Sıfır araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Merhabalar..
Daha önce sizden bir SUV tavsiyesi istemiştim, ancak ev aldığım için arabaya ayırdığım bütçede biraz kısıtlamaya gittim. Çok araba değiştiren bir aile değiliz. 97 yılında sıfır olarak alınan Broadway 95.000km de hala orjinal olarak durmakta. Mevcut aracımızı da sattığımızda elimizde sıfır araç için yaklaşık 85-90bin bandında bir bütçe kalıyor. 2. elde ise bu fiyat bandı 60-65 binlere kadar geriliyor. Arabayı 60 yaşındaki babamla birlikte kullanacağım için çok da genç işi bir araba olmamasını düşünüyorum. Bahsettiğim gibi çok araba değiştirmediğimiz için almışken hem iyi hemde biraz dolu olsun istiyorum. Öncelikle Fiat, Dacia, Citroen gibi markalara sıcak bakmadığımızı da dip not olarak belirterek tavsiyelerinizi almak istiyorum.

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Suzuki Vitara 4x2 1.4 turbolar var 90 bin bandında düşünebilirsiniz
Aslında oldukça fazla gözümüze çarptı ve çok düşündük. Ama suzuki olması olası bir elden çıkarma durumunda bize sorun yaratır mı emin olamadık.
Toyota'nın verdiği güveni çok duyduk ancak biraz da kozmetik olarak göze hitap eden bir araç bakıyoruz. Tabii zevkler elbette tartışılmaz ancak Corolla tercih etmiyoruz.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,927
2
24,241
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Pek araba değiştirmiyormuşsunuz 1 haftada satılacağına 1 ayda satılsın ama gönlünüzdeki araç olsun bence.Arabayı almadan ne kadar sürede satarım mantığı doğru değil gibi geliyor bana.Suzuki için daha başka problemler var aslında özel servis ve yedek parça olayı sıkıntı diye duyuyorum ben.Dolu auris 1,6 var ya da 1.0 tsi octavia bakabilirsiniz daha piyasası olan modeller

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Son düzenleme:

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Yaşadığımız bölge nedeniyle 1.4 motor altı motorlar çekişte bize yetmeyecektir. Sırf bu nedenle yeni Civic Sedan'ın alçak olmasından ötürü tercihlerimiz arasından çıkartmak zorunda kaldık.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,927
2
24,241
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yerden yüksekse seçenekler böyle olabilir:
c4 cactus 1.6 e-hdi motor var --> yerden yüksek,parçası bol 1.4 üstü motor,biraz genç işi tasarım
Duster 1,5 dci ----> Karadenizlilerin vazgeçilmez arabası,donanım zayıf onla orantılı masrafsız yerden yüksek 1.4 üstü
Fiat 500x 1.6 multijet---> Doblo motoru parça ucuz bilinir sağlamlık-sorunluluk,donanım iyi, iç mekan kalitesi iyi yerden yüksek 1.4 üstü
Kia Sportage 1.6 gdi atmosferik ----> motor parçası bol(ix35 le aynı motor),Atmosferik sorunsuzluğu,donanımları orta seviye; yakar yalnız
Mokka x var ama fikrim yok kullanmadım test etmedim.
Bonus: Sıfır değil ama Skoda Yeti 1.6 tdi da olur 1.4 tsi da olur.Olumlu yorumlar var hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım