Saat

yaarkaan

Asfalt Kurutucu
25 Ara 2017
52
41
670
Merhabalar şu ara akıllı bileklik ve saatlerle kafayı bozmuş durumdayım. Samsung'un ve Motorola'nınkiler çok güzel lakin çok pahalı ve her gün şarja takma işi bana biraz saçma geliyor. Biliyorum çok o tarz değil ama benzer ve ucuzları var. Xiaomi Mi band 3 sizce nasıl alırsam yüksek ihtimal bileklik olarak kullanacağım. Bir de Lenovo'nun smartwatch 9'u çıkmış yakın bir zamanda Aliexpress te 22$ ve hibrit bir saat bana sanki biraz küçük gibi geldi. İkisinden birini kullanan veya smartwatch deneyimi olan varsa bilgilendirebilir mi?
Şimdi denk geldim Lenovonun watch X diye bir modeli daha var sizce nasıl 250tl denemeye değer mi?

Lenovo smartwatch 9 linki: https://tr.aliexpress.com/item/Lenovo-Watch-9-Bluetooth-Smartwatch-Fitness-Tracker-Waterproof-Intelligent-Alignment-time-Phone-Call-Remind-Men-for/32883810120.html?src=google&albslr=223449442&isdl=y&aff_short_key=UneMJZVf&source={ifdyn:dyn}{ifpla:pla}{ifdbm:DBM&albch=DID}&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&albcp=994029296&albag=50935160804&slnk=&trgt=304655778945&plac=&crea=tr32883810120&netw=g&device=c&mtctp=&aff_platform=google&gclid=CjwKCAjwmufZBRBJEiwAPJ3Lpu9VLOq37KAv0xJChrVML22MlWs4piYfYp3EtKi-e51NMl2QinoVjBoCeoEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Lenovo watch X : https://www.zapals.com/lenovo-watch-x-oled-screen-smart-watch-milanese-version.html

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Dostlar,

Saat alacaksanız, saat markalarını tercih etmeniz çok doğru olacaktır. Saat markalarının ürettiği saatler her bakımından daha uzun ömürlü olup, malzeme kalitesinde daha yüksek olacaktır. 1) Moda markalarının ürünleri ise, bir kaç marka hariç, genellikle ucuza mekanizmalara ve malzemeye sahip olurlar...

2) Dar bir bütçe için Seiko, Orient veya Citizen modelleri gayet başarılı oluyorlar... bütçe artar ise yine Seiko, Tissot, Hamilton ve benzeri markaların modelleri ile çok daha iyi makinelere sahip olabilirsiniz... 3) daha üst bütçelere daha üst segment İsviçre ve Alman markaları tercih edilir...

Güzel bir saat kendini gösterir... erkeğin tek aksesuarı gibi bişey...ama toplum olarak telefondan daha az değer verdiğimiz bir aksesuar....

Hangi markaydı şuan hatırlayamıyorum, bir iki marka var kaliteli mekanizma kullanan. Geri kalanların tamamı (D.Klein, Lacoste, Armani vs.) Çin malı üretim. Daha önce de yazmıştım sanırım, zamanında Türkiye'nin sayılı saat şirketlerinden birinin başındaki adamın konuşmasında bulunmuştum. Çin'de hepsi aynı fabrikada yapılıyor demişti, bir iki moda markasını ayırmıştı kaliteli yapıyorlar diye ama aklımda kalmadı maalesef.

Dar-orta-geniş derken nasıl bir aralık yaptınız bilmiyorum ama kendimce bir ekleme yapmak isterim. <600 gibi bir bütçe varsa Casio'da Seiko'ya göre daha fazla çeşit bulunabiliyor (tabii ki Orient'e göre de). Casio deyip geçmemek lazım, adamların 10 yıl pil garantisi verdiği saatler var. Pilli saat alacağım, sağlam olsun deniyorsa 300-500 liraya ilk tavsiye edeceğim marka Casio.

Burada daha üst bütçe derken sanırım Rolex seviyesinden bahsediliyor. Bilmediğim için soruyorum, Alman markaları demişsiniz. Hangileri bunlar? Benim bildiğim Almanların ünlü olduğu tek saat bir eyaletinde yapılan ahşap guguklu saat. Kol saatinde dünyaca ününü hiç duymadım ki zamanında aktif olarak takip ettiğim saat forumları da vardı. Bir Montblanc var ama mekanizmalarından çok mücevher oluşuyla ünlü diye biliyorum.
Mesela Fransız Michel Herbelin vardır. Gerçi o Rolex seviyesinde değil de Tissot seviyesinde (burada bahsettiğim fiyat seviyesi) ama isim yapmış bir marka. Saatleri Fransız ve İsviçre üretimi.

(Son paragraf eleştiri gibi, Almanlar kim diyorum gibi anlaşılmasın, merakımdan soruyorum. Kullandığım dilden öyle gibi bir şey ortaya çıkmış)

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hangi markaydı şuan hatırlayamıyorum, bir iki marka var kaliteli mekanizma kullanan. Geri kalanların tamamı (D.Klein, Lacoste, Armani vs.) Çin malı üretim. Daha önce de yazmıştım sanırım, zamanında Türkiye'nin sayılı saat şirketlerinden birinin başındaki adamın konuşmasında bulunmuştum. Çin'de hepsi aynı fabrikada yapılıyor demişti, bir iki moda markasını ayırmıştı kaliteli yapıyorlar diye ama aklımda kalmadı maalesef.

Dar-orta-geniş derken nasıl bir aralık yaptınız bilmiyorum ama kendimce bir ekleme yapmak isterim. <600 gibi bir bütçe varsa Casio'da Seiko'ya göre daha fazla çeşit bulunabiliyor (tabii ki Orient'e göre de). Casio deyip geçmemek lazım, adamların 10 yıl pil garantisi verdiği saatler var. Pilli saat alacağım, sağlam olsun deniyorsa 300-500 liraya ilk tavsiye edeceğim marka Casio.

Burada daha üst bütçe derken sanırım Rolex seviyesinden bahsediliyor. Bilmediğim için soruyorum, Alman markaları demişsiniz. Hangileri bunlar? Benim bildiğim Almanların ünlü olduğu tek saat bir eyaletinde yapılan ahşap guguklu saat. Kol saatinde dünyaca ününü hiç duymadım ki zamanında aktif olarak takip ettiğim saat forumları da vardı. Bir Montblanc var ama mekanizmalarından çok mücevher oluşuyla ünlü diye biliyorum.
Mesela Fransız Michel Herbelin vardır. Gerçi o Rolex seviyesinde değil de Tissot seviyesinde (burada bahsettiğim fiyat seviyesi) ama isim yapmış bir marka. Saatleri Fransız ve İsviçre üretimi.

(Son paragraf eleştiri gibi, Almanlar kim diyorum gibi anlaşılmasın, merakımdan soruyorum. Kullandığım dilden öyle gibi bir şey ortaya çıkmış)

Merhaba,

O moda markaları muhtemelen, Bvlgari, Gucci ve Mont Blanc olmalı ... belki başka 1-2 marka daha çıkar ama bunlar bilineneler... Gucci konusunda da çok çok emin değilim desem yeri var.

Casio deyip geçilmez zaten, dijital saatler de tek geçilir, hatta Edifice serisinde güzel analog saatleri bile olabiliyor.
Casio takdir hak eden bir markadır... saat analog olacaksa o zaman yine Seiko, Orient ve Citizen modellerine bakılmalı diye düşünürüm hep... Özellikle Seiko da oldukça çok model mevcut... herkes kendine göre bir Seiko 5 modeli bulabilir :)

Alman markaları genellikle orta ve üst seviye markalar ... bunlar Laco, Sinn, Stowa, MaisterSinger, Nomos, Glashütte, A. Lange Söhne
olarak aklıma gelenler... bunlardan özellikle son üç tanesi kendi mekanizmalarını üretirken, özellikle son iki tanesi saat marka piramidinde en tepede yer alırlar.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Merhaba,

O moda markaları muhtemelen, Bvlgari, Gucci ve Mont Blanc olmalı ... belki başka 1-2 marka daha çıkar ama bunlar bilineneler... Gucci konusunda da çok çok emin değilim desem yeri var.

Casio deyip geçilmez zaten, dijital saatler de tek geçilir, hatta Edifice serisinde güzel analog saatleri bile olabiliyor.
Casio takdir hak eden bir markadır... saat analog olacaksa o zaman yine Seiko, Orient ve Citizen modellerine bakılmalı diye düşünürüm hep... Özellikle Seiko da oldukça çok model mevcut... herkes kendine göre bir Seiko 5 modeli bulabilir :)

Alman markaları genellikle orta ve üst seviye markalar ... bunlar Laco, Sinn, Stowa, MaisterSinger, Nomos, Glashütte, A. Lange Söhne
olarak aklıma gelenler... bunlardan özellikle son üç tanesi kendi mekanizmalarını üretirken, özellikle son iki tanesi saat marka piramidinde en tepede yer alırlar.
Bilgiler için teşekkürler. Alman markalarını bilmiyordum.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
atasaat2-MQPz.jpg

İsviçre üretimi, sadece 5 adet.
26.500 İsviçre frangı (147 bin lira).

https://www.superhaber.tv/bu-saatlerden-sadece-5-adet-uretildi-haber-146228

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım