Sizce Tofas kus serileri Piyasadan kaldirilmali mi ?

Tofas kus serileri piyasadan kaldirilsin mi ?

• Tabii ki de

Kullanılan: 64 47.1%
  • Gerek yok, dar gelirli insanlar o zaman nasil araba alicak Tofas olmazzsa ?

Kullanılan: 72 52.9%

• Kullanılan toplam oy
    136

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Hocam biz dediğiniz eyvallah sonuna kadar Türk'üz ama kusura bakmayın bu ülke en son Atatürk döneminde yükselişe geçmiş. O dönemden sonra günümüze kadar yandan yemiş bir ortadoğu ülkesi. Rusya bile halkına lada ürettiyse bizim ülkemiz için tofaşı az görmemek lazım. Biri de yüz yıl boyunca çıkıp şunu üreteyim demediyse tofaşı üretene şükretmemiz bile gerek diye düşünüyorum. Çünkü en azından bunu yapan insanlar bir şeyi başlatmış..
Haklisiniz, dogru söze ne denir.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Orijinal bir kuş serisi bir otomobili alıp abs ve iki hava yastığı taksınlar aynı süspansiyon sistemi aynı motor üretsinler ilk sıraya giren olabilirim.İki üç kaza fotoğrafından sonra direk teneke damgası yiyorlar(Sözüm meclisten dışarı).Oysa ki o araba ondan önce kaç tane kaza geçirmiş ve büyük ihtimal işi pek bilmeyenler tarafından toplanmış.Bu araba kazadan sonra tabi ikiye ayrılır.Eski arabalar la ilgili en büyük eksik muayene gevşekliği.Yağ sızdıran bir araba muayeneden geçebiliyor vs.. böyle değişik olaylar.Sağlam,parçası ucuz,kolay bozulmayan,basit ve saf arabalar.Günümüz arabalarına göre azımsanmayacak kadar artıları mevcut.Yerle bir giden değil lakin şöyle spor yaylı tatlı bir egzoz ya da fabrikasyon olup sadece bir ses sistemi olanından olsa hiç fena olmaz lakin biz RENO'cuyuz.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Orijinal bir kuş serisi bir otomobili alıp abs ve iki hava yastığı taksınlar aynı süspansiyon sistemi aynı motor üretsinler ilk sıraya giren olabilirim.İki üç kaza fotoğrafından sonra direk teneke damgası yiyorlar(Sözüm meclisten dışarı).Oysa ki o araba ondan önce kaç tane kaza geçirmiş ve büyük ihtimal işi pek bilmeyenler tarafından toplanmış.Bu araba kazadan sonra tabi ikiye ayrılır.Eski arabalar la ilgili en büyük eksik muayene gevşekliği.Yağ sızdıran bir araba muayeneden geçebiliyor vs.. böyle değişik olaylar.Sağlam,parçası ucuz,kolay bozulmayan,basit ve saf arabalar.Günümüz arabalarına göre azımsanmayacak kadar artıları mevcut.Yerle bir giden değil lakin şöyle spor yaylı tatlı bir egzoz ya da fabrikasyon olup sadece bir ses sistemi olanından olsa hiç fena olmaz lakin biz RENO'cuyuz.
2013 model arabaya da yağ kaçağı var diye hafif kusır yazıyorlar. O zaman 2013 model araç da geçemeyecek

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
allah aşkına ne war şu araçlarda gül gibi kız gibi biblo gibi walla bn sewiom
56b0310f5e032f0cc97094815447ea39.jpg

thestig

Profesör
8 Eyl 2016
391
818
1,845
Bütün Tofaşlar değil ama çürüğü olan, sanayide saçma sapan işlemler görmüş araçlar kaldırılmalı bence. Sizin kaza fotoğraflarında gördüğünüz ikiye ayrılmış Tofaşların %90'ı büyük ölçüde çürük. Tofaşın çürüme problemini bilen bilir zaten.

Tofaşa parası olduğu halde sevdiği için binen çok fazla insan var bu da unutmamalı.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
İstanbul Ankara gibi büyük şehirleri ele alarak söylüyorum
Bu şehirlerde arabasız yaşamak çok zor. Aile arabası olarak kullanan insanların çocukları,hanımı yada anne babası hastalandı diyelim gecenin bir saatinde bu adam arabası olmazsa ne yapacak.Hadi diyelim ki bir kere yada 2 kere taksiye bindi böyle hastaneye yetişti. Sonrası taksiyle yada eşten dosttan ödünç alınan arabalarla nereye kadar gidecek?
Bende tofaş kullanan apaçi tayfaya gıcık kapıyorum .Bunun haricinde maddi durumu olmayan aile babası düzgün yurdum insanı da mecbur kalıyor tofaşa binmeye ne yazık ki
Bu ülkenin malesef acı gerçegi:(:(

Son düzenleme:

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Sadece Tofaş kuş serisi değil 20 yaşını tamamlayan bütün araçlar (eğer ki klasik olabilmek için veya güvenli sürüş için yeterli özelliklere sahip değilse) piyasadan kaldırılmalı.
bu Türkiye'de çözüm mü? hayır, nihayetinde biraz daha parası olan hemen civic lere atlamaya başladı.
Asıl önemli olan araç kullanan insan profilini düzeltmek gerekir. bunun için de eğitim şart. (he altında 100 k lık arabayla öküzlük yapan yok mu? o da var, daha geçen gün öküzün biri beni biçiyordu.) eğitim ile öğretim farklı şeylerdir. okumak cehaleti alır, eşşeklik baki kalır demişler.
Bir de reel olarak bunları kaldırman şu anki Türkiye'de mümkün mü? değil. Çünkü vergiler çok yüksek. otamatikman külüstür sayılması gereken, Avrupa veya Amerika da çöp muamelesi görecek araçlara insanlar burada binmek zorunda. (sonra ya Gürcistan veya bulgaristan da araçlar çok ucuz, ordan mı getirsek?) o adamlar zaten avrupanın 2. eline biniyor. sistemi öyle kurmuşlar. Batı Avrupalı 0 arabaya biniyor; araç yaşlandıkça vergisi artıyor. (biz de tam tersi) sonra bunları doğu avrupaya topluca pazarlıyorlar.
Devletin önce kendi milletini keriz gibi soyma huyundan vazgeçmesi lazım, bunun içinde bizim sorgulamamız lazım. "eşşek olursan semer vuran çok olur" diye veciz bir atasözümüzle bağlayalım.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Orjinal olup adam gibi bakımını yaptırıp, zamanında lastiğini vs değiştirenlerin aracının trafikten çekilmesine gerek yok.

Ha bu söylediğim bugün memleketteki tüm Tofaş sayılarının %2'si falan olduğu için alayı geri dönüşüme gitmeli bence.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Eğitim işi geçti artık. Bu millet bu saatten sonra eğitilmez.
Tek çözüm yolu ceza sistemi kaldı, onuda devletin gelir kapısı olarak gören zihniyet var oldukça o da işlemez.
Cezayı kestin mi herkese keseceksin, garibanı çevirip öttür; ben şunun oğluyum diyene efendim ağam paşam çek, olmaz. Önce herkesi eşit hale getireceksin, adalet sistemin her bireye eşit şekilde işleyecek. Sonrasında ceza sistemi oturtacaksın; egzoz vur, yay kesik vur, kemer takmamış vur ama ağa paşa geçinenlere de vur garibana da. Bak nasıl düzen oturuyor, o bağırta bağırta gezen teşkolar nasıl insan oluyor o zaman bunlar yapılsın görelim.
Bu ortadoğu toplumunu eğitemezsin bu saatten sonra. Hepimiz iğrenç insanlar olduk, tek yol ceza.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Tofaşlara indirgememek lazım durumu. Tofaşları kaldırdık Civic'cileri ne yapacağız? Halk arasında kabul gören değerlerle alakalı bir durum bence bu. Vatandaşın parasının yettiğine bindiğiyle ise kesinlikle alakası olmadığını düşünüyorum. Sokakta gördüğünüz 10 Tofaşın en az 6-7'sinde kendi parasının üzerine konsa eli ayağı düzgün daha iyi arabalar alacak opsiyonlar bulunuyor. Sağına soluna harcadığı parayı tutsa zaten daha düzgün modele binecek tipte çok insan var etrafta. Mesele bu değil.

Mesele, topyekün bir kültür meselesi. Otomobillere bakışın video oyunlarıyla, sinema filmleriyle nasıl değiştirildiğini hatırlayalım. Otomobiller bizim için 30 sene önce de çok kıymetliydi. O zaman ön panjura at nalı, arka cama annenin yaptığı örme karpuzu koyan insanların çocukları şimdilerde hava filtresi takıyor, kat iptali yapıyor, jant değiştiriyor, yay kesiyor. Otomobilin orjinalliğini bozup yol üzerinde bir ölüm makinesine dönüştürebilecek hemen her hamleyi yapıyorlar.

Bu kafanın değişip, otomobilin bir mühendislik eseri olduğunun bilincinde olup buna saygı duyarak kullanan insanların sayısının artırılması lazım.

berkayoz

Profesör
13 Nis 2017
101
742
2,485
son zamanlarda o kadar cok bilinçsiz araba kullanan varki apaçilerin hepsi su anda şahinleri doğanları satıp e30 e34 e36 aldı asıl hakiki arabacılar tofaşcılar kaldı paraya kıyıp nardi direksiyon koyanlar bile var

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım