KAPALI Seat leon vs Golf

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alperen27

Asfalt Kurutucu
7 Kas 2016
7
3
595
Öncelikle merhaba arkadaşlar. otoparkı youtube uzerinden çok uzun zamandır takip ediyordum fakat foruma yazı yazmak bugüne nasip oldu :) başlıktan da anlaşılacağı üzere iki araç arasında kararsız kaldım

leon manuel 125 ps fr donanımıyla 77.000 tl (sıfır)
golf ise 2015 model 16 bin km de 1.4 tsi 125 ps manuel. highline artı olarak led , ışık paketi ve sunroof mevcut bu aracın fiyatı ise 77.500tl (kaza boya hata yok)

4 kişilik bi aileyiz babamın tercihi golften yana , aslında ben de golfe biraz daha yakınım ama leonun keskin hatları , daha şık bi görünüşe sahip olması biraz kafamı karıştırıyor. Sizlerin fikirleri benim için çok onemli siz olsanız hangisini alırdınız ? ve sebeplerini de yazarsanız sevinirim.

aliserdar

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
143
104
1,085
28
Her Golf sahibi vag'cı değildir :D Toplumdaki bu bakış açısı yüzünden nerede "Golf iyi aslında" desem vag'cı işte ne olacak diyip işin içinden çıkıyor karşı taraf :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Her Golf sahibi vag'cı değildir :D Toplumdaki bu bakış açısı yüzünden nerede "Golf iyi aslında" desem vag'cı işte ne olacak diyip işin içinden çıkıyor karşı taraf :D
VAG'cı değilim. DSG ve TSI'ı defalarca kullandım, beğenmedim. O yüzden ciddi eleştiriyorum. Ama TDI Manuel Golf dediler mi bir güzel geliyor kulağıma :)
@Alperen27 Hocam aracı aldığınız zaman bizimle paylaşırsanız seviniriz.

any77

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
37
22
595
Anlamadığım bir konu var; VW GOLF kullanıp eleştiren, beğenmeyen arkadaşlar neleri beğenmiyorlar? Mesela ben donanım olarak çok boş satılmasını saçma buluyorum, BMW 1 serisi 10.5000 ₺ civarı gırtlak dolu satılırken GOLF 1.4 TSI Highline Dsg 95.600 ₺ çok saçma geliyor. Ne var ki GOLF segmentinde premiumlara en çok yaklaşabilen seçenek. GOLF 1.4 TSI 125 HP Dsg li Comfortline veya Allstar donanım çok mantıklı seçimler bu şartlarda...Ben alırmıyım? Ben ikinci elini alırım, sıfır alıcak olsam o paralara asla GOLF almam 138.000 ₺ BMW 3 kasa Benzinli Sportline donanım varken. O paraya değermi derseniz gezegen var arada bence 3 kasa ile Golf arasında:)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar hadi Türkiyedeki VAG cılığı veya VW hayranlığını geçelim de, bu aracı, özellikle Golf ü, bir çok alanda tüm dünya beğeniyor.
VW gibi bir otomotiv devinin (13Milyar Euro ARGe bütçesi olan bir şirket) üzerine en çok "kastığı" araç bu ... zaten şirketide sürükleyen model bu, Polo veya Passat olduğunu sanmıyorum ... yani VW sevmeyebiliriz (bende sevmiyorum, yıl 2015 orta donanım Golf te bluetooth yoktu mesela... tasarımları halen çok muhafazakar... doğuş problemleri gibi gibi) ama araç tüm bunlara rağmen çok başarılı bir "paket".

Öyleki neredeyse girdiği her testte Mercedes A180 ve BMW 1 serisine tercih ediliyor...yani bir paket olarak bakıp fiyat /kalite / performans değerlendirmesi yapıldığında Golf, bu araçlardan daha başarılı bulunuyor... belki birazcık A3 ün farkı vardır ki onunda platformu aynı diyebiliriz.

Kötü haber... muhtemelen Golf 8 de çok iyi olacak.. :)

Alperen27

Asfalt Kurutucu
7 Kas 2016
7
3
595
Araci dun ankaradan alip memleketimiz olan gaziantepe geldik. Suan icin arac cok guzel beklentilerimi fazlasiyla karsiladi , ozellikle yuksek hizlari hic hissettirmemesi cok hosuma gitti. Onceki 2011 focustan sonra cok luks geliyor araba :) suan icin hersey guzel gidiyor bir sorun yok

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Araci dun ankaradan alip memleketimiz olan gaziantepe geldik. Suan icin arac cok guzel beklentilerimi fazlasiyla karsiladi , ozellikle yuksek hizlari hic hissettirmemesi cok hosuma gitti. Onceki 2011 focustan sonra cok luks geliyor araba :) suan icin hersey guzel gidiyor bir sorun yok

Hayırlı olsun, Allah kazalardan saklasın... iyi günlerde binin..
Yüksek hızları hissettirmemesi duygusunu bende Honda Civic vtec 2 den, Golf 6 ya geçince hissetmiştim...
Bayi den alıp eve giderken otobana çıktığımda hızımı aydınlatma direklerinin geçiş hızından anlamış, sessizlik ve güven konusunda şok yaşamıştım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım