Siz hiç geceleri araba toplantılarına katılıyormusunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Ülkemizde bi kaç çeşit otomobil sever var , ben biraz daha bilgili olduğum konu hakkında "APAÇİ" kısım hakkında konuşucağım. Akşamları mc donaldsların önünden geçerken hep bir grup araba ve başına üşüşmüş bi kalabalık görürüz , hiç o insanların yanına gittinizmi , dışardan bakıp hehe apaçilere bak hehe diyip geçirdiğiniz insanları hiç tanıdınızmı ? Ben tanıdım , nasıl tanıdım ve niye tanıdım ? Üniversitede hazırlığı sorunsuz bitirmenin verdiği rahatlıkla paramı araç toplamaya harcamak için ailemden izin aldım ve piyasa eline düşmüş 1.7yi seçtim , iyikide seçmişim diyorum. Aracımı topladıktan sonra sanayi ortamında sevilen biri oldum ve akşamları buluşmalara çağırılmaya başladım , genelde mcdonaldsta toplanıyoruz ve kim arabasına yeni bişey yaptıysa herkese dondurma ısmarılıyor (ıslatalım kanka değiminizin ucuz yollu hali) . Benim takıldığım tayfada çoğu insan CA çalışanı LcWaikiki çalışanı falan ortalama bir bütçeyle Türkiyede tutunmaya çalışan insanlar ve bu insanların tek zevk aldıkları şey otomobilleri. Hayatınızda babanızın yapmayacağı iyilikleri birbirlerine yapan ve bir arada ayakta kalmaya çalışan bir topluluk APAÇİ , he bide gelip kapısı yukarı doğru açılan civicler felan var mor , pembe renkli felan altında neonlar :D onlara apaçi diyoruz eyw ama arada otomobillerini seven insanları yakmayalım beyler , önyargılarınızı kırın , hangi passatlı babanız amcanız dayınız yada hangi yeni araç sahibi gecenin bi vakti otobanda durmuş bi araba görünce yanına gidip bi ihtiyacı varmı diye sorar , babalarımızdan yada aileden yolda kaldıklarında hep bi tofaşçının falan yardım ettiğini hepimiz biliriz , her arabasıyla uğraşana apaçi deyip hor görmeyin , gecenin 3ünde şanzımanım kırıldığında tek telefonla yanıma gelen 5 arabanın hepsi coilli ve düz borulu arabalardı. Ön yargılarınızı kırın.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,295
45,943
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aslında otomobil kültüründe bir çok insan apaçi kelimesini araçlarını modifiye etmiş ama trafikte hatasından dolayı ufak bir tepki gösterdiğimizde bile ' Ne diyon lan sen değişik ' diyen serseri tiplere kullanıyorlar daha çok.. Yani otomobil kültüründe apaçi = serseri gözüyle bakılıyor. Ben hayatımda aracını modifiye etti diye hiç bir şahinci ya da opelci adama apaçi demedim. Apaçilik benim gözümde serserilik yapanlar için geçerlidir. Gecenin bir saati boş yollarda gazlamak yerine, trafik içinde sağdan sola ' toz alma ' deyimiyle makaslar atanlar, kırmızı sarı demeden ışıkta geçenler, çoğu kurala bilerek isteyerek uymayan tipler benim gözümde apaçi ( serseri )'dir. Onun haricinde dediğim gibi kendi imkanlarıyla aracıyla oynayan hiç kimseye apaçi demem. Araçlarını modifiye edenler benim için apaçi değil, tutkundur.

Son düzenleme:

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Aslında otomobil kültüründe bir çok insan apaçi kelimesini araçlarını modifiye etmiş ama trafikte hatasından dolayı ufak bir tepki gösterdiğimizde bile ' Ne diyon lan sen değişik ' diyen serseri tiplere kullanıyorlar daha çok.. Yani otomobil kültüründe apaçi = serseri gözüyle bakılıyor. Ben hayatımda aracını modifiye etti diye hiç bir şahinci ya da opelci adama apaçi demedim. Apaçilik benim gözümde serserilik yapanlar için geçerlidir. Gecenin bir saati boş yollarda gazlamak yerine, trafik içinde sağdan sola ' toz alma ' deyimiyle makaslar atanlar, kırmızı sarı demeden ışıkta geçenler, çoğu kurala bilerek isteyerek uymayan tipler benim gözümde apaçi ( serseri )'dir. Onun haricinde dediğim gibi kendi imkanlarıyla aracıyla oynayan hiç kimseye apaçi demem.

İşte cenk abi senin gibi güzel düşünen insan sayısı az arabada jant gördümü hemen hehe bu apaçi hehe diyen insanlar çok , benide az çok tanırsın 1.7 aldığımdan beri her dakka sinanla konuşuruz nasıl geliştiririz ne yapabiliriz diye , ben bukadar emek harcarken birinin gelip apaçi demesi kalp kırıcı oluyor , ben kemerini takan sinyal veren ve aynaları doğru açıyla ayarlanmış bi sürücüyüm , arabam yüzünden insanların böyle yargılaması cidden üzücü

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,295
45,943
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İşte cenk abi senin gibi güzel düşünen insan sayısı az arabada jant gördümü hemen hehe bu apaçi hehe diyen insanlar çok , benide az çok tanırsın 1.7 aldığımdan beri her dakka sinanla konuşuruz nasıl geliştiririz ne yapabiliriz diye , ben bukadar emek harcarken birinin gelip apaçi demesi kalp kırıcı oluyor , ben kemerini takan sinyal veren ve aynaları doğru açıyla ayarlanmış bi sürücüyüm , arabam yüzünden insanların böyle yargılaması cidden üzücü
Aslında burada suç, sizin gibi araçlarını modifiye eden fakat sizden farklı olarak serserilik yapan tiplerde. Yani mevzu kuru yaş deyimi. İnsanoğlu yaratılışı gereği ön yargılı olmaya meğillidir. Bahsettiğim tarzda bir örnek görünce geriye kalanı da öyle zanneder yahut fişler maalesef.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Aslında burada suç, sizin gibi araçlarını modifiye eden fakat sizden farklı olarak serserilik yapan tiplerde. Yani mevzu kuru yaş deyimi. İnsanoğlu yaratılışı gereği ön yargılı olmaya meğillidir. Bahsettiğim tarzda bir örnek görünce geriye kalanı da öyle zanneder yahut fişler maalesef.

Aynen abi haklısın , geçen bi konu açıldı sinyal veriyomusunuz falan diye ordada modifiye yapmaktan bunları bilmiyolar falan diye konuşuyodu biri , benim ford sürüş akademisinden ve intercityden güvenli sürüş sertifikam var :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,295
45,943
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen abi haklısın , geçen bi konu açıldı sinyal veriyomusunuz falan diye ordada modifiye yapmaktan bunları bilmiyolar falan diye konuşuyodu biri , benim ford sürüş akademisinden ve intercityden güvenli sürüş sertifikam var :)
Yukarıda bahsettiğim eşitlik kardeşim, modifiye = apaçi = serseri.. bu üçlü böyle algılanmaya devam ettiği sürece başka türlü düşünülmesi beklenemez maalesef.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,462
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
kardeş bir süredir forumda dikkatimi çekiyor senin araba, güle güle kullan. yalnız söylemeyeyim diyorum da, o 1.7 dumanı beni çok bozuyor. bunun gibi bir kaç klişe daha var. en başta amerikan parklar, arkasından sonradan boyanıp 2ay sonra boyaları soyulmaya başlayan tamponlar. gözünü seveyim senin araba da duman-spec ise onu düzeltmeye bak. arabaya yazık, çevreye yazık. bir de ne yaparsan yap, dışarıya fazladan direkt aydınlatma koyma. aynadan aşağıya verirsin, arabanın altına verirsin, radyatöre verirsin ama direk dışarıya ek aydınlatma verme. çevremde böyle gördüğüm corsa 1.7'lere çok içim acıyor :)

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
kardeş bir süredir forumda dikkatimi çekiyor senin araba, güle güle kullan. yalnız söylemeyeyim diyorum da, o 1.7 dumanı beni çok bozuyor. bunun gibi bir kaç klişe daha var. en başta amerikan parklar, arkasından sonradan boyanıp 2ay sonra boyaları soyulmaya başlayan tamponlar. gözünü seveyim senin araba da duman-spec ise onu düzeltmeye bak. arabaya yazık, çevreye yazık. bir de ne yaparsan yap, dışarıya fazladan direkt aydınlatma koyma. aynadan aşağıya verirsin, arabanın altına verirsin, radyatöre verirsin ama direk dışarıya ek aydınlatma verme. çevremde böyle gördüğüm corsa 1.7'lere çok içim acıyor :)

Benim tamponların orjinal rengi o , amerikan park hoşuma gidiyor , dumanıda malesef nos kullanmadan kesemiyoruz nosta masraflı ve çevreye daha zararlı , aydınlatma konusunda pek hevesli değilimdir , amerikan parkta eskiden kalmış ve çalışıyo diye sökmedim , öyle xenon aliyim beyaz ışık olsun falan benim pek ilgimi çekmiyo far konusunda biraz odunumdur yolu aydınlatsın zırt pırt patlamasın ve ucuz olsun yeter :) bu arada iyi dileklerin için teşekkürler :) arabayı uzuuun bir süre bu haliyle kullanıcam tek falsosu duman galiba :) oda gazı köklemedikçe atmıyor

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Pist için araç geliştirebilirsen, bir gün misafirin olmak isterim haberin olsun :)

Abi hedefim benim 1.7de düzgün bi hava akışı sağlayıp dumanı azaltmak ondan sonra pistte dizel dumanlı bmwlere bişey demiyolardı banada demezler heralde :) 1.7 ile 1 pist gününe katılıp satıp renault clio rs falan alabilirim onu tam pist makinası yapıp takılırım keşke 1.7nin yanına bitane daha projelik araba alabilsem bunu hergün kullandığım için fazla sökemiyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,295
45,943
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi hedefim benim 1.7de düzgün bi hava akışı sağlayıp dumanı azaltmak ondan sonra pistte dizel dumanlı bmwlere bişey demiyolardı banada demezler heralde :) 1.7 ile 1 pist gününe katılıp satıp renault clio rs falan alabilirim onu tam pist makinası yapıp takılırım keşke 1.7nin yanına bitane daha projelik araba alabilsem bunu hergün kullandığım için fazla sökemiyorum
Bunlar için ileride daha çok vaktin ve fırsatın olur kardeşim merak etme. Allah gönlüne göre verir inşaallah :)

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Arabayı sevmek, tutkunu olmak ayrı şey barzoluk ayrı şey. Araçlarını modifiye eden tiplerin çoğu trafikte saçma sapan hareketler yapıp hakkı olmadığı halde çevresindeki insanların hayatını tehlikeye atıyor. Bunların tamamı benim gözümde apaçidir ve öyle olmaya devam edecek.

Ben de arabamı çok seviyorum ve benim için de araba tutkusu onu tamamen orijinal haliyle evlat gibi korumak, saçma sapan parçalar ekleyip de süslemek değil. Apaçilerin insanların gözündeki algıyı kırması için arabaları ne marka ve nasıl durumda olursa olsun trafikte insan gibi, başkalarına da örnek olacak şekilde davranmaları ve en önemlisi saçma sapan egzozlarla gürültü kirliliği yaratmamaları gerekiyor. Bunların dışında ne yaparlarsa yapsınlar kimse modifiyeli araçlara binenleri benim gözümde iyi gösteremez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım