UCY

Profesör
29 Kas 2019
265
866
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
Fren hidroliği dot4 mü vardı yoksa değişmişken 4e geçelim mi dediniz?

Yağ olarak da benim emektarda ben 15w40a geçtim biraz daha rahatladı araba ama şikayetin yoksa 20w50den devam bence de

fren hidroliği dot4 dü zaten öyle devam ettik.

şuanlık bi sorun yok 20w50 den devam 😀

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
LPG'ye 20 50 kalın gelmiyor mu? Bilmediğimden soruyprum yanlış anlamayın.
Araç sahibi yazar da ben bildiğimi söyleyim :) LPG de ısınma daha çok olduğu için benzinden biraz daha kalın yağ kullanılır normalde. Zaten o dönem araçları genelde 15w40 ya da 20w50 kullanır motorların yapısı kalın yağa göre ince koyunca yakar sızdırır vs.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Araç sahibi yazar da ben bildiğimi söyleyim :) LPG de ısınma daha çok olduğu için benzinden biraz daha kalın yağ kullanılır normalde. Zaten o dönem araçları genelde 15w40 ya da 20w50 kullanır motorların yapısı kalın yağa göre ince koyunca yakar sızdırır vs.
Anladım hocam çok sağolun. Ben lpgde daha ince kullanılıyor diye biliyordum öğrenmiş oldum.

sin

Asfalt Kurutucu
27 Eyl 2016
10
8
595
güle güle kullanın. spring güzel arabadır fakat hassastır biraz. distribütör sorunundan sizde bahsetmişsiniz. biz 2004-2006 arası spring kullanmıştık. daha ilk uzun yolumuzun dönüşünde yolda kaldık. sulu benzin koymuşlar arabaya. o suyu o arabanın içinden atana kadar neler çektik. karbüratör defalarca temizlendi ayarlandı, depo defalarca sökülüp temizlendi. o olaydan sonra her ışıkta durduğumuzda stop ediyordu araba. inşallah başınıza gelmez bu tip şeyler. doğru dürüst yerlerden benzin alın kesinlikle.

UCY

Profesör
29 Kas 2019
265
866
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
güle güle kullanın. spring güzel arabadır fakat hassastır biraz. distribütör sorunundan sizde bahsetmişsiniz. biz 2004-2006 arası spring kullanmıştık. daha ilk uzun yolumuzun dönüşünde yolda kaldık. sulu benzin koymuşlar arabaya. o suyu o arabanın içinden atana kadar neler çektik. karbüratör defalarca temizlendi ayarlandı, depo defalarca sökülüp temizlendi. o olaydan sonra her ışıkta durduğumuzda stop ediyordu araba. inşallah başınıza gelmez bu tip şeyler. doğru dürüst yerlerden benzin alın kesinlikle.
sizin olay talihsiz olmuş bu tip durumlarda arabanın suçu olmasada insan soğuyor arabadan.
ayrıyetten ateşleme sistemi platin kontrollü olduğu için diğer araçlara göre zayıf kalıyor fakat distribütör buji buji kabloları sağlam ve karbüratörü temiz olduktan sonra bunlardan daha sağlam araç yok çünkü bozulacak parçası yok hatatat

UCY

Profesör
29 Kas 2019
265
866
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
Araba 3-4 gündür çalışmıyordu üstüne kar da yağınca akü bitmesin diye çalıştırayım dedim. Sol kapı duvara sıfır olduğundan sağ kapıdan girdim jikle ile tek marşta hafif zorlansada çalıştı aslan parçası.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Güle güle kullanın, bizim ilk aile aracımız da 95 model, ege mavisi Spring'di. Çocuk yaşta boş bir alanda, koltuk en önde ve en ucuna oturmak kaydıyla kullanmışlığım da vardı. İlk gaz tepkisi vs çok seridir, hafifliği ile 120 lere kadar da iyi kaçar. Ama rüzgardan da çok etkilenirdi emektar.

Çok cefamızı çekti, o dönem iyi uzun yol yapmıştık. Kazasız, belasız kullanın.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım