart olarak geliyordu, ön koltuklar çok fonksiyonel değil ama yanal destekleri ve minderin yumuşaklığı çok ideal, arka koltuklara 175cm aşağısında olan oturabiliyor, kullanışlılık olarak çok bir şey sunmuyor, bagajı da küçük (coupe olmasının dezavantajları diyelim), ağırlığı 1.1 ton olduğu için 1.6 motor bu arabayı oldukça iyi yürütüyor, 0-100 ve son hızına ulaşmakta zorluk çekmiyor, frenleri konusunda yorum yapamayacağım (üstündeki lastikler vasattı ve test edecek kadar kullanamadım), arka tarafta helezon yaylarının olmaması dikkatimi çekmişti, ona rağmen konfor olarak kötü değildi, elektronik aksamları narin, tesisat yapılıyorsa düzgün bir işçilikle yapılması lazım, sigorta paneline giden kablolara koruma yapmakta fayda var, sırf motor bölümüne kar girdiği için aracın beyni yanmıştı, iç trim aksamları ses yapmaya müsait.
Kaza sonucu araçla yolları ayırdık, airbaglerin orijinal olduğunu da öğrenmiş olduk :)

Güzel araç, alınacaksa oynanmamış olanı alınmalı.

Merhaba. Söylediklerine tamamen katılıyorum. Elektronik aksam konusunda şimdiye kadar pek sorun yaşamadım, muhtemelen tesisatla hiç oynamadığımdandır. Üzerindeki ses sistemi bile neredeyse 10 yaşındadır. :) Kaza konusunda çok geçmiş olsun, umarım bir daha tekrarlanmaz böyle üzücü durumlar. :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Uzun zamandır fotoğrafsız kalmış, şöyle bir fotoğraf bırakalım. :)

1680005694288.png

İnterpol

Batuhan Ardıçoğlu
Taklacı Güvercin
13 Ara 2021
12
11
295
35
Ankara
Marka
Renault
Uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba. Konuyu takip eden arkadaşlarımız hatırlayacaktır, en son yapmış olduğumuz kaza sonrasında araçtan uzun süre ayrı kaldım. Belki de 1 yıla yakın süredir otoparkta yattı kendisi. En son arkadaşlarımın önayak olması ile tekrardan hasarlı bölgelerin onarımını sağlayıp eski kondisyonumuza geri döndük. :)

Ekli dosyayı görüntüle 40445

Ekli dosyayı görüntüle 40447
Çok güzel olmuş güle güle kullanın. Benim arabaya nazar değiyor sürekli. Bir yerleri çizilip duruyor canım sıkılıyor. Sizin arabaya bi maşallah diyelim nazar değmesin.😀

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Çok güzel olmuş güle güle kullanın. Benim arabaya nazar değiyor sürekli. Bir yerleri çizilip duruyor canım sıkılıyor. Sizin arabaya bi maşallah diyelim nazar değmesin.😀

Çok teşekkür ederim, siz de keyifli günlerde kullanın. Maalesef sürekli bir yerleri çizilme durumunu yaşıyorum. Fotoğraflarda göründüğü gibi olmuyor, neresine el atsam ya bir çizik ya da bir kapı göçüğü çıkıyor. :D İstanbul'da maalesef yapacak bir şey yok.

İnterpol

Batuhan Ardıçoğlu
Taklacı Güvercin
13 Ara 2021
12
11
295
35
Ankara
Marka
Renault
Arkadaşlar merhaba nereye yazacagimi bilemedim buraya yazip bir sorayim istiyorum. Vites kutusu çıkış devir kaptor devresi hatasi alan var mi? Otomatik arabam selenoid valfleri değişti arabanin ama yine benzer bi hata aliyorum. Araba üçüncü vitese düşüyor kontagi kapatip acmadan da sönmüyor hata ışığı. Valfler de yasadigim sorun gibi ama bu farkli bir hata kodu ile ortaya cikiyor. Heryer baktım konuyla ilgili bir şey bulamadim. Daha önce deneyimleyen bir arkadaşımız oldu mu acaba?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım