Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,137
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
İSTANBUL
Kartal Oto Sanayi Sit.
REKA SERVİS - VAG grubu araçlara bakar. Şener usta semtimizden komşumuzdu, ustalığı her usta gibi tartışılır ama sizi kandırmaz. Yapmadığı işçiliğin parasını istemez, önce bozup sonra tekrar tamir etmez. Bende ford var hala ona götürüyorum. Honda varken de ona götürdüm, Renault varken de. Biliyorsa yaptı, bilmiyorsa bilmiyorum dedi.

Küçükyalı İKİLER HONDA Servisi
Hondası olup da burayı bilmeyen yoktur sanırım. Bilmeyenler için de not düşmüş olalım.

DENİZLİ
PAMUKKALE OTO TEST - Baba oğul işletir, belki 30 yıllık Ford servisidir. İzmir yolu üzerinde sağda kalırdı, hatırladığım kadarıyla yetkili servisin de çaprazına düşüyordu. Öğrencilik yıllarımda babamın Connect'ini götürürdüm, daha sonra bir vesile ile ahbaplığımız da oldu Hasan ustayla. Ustalık yine tartışılır ama bu kadar zamandır tanıdığım en dürüst sanayi esnaflarında ilk 3e girerler.

Son düzenleme:

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,048
1
1,135
2,570
Ankara
Marka
BMW
Sinan Koç'un hoşuna gitmeyecek belki ama Alfa Romeo ustası olarak Sportivo Yılmaz Usta'dan pek memnun kalmamıştım. Biraz dediğim dedik, sorun hakkında zorlayınca da sen bu arabayı sat sana göre değil diyor 😅
En sevmediğim usta tipi, sportivo adı altında konuşmuyorum ama yapılmak istenen şeyi yapmayan ve hiçbir bilgilendirme yapmayan ustaları hiç sevmem 😄

Mustalya

Mustafa Yazkan
Asfalt Kurutucu
21 Haz 2020
4
16
545
45
Antalya
Marka
Nissan
Antalya'da Honda için eski sanayide Adnan-Dehna-Abdullah ustaların kurduğu ADA HONDA var. Yanılmıyorsam 2008 gibi kurulmuştu. Ustalar yetkili servisten ayrılma, uluslar arası teknisyenler yarışmalarında birincilik, ikincilik dereceleri olan, neredeyse 30 yıldır bu işi yapan deneyimli utalar. Biz 2002 model civic'imizi 220000 km sorunsuz şekilde kullandık sayelerinde. Buradan hepsine selam olsun. Tavsiye ederim.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
785
1,503
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Kaportacilara da iş yaptırmak eziyet. 10 kez kapısına gidiyorsun belki alıyor seni 😂 ama gerisi leş yani. 3 rotcuya gittim beceremediler. Neymiş 100 kusur bin liraya son model makine almış rot için. Bir halta yaramıyor yine yetkili servis yaptı. Rot için bile yetkiliye gitmek zorunda kalıyorum utanıyorum servisten randevu alırken 😂 arkadaş astra j'nin arka balatayi değiştirdi. Adam ters takmış balatayi yahu 🤦

Çalıştığım şirkete gelen bir tedarikçinin SUV Opel aracına gözüm ilişti. Lastiklerine bakarken fark ettim. Lastiği ters takmışlar. Kendimden emin olamadım. Bir daha bir daha baktım. Lastik ters.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
785
1,503
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Sakarya'dan sesleniyorum.

KIA Yetkili Servis - Sandıkçı Oto

Bakımlarımı yaptırmaya devam ediyorum. Bozulan elektronik parçamın değişimi de orada yapıldı. Servisten sorumlu Hakan bey ile artık ahbap olduk. Sağolsun sadece çayını çorbasını içmeye gider oldum. Anlık bir durum olduğunda atölye fazla yoğun değilse asla geri çevirmez. Uğradığım başka KIA servislerde böyle bir hizmetin ve güler yüzün 4'de birini görmedim.

KIA/Hyundai Özel Servis - Sakarya Mekanik Yakup Usta

Yakup usta her şeyden önce iyi bir esnaf. Para budalası, yamyam usta görünümlü çakallarla alakası yok.
Dükkanı genelde yoğundur. Buna rağmen benim tüm sorularıma itina ile cevaplar. Fiyat ve işçilik konusunda da gayet memnunum. Aracımın işlemleri sırasında kendisine ve ustalarına ne sorarsam derhal cevaplarlar. Çayları da gayet lezzetlidir. Bir işiniz olduğunda 1 yada 2 gün sonraya rahatlıkla randevu alabilirsiniz. Acil bir konu varsa derhal ilgilenirler.
Bu iki model haricinde hiç bir araca ellerini sürmezler. Uzmanlıklar KIA/Hyundai.

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
142
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Kırıkkale Yeni Sanayi Sitesi'nde (Yahşihan) ByRenault Özel Servis var. Renault dediğine bakmayın hemen her marka modele bakarlar. İsmail Usta gerçekten işinin ehli samimi bir abimiz. Honda aldık ona götürdük, 3 - 4 ayrı Renault götürdük hepsini de hakkıyla yaptı teslim etti. Fiyat olarak da öyle uçuk rakamlar istemez, hakkını ister. Bölgede ihtiyaç duyana öneririm.

ahmtnce

Ahmet İnce
Takipçi
6 Şub 2024
2
2
20
29
kocaeli
Marka
Volkswagen
Kocaeli

Bıyıklı Otomotiv - Aydın Usta - Fiat
İzmit Sefa Sirmen Sanayi Sitesi girişinde bir dükkan. Yoğun şekilde pert toplama (sanırım dükkanı döndüren şey bu), onun dışında Aydın Usta Fiat ustasıdır. Temiz, düzgün çalışan bir ustadır. Kendi aracım için de gitmişliğim var, rot ayarı gerektirmeyecek kadar temiz çalışmış, lastikçi para almadı öyle diyeyim. Fiat kırbaçladığı zamanlarda @Munferit tanıştırmıştı.

Özgür Opel
İzmit Sefa Sirmen Sanayi Sitesi'nde. Corsa C tayfası kapısına yığılmış durumda. Ben acil işim düştüğünde bile tecrübe edemedim çünkü inanılmaz yoğun. Haftalık takvimi her zaman dolu. Randevu ile alabiliyor. Ama o kadar yoğunluk olduğuna göre (tabii bir de birinci ağızdan tavsiye almıştım) muhtemelen iyi ustadır diyorum.

Seç Oto - Ford
İzmit Oto Sanayi Sitesi'nde, yetkili servisten tanıdığımız, klasik senaryo; işini düzgün yaptığı için yetkili serviste durmayıp kendi dükkanını açtı. Selman Usta. Ford araçlara bakar. Yönlendirdiğim herkes memnun kaldı. Ford'um olsa ben de götürürüm.

İkican - Opel
İzmit Oto Sanayi Sitesi'nde. Şaban Usta ve kalfaları. En önemli husus şu: temiz çalışırlar, düzgün malzeme kullanırlar. Özel olarak şu marka derseniz veya malzemeyi kendiniz götürürseniz sorun çıkarmazlar. Fiyatları makuldür. Sağolsun, @OguzhanC yönlendirmişti.

İki As - Opel
İzmit Oto Sanayi Sitesi'nde, İkican ile aynı sırada, az ilerisinde. Sanayide herkes ilk olarak bunları önerir, yetkili servis gibi büyüktür, sahibi çok iyi ustaymış öyle derler. Ben maalesef göremedim. Öncelikle çırakları evlere şenlik, doğru ampul bile takamamışlar, muayeneden kalıyordum onlar yüzünden. Şanzıman yağı değişti, yanlış yağ konmuş. Baskı balata değişti, volana dokunulmamış herhalde ki araba deli gibi titrer oldu. Yani özetle ben bir daha kapısından girmem, kimseye de öneremem.

Kral Otomotiv - Kaporta
İzmit Sefa Sirmen Sanayi Sitesi'nde. Ferdi Usta. İşçiliği çok iyidir. Olabildiğince hızlı teslimat yapmaya çalışır, elinde iş bekletmeyi sevmez. Fiyatları mantıklıdır.

Sercan Oto Döşeme/kilit
İzmit Oto Sanayi Sitesi'nde. Sercan Usta. Yoğunluğu olduğu için hemen bakamayabiliyor, ona göre önceden iletişime geçmek gerekebilir. İşini düzgün yapar. Şeref Akgün yönlendirmişti, o şekilde tanıştım.

Şahin Otomotiv - VAG
İzmit Oto Sanayi Doğu kapısı ile Esoto servis arasındaki yolda. Genel olarak düzgün çalışırlar, yetkili gibi çalışan bir özel servis. Makul fiyat, makul işçilik vardır. Araçta spesifik bir problem var, daha onlar da çözemedi ben de, bir ara tekrar sınayacağız kendilerini. O zaman daha detaylı fikrim olur. Şu anki izlenimim: Arabayı mundar etmeyen, düzgün çalışan bir servis. @DuzboruDownpipe yönlendirmişti.

Bir tane de Renault servisi vardı ama adını hatırlayamıyorum. Soran olursa bizzat götürmem gerekir, İkican'ın iki sokak arkasında eski yol tarafında :d

İstanbul

Star Oto - Opel
Kartal Oto Sanayi Sitesi girişinde. Aydın Usta. Kalfaları araca özenli davranır, temiz çalışırlar. Sadece Opel-Chevrolet bakıyordu, artık piyasa araçlara da bakmaya başlamışlar. Sahipleri maliyetli onarımlarda para ödemeyip arabayı orada bırakıyor diye eski araçlara bakmayı bırakmış :'D , tanıdık olmadıkça eski arabalara bakmıyor. Fiyatları Kocaeli piyasasına göre pahalı, İstanbul standardına göre normaldir.

Altınuç Deri Döşeme
İçerenköy Ataşehir'de. Ülke çapında nam salmış bir döşemeci. Aşırı kaliteli mal kullanıp o malı mahcup etmeyecek işçilikleri vardır. Haliyle fiyatları da ucuz değildir.
Hocam hayırlı günler anladığım kadarıyla kocaelindeki ustalara baya hakimsiniz. Golf 4 aracım var ve ciddi anlamda sıkıntı yaşıyorum usta konusunda forumda yeni olduğum için özel mesaj atamıyorum size rica etsem özel mesajla iletişim bilginizi paylaşabilir misiniz size ulaşmak fikir almak isterim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam hayırlı günler anladığım kadarıyla kocaelindeki ustalara baya hakimsiniz. Golf 4 aracım var ve ciddi anlamda sıkıntı yaşıyorum usta konusunda forumda yeni olduğum için özel mesaj atamıyorum size rica etsem özel mesajla iletişim bilginizi paylaşabilir misiniz size ulaşmak fikir almak isterim.
Kocaeli VAG şubemiz @DuzboruDownpipe kardeşimizdir. Benden daha iyi o bilir. VAG grubu servisleri konusunda onun görüşlerini almanız daha doğru olur. Genel olarak Frenci, boyacı vs. ihtiyaçlarınızda bana yine danışabilirsiniz. Ama motor-mekanik bakımı konusunda arkadaş yardımcı olsun daha doğru olur.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
İzmitte iyi seviyede Vw servisleri mevcut herhangi birinden destek alabilirsiniz. Aşağıdakileri ben veya tanıdıklarım deneyimledi genel olarak ortalama üstü servislerdir.

Şahin Otomotiv
Vag Technic Service
Çag Oto
Ekip Oto

Onatygt

Onat YİĞİT
Profesör
4 Şub 2022
146
441
1,585
Kayseri
Marka
Volkswagen
Malatya Renault grubu için Formen ve Tekno Renault öneririm. Kendileri bu işi bilen ve Malatya'da bu işi kitabına göre yapan nadir (belki de sadece onlar) yerlerdendir.

ahmtnce

Ahmet İnce
Takipçi
6 Şub 2024
2
2
20
29
kocaeli
Marka
Volkswagen
İzmitte iyi seviyede Vw servisleri mevcut herhangi birinden destek alabilirsiniz. Aşağıdakileri ben veya tanıdıklarım deneyimledi genel olarak ortalama üstü servislerdir.

Şahin Otomotiv
Vag Technic Service
Çag Oto
Ekip Oto
Hocam özellikle şanzıman konusunda işini hakkıyla yapan birini arıyorum aracım otomatik şanzıman daha önce bilmeyen ustalarda hem aracım yoruldu hem ben maddi olarak yorulduk şanzıman konusunda öneriniz var mıdır.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yaşadığınız problemler komplike kolay çözülemeyecek gibiyse nokta otomotivi (VWAG) öneririm genelde böyle araçların üstesinden geliyorlar. Genel bakım-tamir için Gölcük sanayide cihat usta var (Özbay oto) işinde iyidir.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hocam özellikle şanzıman konusunda işini hakkıyla yapan birini arıyorum aracım otomatik şanzıman daha önce bilmeyen ustalarda hem aracım yoruldu hem ben maddi olarak yorulduk şanzıman konusunda öneriniz var mıdır.
Dediğim yerlerden birinde sorununuzu çözdürebilirsiniz. Hangisi içinize sinerse.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım