KAPALI S90 vs 520 vs E220 vs A6

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ekimliyim

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
8
1
595
Sizce her açıdan en iyisi hangisidir?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bence en iyisi s90 bunu kabullenmek lazım. Ve en kötüsü yeni e serisi. A6 ise hep ortada kalıyor bence. Yeni g30 u da 15 20 gün içinde görücez görmeden yorum yapmak istemem f10 u ise karşılaştıraya sokmak eski olduğundan mütevellit istemesem de o da baya güzel ve s90 dan sonra gelir benim için.

Arda Celik

Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
71
82
1,010
Çanakkale
Volvo kullanicisi olarak otopark'tan bile once Turkiye s90 tanitimina gitme firsati buldum. Ayni gun yeni E serisine ve bmw 5 serisine de showroomlarda bindim.

Bana gore de aralarinda en alinacak arac S90 çok daha dolu geliyor ve daha iyi bir motorla geliyor.( Ayni fiyattaki E serisine kiyasla daha dolu bir araca biniyorsunuz ayrica 50 beygir daha guclu hem de AWD bir araca biniyorsunuz. )

Yeni E serisinin S90 karsisinda elendigine karar verdikten sonra bmw bayisine gidip 525 xdrive'a bindim. Yani durust olmak gerekirse bmw'nin ici bir ayri hosuma gidiyor, S90'a kiyasla daha ferah ve icinde daha rahat hissediyorsunuz. Fakat multimedya teknolojileri olarak cok geride mercedes de bmw de.

Yani sonuc olarak su an en iyi arac S90. İçi rakiplerine gore daha dar ama geriye kalan her alanda rakiplerinin onunde veya onlarla bas basa. Yine de yeni 5 serisi bir fiyasko olmazsa S90'i tahttan indirecektir diye dusunuyorum.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
E220d diyorum.volvo s90 da ayni mazda gibi hepimiz cok severiz ve begeniriz(bende dahil) ama is almaya gelince mazda yerine vw,ford...volvo yerine bmw ,mersedes aliriz.s90 kagit ustunde iyi gibi gorunsede bana gore 4 ceker olmasi disinda hicbir ekstrasi yok.0-100 hem e220d hemde s90 da 7.3 sn.nerde kaldi o zaman 45 bg daha guclu olmanin avantaji.mercedes 9 ileri ,s90 8 ileri .fiyat avantaji ve/veya farkida yok yaklasik 300 k.sonucta e serisi ve mersedes.efsane olmak ayri birsey.ayni şeyler bmw icinde gecerli tabiki :)

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Volvo kullanicisi olarak otopark'tan bile once Turkiye s90 tanitimina gitme firsati buldum. Ayni gun yeni E serisine ve bmw 5 serisine de showroomlarda bindim.

Bana gore de aralarinda en alinacak arac S90 çok daha dolu geliyor ve daha iyi bir motorla geliyor.( Ayni fiyattaki E serisine kiyasla daha dolu bir araca biniyorsunuz ayrica 50 beygir daha guclu hem de AWD bir araca biniyorsunuz. )

Yeni E serisinin S90 karsisinda elendigine karar verdikten sonra bmw bayisine gidip 525 xdrive'a bindim. Yani durust olmak gerekirse bmw'nin ici bir ayri hosuma gidiyor, S90'a kiyasla daha ferah ve icinde daha rahat hissediyorsunuz. Fakat multimedya teknolojileri olarak cok geride mercedes de bmw de.

Yani sonuc olarak su an en iyi arac S90. İçi rakiplerine gore daha dar ama geriye kalan her alanda rakiplerinin onunde veya onlarla bas basa. Yine de yeni 5 serisi bir fiyasko olmazsa S90'i tahttan indirecektir diye dusunuyorum.
iDrive? Geri?

Arda Celik

Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
71
82
1,010
Çanakkale
Evet, iDrive geri. Yeni 5 serisinde degisecegini umuyorum gerçi.

Volvo'nun 90 serilerinde sunduğu sistem ve Tesla'nin sunduğu sistem multimedya sistemlerinin liderleri konumunda. Tesla Volvo'dan bir tik ilerde.

Bmw Mercedes'ten onde olsa da kotunun iyisi sadece. Dokunmatik ekranlarin ustunlugunu kabullenmek lazim. Burada basarili olanlardan bahsediyorum. Tıpkı ilk dokunmatik telefonlarda oldugu gibi kalitesiz uyarlamalar olacaktir, suzukinin sistemini hiç beğenmemistim mesela. Ama Volvo ve Tesla'nin multimedya sistemleri dokunmatik ekranlarin dogru kullanimina guzel ornekler. Multimedya sistemleri disinda dijital kadrani standard sunan Volvo ve Tesla'ya karsi opsiyon olarak binlerce lira isteyen alman firmalarinin bu konuda da geride kaldigini dusunuyorum.

Bunlari yeni XC90 ile bir hafta gecirmiş, Son model X5 ile 4 gün geçirmiş, Tesla Model S'i de bayisinde birkaç saat kurcalamış biri olarak söylüyorum.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
S90 efsane bir araba ama gönlümde bir F10 daima yatar. G30 u beklemek lazım şuan karar vermek için. A6 da yenilenecek. Tahminimce E kadar fiyasko olamazlar ama G30 dan baya umutluyum.

botvitaliy

Profesör
8 Eyl 2016
88
62
1,035
E220d diyorum.volvo s90 da ayni mazda gibi hepimiz cok severiz ve begeniriz(bende dahil) ama is almaya gelince mazda yerine vw,ford...volvo yerine bmw ,mersedes aliriz.s90 kagit ustunde iyi gibi gorunsede bana gore 4 ceker olmasi disinda hicbir ekstrasi yok.0-100 hem e220d hemde s90 da 7.3 sn.nerde kaldi o zaman 45 bg daha guclu olmanin avantaji.mercedes 9 ileri ,s90 8 ileri .fiyat avantaji ve/veya farkida yok yaklasik 300 k.sonucta e serisi ve mersedes.efsane olmak ayri birsey.ayni şeyler bmw icinde gecerli tabiki :)
1-S90'ın 4 çeker olması dışında başka bir artısı yok demişsin ama bu sınıfta zaten bütün arabalar üstün konfor kalite vs sunmak zorunda hangisinin belirgin bir artısı var? Listedeki arabaların bu yönlerden bir eksikliği yok gerisi zevkler ve renklere kalıyor.
2-S90 kağıt üstünde iyi gibi görünse de vs. yazıp sonra s90ın kağıt üstündeki dezavantajından bahsetmişsin.
3-Hepimiz volvo severiz almayız demişsin ama sana şöyle bişey söyleyim premium mid-size suvlar arasında Avrupa'da bu yıl en çok xc60 sattı. Yeni tanıtılmasına rağmen full-size suv'ler arasında da xc90 küçük farklarla 2.sırada Q7'den sonra.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
1-S90'ın 4 çeker olması dışında başka bir artısı yok demişsin ama bu sınıfta zaten bütün arabalar üstün konfor kalite vs sunmak zorunda hangisinin belirgin bir artısı var? Listedeki arabaların bu yönlerden bir eksikliği yok gerisi zevkler ve renklere kalıyor.
2-S90 kağıt üstünde iyi gibi görünse de vs. yazıp sonra s90ın kağıt üstündeki dezavantajından bahsetmişsin.
3-Hepimiz volvo severiz almayız demişsin ama sana şöyle bişey söyleyim premium mid-size suvlar arasında Avrupa'da bu yıl en çok xc60 sattı. Yeni tanıtılmasına rağmen full-size suv'ler arasında da xc90 küçük farklarla 2.sırada Q7'den sonra.

S90 kagit ustunde iyi evet bu genel bir kavram dezavantaji olarak performansla ilgili ayrim yapilmis sadece bunla ilgili ne sorun var ki.ne rahatsiz etti seni.45 bg fazla olmasina ragmen yasadigi sorundan bahsetmisim ama kagit ustunde donanim olarak (4ceker gibi) iyi gibi duruyor demisim.

Basliktaki arabalarla ne alakasi var xc60 ve xc 90 tarzi araclarin.konu hangi arabalar sen hangi araclardan bahsediyorsun.yillardir 5 ve e serisi nerelerde s90(s80 nin veliahti) nerede satis rakamlarina bir bak istersen.birde ben turkiyeden bahsediyorum sen avrupa daki satis rakamlarindan bahsediyorsun.

E ve 5 serisinin tahtini yikmak oyle kolay is degil.saygi ve sevgilerimle

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
İçine bindiğim andan itibaren bu sorunun cevabı bana göre E Serisi'dir. Kaç tane test izledim, kaç tane test yazısı okudum E Serisi'nin beğenilmediği, hatta domine etmediği karşılaştırma görmedim. Bunlardan iki farklı örnek var, birisi Otopark'ın E Serisi testiydi ki gerçekten anlayamadığım ve anlamlandıramadığım bir testtir o. Diğeri de Autocar'ın sportif beklentilere önem verdiği testtte XF ve 5'le karşılaşıp onlara yenilmesidir. E Serisi, sportiflik????

Kalbim Volvo S90 diyor ve gerçekten çok başarılı olmasını istiyorum ama ne yolda görebildim, ne de karşılaştırmalı testlerde aman aman bir performans gösterdi kendisi. Sınıfında çıtayı ciddi seviyede yükseltmiş bir E Serisi'ni yenmek hiç kolay iş değil.

botvitaliy

Profesör
8 Eyl 2016
88
62
1,035
S90 kagit ustunde iyi evet bu genel bir kavram dezavantaji olarak performansla ilgili ayrim yapilmis sadece bunla ilgili ne sorun var ki.ne rahatsiz etti seni.45 bg fazla olmasina ragmen yasadigi sorundan bahsetmisim ama kagit ustunde donanim olarak (4ceker gibi) iyi gibi duruyor demisim.

Basliktaki arabalarla ne alakasi var xc60 ve xc 90 tarzi araclarin.konu hangi arabalar sen hangi araclardan bahsediyorsun.yillardir 5 ve e serisi nerelerde s90(s80 nin veliahti) nerede satis rakamlarina bir bak istersen.birde ben turkiyeden bahsediyorum sen avrupa daki satis rakamlarindan bahsediyorsun.

E ve 5 serisinin tahtini yikmak oyle kolay is degil.saygi ve sevgilerimle
Dostum iş almaya gelince volvo yerine mercedes bmw alırız yazmışsın xc60 xc90 volvo değil mi?
Avrupadaki satış rakamı Türkiye'deki değil demişsin ama o rakamlara Türkiye de dahil Türkiye'de böyle segment segment ayrılmış rakamlar olmadığı için az görüp çok görmeye göre yorum yapacak değiliz herhalde adamlar satmış işte.
S90'ın Türkiye'de çok satması bir kere bizim milletin zevksizliğinden ve otomobil konusunda"Kıro"luğundan dolayı çok zor. Millet özellikle Anadolu'da yoldan geçen kapak jantlı beyaz Jettalara Passatlara ağzını açıp bakıyor bu adamlar parayı bulunca tabi ki gidip Volvo almıyor gidip E ve 5 alıyor piyasayı da maalesef bizim forum vs. siteler belirleyemediği için satış rakamları düşük ve ikinci elde çok değer kaybettiriyor. Bu arada yeni E arka tasarımının berbat olması dışında çok güzel bence. Ama bu arabalar bütün sonradan görmelerin altında olduğu için bana itici geliyor açıkçası.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım