Sigorta Kasko Soygunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KTolgaE

Profesör
15 Eyl 2016
76
79
1,010
Merhabalar,

Ülkemizdeki cebimizden çalinan paralardan sadece 1 tanesi bu soygun.

50 bin tl ye araba aldim. Seat ibiza 1.0 ecotsi dsg.
27 yaşindayim ve ustume ilk arabam. Özel bir a.ş'de yatirim danismanligi yapiyorum. Evliyim gayet aile babasi kivamindayim.

Sigorta 1800 kasko 2200 TL cikiyor. 600 TL bakim desek 600 de mtv 5200 TL eksi. Diger kis lastigi 2 senede bir vize benzin gibi masraflari katmiyorum. Ufak bi hesap yapalim.

Şimdi izmir kucuk yer. 50 bin tlyi faize yatirsam 400 TL gibi ayda getirisi oluyor yilda 4800 TL. Ben bu araci sadece gezme amacli yani haftada maks. 3-4 kez kullanmak icin aliyorum. Ayda maksimum 15 kez kullanirim. Onlar da kisa mesafeli olur yani 300-400 km arasi. Her ay 100 TL yakit desem. Yilda 1200 TL yakit gidiyor.

Yani bana arabanin zarari 5200+1200+4800 de kredi=11200 TL bana zarari var.

Ben bu 11200 TLlik masrafi kimi zaman kolay ulaşim vapur ve metroyla, çoğu zaman da taksi ile kullansam aşiri derecede rahat ve huzurlu şekilde yaşarim diye dusunuyorum.

Siz ne düşünüyosunuz? Tamam araba kullanmak tutku ama bir de bu masraflari toplu ulasim kullanarak karşiladiginizi kalan parayla go kart ve clio cup tarzinda belki daha ufak aktivitelerle karşiladiginizi dusunurseniz cok mantikli geliyor.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
İçim karardı. Tası tarağı toplayıp köye yerleşip bahçede ekip biçip yemek veya bi sahil kasabasına yerleşip balıkçılıkla para kazanmaya çalışmak hepsinden mantıklı böylesine bakarsak.

Deprasyona girdim orhanbaba.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ne ekip ne biçicez o da önemli şimdi

Aha reis :D :D :D : D

snoop-dogg-dan-galatasaray-paylasimi-7447822_x_941_o.jpg

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben çoğu zaman söylediğim gibi, kiralık araba en güzel arabalardandır,
Yaz zamanı 1 aylık araba kiralayıp, yollara düşmek mantıklı bir seçim gibi olabiliyor.
Bende bazen i10 için yaptığım maliyetleri çıkarınca gercekten üzülüyorum.

Birde şu var, yıldan yıla kasko ve trafik değerleri düşme eğiliminde. Yani her yıl %20 veya %30 indirim almak mümkün. Ama burda sizin düzgün kazasız bir sürücü olmanız gerekiyor. Bende bu durumu yıl yıl kasko puanı artırıp, indirim değerimi artırmak için bir başlangıc olarak görüyorum. Eski arabamda %60 tl ye varan indirim elde etmiştim. Bu i10 içinde aynı şekilde bir beklenti içindeyim..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bu yil araclarimiz icin kaskoya odenen toplam para 6 bin lira, trafik 3500, 1 i disinda hepsinde yapilabilecek en ucuz kasko ve sigortayi yaptirdim bide, yemin ediyorum soygun. Bakim vb diger harcamalarida katarsam 1 yil icinde rahatlikla araba parasi cikar diye dusunuyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım