furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Herkese merhaba, geçtiğimiz günlerde www.sileceksepeti.com'dan 2015 model volvo v40 aracım için silecek aldım. Başlıktan da belli olacağı üzere alışverişteki deneyimimi paylaşmak istiyorum. Biraz geç oldu ama olanları tüm süreç bittikten sonra buraya aktarmak istedim. 1 Şubat 2019 cuma günü sileceksepetine girdim amacım ön ve arka silecek almaktı. Aracıma uygun silecekleri almak için sitenin ürün seçimi, marka seçimi, model seçimi, yıl seçimi motorundan faydalandım ve aracıma uygun olduğunu söyledikleri bosch aerotwin silecekleri 154,28 tlye (2 ön 1 arka) aldım. Ürünüm o gün kargoya teslim edildi. 4 Şubat pazartesi günü ise sorunsuz bir şekilde tarafıma teslim edildi. Buraya kadar sitenin kullanışlılığından, ödemeden, kargo gönderiminden, hızından vs. satın alma sürecinde aklınıza gelebilecek ne varsa memnun kaldım. Ancak sorun buradan sonra başladı. Şimdi ürünleri takmanız ya da uygunluğunu denemeniz için kutusundan çıkarmalısınız ancak kutusunda ilk defa açılacağına dair bir plastik paketleme var. E ben açmadan ürünü nasıl deneyeceğim. Açarsam da iade alamayacaklarını belirtiyorlar. Tabiki de ön sileceklerden birinin paketini açtım. Silecekler birlikte gönderilen tüm aparatları denesem de hiçbiri aracıma uymadı. Sitenin yönlendirmesine güvendiğim için sileceklerin paketinin arkasına bakmak aklıma gelmemişti, ancak aracıma uymayınca aklıma geldi. Tabiki de gönderilen sileceklerin hiçbirinde uygun araç modelleri arasında benim aracım yoktu. Bu durumda yapılacaklar belliydi ve ben ürünleri teslim edip paramı geri almak istiyordum çünkü yeni gönderecekleri ürünün uygun olacağına güvenim kalmamıştı. İlk hafta bu sorunu bildirmek ve ürünleri geri göndermek için sitede belirtilen iletişim numarasını aradım. Ancak firma bu numarayı öyle bir ayarlamış ki numara 7/24 meşgul çalıyor. 11 Şubat pazartesiye kadar işlerim de yoğun olduğu için bu numaraya ulaşmaya çalışmaktan başka bişey yapamadım. 11 şubat günü ise web sitelerinde belirttikleri mail adresine yine ürün iadesi için belirttikleri şekilde bir mail attım ancak 14 şubata kadar hiçbir yanıt alamadım ve 14 şubatta biraz da agresif bir üslupla ve tüketici korumaya şikayet etme, otomobil forumlarında bunu yazma tehditiyle bir mail daha attım. Bu mailden yaklaşık birkaç saat sonra benim hiçbir şekilde ulaşamadığım iletişim numaralarından aradılar ve durum hakkında bilgi istediler. Durumumu anlattıktan sonra ürünleri kargolasram iade yapacaklarını söylediler. Ben de ürünleri ertesi gün yani 15 şubatta kargoladım. 16 şubatta da ürünleri teslim aldıklarını takip ile öğrendim. Ancak bu süreçte yine firmadan kimse benimle ürünleri teslim aldık, iadenizi yaptık vs şeklinde temasa geçmedi. Kartlarımı kontrol ettiğimde de iade yapılmadığını gördüm. 21 şubatta ürünlerimi geri aldıklarını ancak iade yapmadıklarını bildiren bir mail daha attım çünkü o numaraya yine hiçbir şekilde ulaşılamıyordu. Ertesi güne kadar bir dönüş olmayınca tekrar agresif ve tehditkar bir mail gönderdim. 23 şubatta yine ulaşamadığım numaradan tam olarak hatırlamasam da satış müdürü gibi bir yetkili arayıp sorunumu dinledi ve pazartesi gününe eft talimatı verdi. Bu pazartesi günü belirttikleri efe tarafıma yapıldı ancak 154 liranın iadesi 115 lira olarak yapıldı. Artık bunun için uğraşmayı düşünmüyorum. Çünkü firmanın samimiyetsizce davranışından, bir şekilde arkasından koşturmasından ve muhattap bulamamaktan yoruldum. Yazı uzun ve sıkıcı olmuş olabilir, bunun için lütfen kusura bakmayın. Ancak burada çoğu başlıkta sileceksepeti tavsiye ediliyor. Burdaki alışveriş yapmamış ve yapmayı düşünen arkadaşlar için bunları yazmak istedim. Eğer ürünleri doğru gelmişse hiçbir sıkıntı yaşamazlar, alış süreci de gayet hızlı ve sorunsuz. Ancak ürünleri yanlış, eksik veya sorunlu gelmişse en azından iade için buna benzer sorunları yaşayabilirler, bunları göze almalarını tavsiye ederim. Şahsen ben bir daha asla kullanmam.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,203
45,792
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
N11.com'dan da ben silecek siparişi vermek istemiştim. 2015 makyajlı kasa Focus için maxtell marka ön iki silecek siparişi geçtim. İlanda makyajlı Focus'lara da uyduğunu, 2015 modellerin dahil olduğunu söylüyorlardı. Fakat silecek elime ulaştığında maalesef yanlış bilgi yazdıklarını gördüm. Silecek uymadı araca, ek aparat gerekliydi. Ben direkt satıcıyla iletişime geçtim. Para bizim hesabımıza zaten daha yatmadı. Ürünü kargolayıp gönderin sorun olmaz dediler. Ben de aynısını yaptım ve ürün iadesinden sonra para da hesabıma yattı. Ben hiç N11 ile muhattap olmadım diyebilirim. Ama beni çok uğraştırdılar ürün iadesi konusunda. Sileceklerin geldiği kutu açılınca bir daha paketlenebilir türden değildi. Satıcı da iade ettiğiniz ürünü ben tekrar satacağım o yüzden kargoda başına bir şey gelmemesi için size gönderdiğim gibi gönderebilirseniz memnun olurum deyince bakkal bakkal koli kartonu aradım, koli bandı falan aldım. Paketlemeyle ayrı uğraştım kargo firmasına götürmekle ayrı uğraştım.

Sizin tecrübeniz gerçekten kötüymüş. Ben de bundan böyle silecek işini bire bir hallederek direkt eskisi gibi sanayiden almayı planlıyorum.

Son düzenleme:

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Ben geçen hafta aynı siteden aldım . Sipariş ettiğim ürün geldi, arabama da uyumlu. İyiki bir hata olmadı yoksa çöpe atardım yine de iade işleriyle uğraşmazdım çünkü vaktim yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Ben geçen hafta aynı siteden aldım . Sipariş ettiğim ürün geldi, arabama da uyumlu. İyiki bir hata olmadı yoksa çöpe atardım yine de iade işleriyle uğraşmazdım çünkü vaktim yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam hata yoksa aslında site gayet iyi ve memnun edici. Ama varsa meşgul olmasanız bile yoruyor uğraşması. Dediğiniz gibi iyi ki hata olmamış:)

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Bende 5-6 yıldır hemen hemen her kış sonunda kendi sitelerinden, gittigidiyor ve n11 profillerinden alırım silecekleri. Bu güne kadar hiç sorun yaşamamıştım. Ben de bosch aerotwin set aldım. Fakat silecekler yukarı çıkarken iyi süpürüyor da geri dönerken camda su bırakıyor. Bunun için değişim talep ettim. Bana bir mail atılmış ne selam var ne sabah. Direk telefon numarası yazıp bosch ile görüşün demişler. Hiç böyle bir tavır beklemiyordum doğrusu. Sileceksepeti'den bundan sonra benim de alışverişim bitmiştir.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bende 5-6 yıldır hemen hemen her kış sonunda kendi sitelerinden, gittigidiyor ve n11 profillerinden alırım silecekleri. Bu güne kadar hiç sorun yaşamamıştım. Ben de bosch aerotwin set aldım. Fakat silecekler yukarı çıkarken iyi süpürüyor da geri dönerken camda su bırakıyor. Bunun için değişim talep ettim. Bana bir mail atılmış ne selam var ne sabah. Direk telefon numarası yazıp bosch ile görüşün demişler. Hiç böyle bir tavır beklemiyordum doğrusu. Sileceksepeti'den bundan sonra benim de alışverişim bitmiştir.

Konu hortlamış , benim beğendiğim bir alışveriş sitesiydi kendileri son zamanlarda bir şey almadım fakat , yinede geçmiş olsun arkadaşlar.

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Konu hortlamış , benim beğendiğim bir alışveriş sitesiydi kendileri son zamanlarda bir şey almadım fakat , yinede geçmiş olsun arkadaşlar.

Ben de uzun yillardir oradan alirim ilk kez bozuk silecek geldi. Ama gelen mailde selam sabah yok direk numara yazilmis boschu arayin demisler. Sonra tekrar yazdim bu kez guzel bir mail atmislar :) once selam vermisler :) iyi bir uslup ile gorselden anlmiyoruz en yakin bosch servisine yonlendirecekler orada kontrol edilecek dediler de bu sekilde olmamali. Silecegi satan firmaya urunu gondermeliydim. Onlar kontrol edip bana yenisini yollamaliydi. Ben simdi 20km yol gidip 20km yol gelip silecek mi kontrol ettirecegim. Zaten silecegin yari parasi kadar benzin harcayacagim :) bundan sonra bosch kullanmam yilda gerekirse 3 kez degistiririm benzinlikten takar gecerim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben de uzun yillardir oradan alirim ilk kez bozuk silecek geldi. Ama gelen mailde selam sabah yok direk numara yazilmis boschu arayin demisler. Sonra tekrar yazdim bu kez guzel bir mail atmislar :) once selam vermisler :) iyi bir uslup ile gorselden anlmiyoruz en yakin bosch servisine yonlendirecekler orada kontrol edilecek dediler de bu sekilde olmamali. Silecegi satan firmaya urunu gondermeliydim. Onlar kontrol edip bana yenisini yollamaliydi. Ben simdi 20km yol gidip 20km yol gelip silecek mi kontrol ettirecegim. Zaten silecegin yari parasi kadar benzin harcayacagim :) bundan sonra bosch kullanmam yilda gerekirse 3 kez degistiririm benzinlikten takar gecerim.
Ucuz alıp sık değiştiririm derseniz inwells önerebilirim 7-8ay gidiyodu geçen yıla kadar kullanıyorduk. Kıştan önce yine inwells almayı planlıyorum

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Ben buradan aracın filtrelerini satın aldım. Benim araçta yağ filtresi iki tür. Purflex ve Ufi tip. Normalde bunu söyleyip sipariş veriyorsunuz ama bu firma bana ikisini birden göndermişti. Kış içinde silecek almayı düşünüyorum siteden. Bosch sileceklere o kadar para vermeye gerek yok @Toprak38 dediği gibi inwells alıp geçmek lazım. Her kış değiştirmek daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Benim parça tecrübeme göre eğer Sanayide alacağınız parçayı uyguna satan yeri biliyorsanız ki benim babam çoğu esnafı çok çok iyi tanır ben de ondan istifade ediyorum her zaman internetten daha ucuza almışımdır. Yani zaten internetin Sanayiden daha ucuz olduğunu düşünmüyorum bu konu inşaat malzemeleri elektrik malzemeleri gibi nalburiyede de böyle

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Benim parça tecrübeme göre eğer Sanayide alacağınız parçayı uyguna satan yeri biliyorsanız ki benim babam çoğu esnafı çok çok iyi tanır ben de ondan istifade ediyorum her zaman internetten daha ucuza almışımdır. Yani zaten internetin Sanayiden daha ucuz olduğunu düşünmüyorum bu konu inşaat malzemeleri elektrik malzemeleri gibi nalburiyede de böyle
Bizim sanayide bu inwells marka sileceğin tanesini 20 tlden kitliyorlar. Sitede 2 tanesi 26 TL :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bizim sanayide bu inwells marka sileceğin tanesini 20 tlden kitliyorlar. Sitede 2 tanesi 26 TL :)
Sanayide pazarlık yapmayanı dövüyolar :D 5er tl düşse 30a gelir, internette 26+kargo ise eğer daha ucuza gelebilir :D ben 1.5 aylık araba tecrübemde hep sanayide daha kârlı çıktım

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Sanayide pazarlık yapmayanı dövüyolar :D 5er tl düşse 30a gelir, internette 26+kargo ise eğer daha ucuza gelebilir :D ben 1.5 aylık araba tecrübemde hep sanayide daha kârlı çıktım
Sitede kargo bedava panpa 26 tl olmasına rağmen şaşırtıcı şekilde ve ben filtreleri sipariş ettiğimde istanbul vs gibi yakın bi yerden gelmedi baya uzak yerden geliyor :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sitede kargo bedava panpa 26 tl olmasına rağmen şaşırtıcı şekilde ve ben filtreleri sipariş ettiğimde istanbul vs gibi yakın bi yerden gelmedi baya uzak yerden geliyor :D
Oto kokusu hediyeli diyo bi de :D ben de ordan alayım bari

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Dikkat ederseniz uygun satan yeri biliyorsanız dedim internette 26 ise eminim Sanayide 25 e her türlü alırım ki bunu da garanti olsun diye söylüyorum yoksa 20 ye de alınıyordur mevzu sanayi piyasasını bilmekten geçiyor

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Oto kokusu hediyeli diyo bi de :D ben de ordan alayım bari

O koku 1 hafta gitmiyor :) hadi ben istanbuldayim en yakin bosch 20km. İsi gucu birakil silecek icin bosch servise mi gidicez.

O degil Memlekette olsam en yakin bosch servis git gel 160km. Simdi bu silecek icin 160km yol mu gidecektim? Ben boyle sacmalik gormedim. Bundan sonra kesinlikle almam. Varsa bir sorun iade kaydi olusturulur kargoyla geri alinir.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
O koku 1 hafta gitmiyor :) hadi ben istanbuldayim en yakin bosch 20km. İsi gucu birakil silecek icin bosch servise mi gidicez.

O degil Memlekette olsam en yakin bosch servis git gel 160km. Simdi bu silecek icin 160km yol mu gidecektim? Ben boyle sacmalik gormedim. Bundan sonra kesinlikle almam. Varsa bir sorun iade kaydi olusturulur kargoyla geri alinir.
Büyüklerimiz internet için bazen der ya ben görmedigim mali almam vs falan diye. Atalar aslında boş konuşmuyor :)
Gerçi biz online alışverişe elimizi kaptırmışız da işte Madalyon 2 yüzlü

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bende almıştım 2018 ilkbaharındaydı galiba bosch marka en pahalısıydı hatta aerotwindi 155 mi 125 mi ne vermiştim fiyat olarak. Sİlecek geldi taktım deli gibi atlama yapıyor iz bırakıyordu. Hemen aradım bi açıldı telefon başka birinin ev telefonu çıktı sitede ki başka numarayı arıyorum açan yok ertesi gün araya araya ulaştım durumu anlattım. Biz bir şey yapamayız şu numarayı arayın en yakın bosch car yetkili servisine sizi yönlendirecek demişlerdi. Gittim servise kardeşim benden almamışsın şimdi ben bunu nasıl değiştireyim vs dedi adam da haklıydı. İki üç yer dolaştım bi sonuç alamadım. Bosch genel müdürlüğünü vs aradım şikayet bıraktım yine aldığınız yer ile görüşün cevabını aldım. Silecek sepetini epey sıkıştırdım ama maalesef bir sonuç alamadım. Bundan sonra da bir daha oradan sipariş vermem çok zor. Artık kendim görerek deneyerek alırım nereden olursa olsun. İnwells markasını deneyeceğim yeni arabada da merak ettim. Bir de valeo dan epey memnun kalmıştım ben bakalım..
Bu da sileceksepetinin böyle bir kazığı idi..

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Bende almıştım 2018 ilkbaharındaydı galiba bosch marka en pahalısıydı hatta aerotwindi 155 mi 125 mi ne vermiştim fiyat olarak. Sİlecek geldi taktım deli gibi atlama yapıyor iz bırakıyordu. Hemen aradım bi açıldı telefon başka birinin ev telefonu çıktı sitede ki başka numarayı arıyorum açan yok ertesi gün araya araya ulaştım durumu anlattım. Biz bir şey yapamayız şu numarayı arayın en yakın bosch car yetkili servisine sizi yönlendirecek demişlerdi. Gittim servise kardeşim benden almamışsın şimdi ben bunu nasıl değiştireyim vs dedi adam da haklıydı. İki üç yer dolaştım bi sonuç alamadım. Bosch genel müdürlüğünü vs aradım şikayet bıraktım yine aldığınız yer ile görüşün cevabını aldım. Silecek sepetini epey sıkıştırdım ama maalesef bir sonuç alamadım. Bundan sonra da bir daha oradan sipariş vermem çok zor. Artık kendim görerek deneyerek alırım nereden olursa olsun. İnwells markasını deneyeceğim yeni arabada da merak ettim. Bir de valeo dan epey memnun kalmıştım ben bakalım..
Bu da sileceksepetinin böyle bir kazığı idi..
Sanırım anadolu yakasında oturuyordunuz. Kozyatağı bauhaus'tan valeo first almıştım baya memnun kaldım, tavsiye ederim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım