KAPALI Skoda rapid spaceback

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Abime Rapid spaceback almayı düşünüyoruz , bütçemiz el verdiği kadarıyla 1.2 tsi ful paket alabiliyoruz sıfır olarak , yada ikinci el 1.4tdi alabiliyoruz . Yılda 15bin km yapıyor , bu arabaya sahip olan birileri varmı çünkü abim karısını çocuğunu alıp tatile gidicek yani geniş bir iç mekana ihtiyacı var , 70bin liraya daha geniş konforlu ve sıfıra yakın ne araç alınabilir donanım olarakta biraz dolu olması lazım

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,054
7
51,429
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Anladığım kadarıyla bütçe 60k civarları. Seat Toledo plase, alternatif Fiat Egea hb 1.4 Lounge Plus (atmosferikçiyim ben :) )

ysfdnmz4

Elit Apaçi
16 Eki 2016
54
23
970
Bende yeni fabia var 1.2 tsi 110 hp aracımdan gayet memnunum araç fiyat seviyesinin çok ötesinde performans veriyor. Rapid spaceback'e özel monte carlo donanımını diyorsanız bence biraz gereksiz bir donanım özel tasarım olduğu için pahalı xenon far var bitek. 1.4 tsi dsg 125hp 67.700 gözüküyor style donanımda sizce yeterliyse style donanım onu düşünebilirsiniz. bir araçta genişlik kullanışlılık arıyorsanız skoda markasını tek geçerim. Kutu gibi görünen fabianın içinde bile 1.84 bir adam olarak gayet rahatım ve kendi aracımda arkada oturarak 3 kişi yolculukta ettim :) tabii 3 kişi fabia arkada biraz rahatsız edebiliyor ama spaceback olunca ailesi 4 5 kişilikse üzmez diye düşünüyorum zira sıfır olarak o fiyatta daha iyisinin olduğunu düşünmüyorum. İkinci el almak istiyorsanız tabii ki octavia daha geniş daha iyi bir seçenek olur sizin için. 2. el diyince bir sürü seçenek girebilir ama eski arabalarda soru işareti

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Rapid spaceback güzel bir araba dır. Dıştan oldukça güzel görünüyor. İçi de malzeme kalitesi olarak ortalarda genişlik olarak bence fazlasıyla iyi. 1.2 tsi kullanıcısıyız ve 1.2 TSI dan her anlamda çok memnunuz. Yakıt tüketimi bastiginiz kadar oluyor genelde. Donanım olarak da rapid iyidir. Bence alin gecin ikinci eli de düzgün olan bir araba dır rapid.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Rapid spaceback güzel bir araba dır. Dıştan oldukça güzel görünüyor. İçi de malzeme kalitesi olarak ortalarda genişlik olarak bence fazlasıyla iyi. 1.2 tsi kullanıcısıyız ve 1.2 TSI dan her anlamda çok memnunuz. Yakıt tüketimi bastiginiz kadar oluyor genelde. Donanım olarak da rapid iyidir. Bence alin gecin ikinci eli de düzgün olan bir araba dır rapid.

Ya bende 1.7dti var bugün 1.2tsi rapidi test ettik bana doğal olarak biraz yavaş ve isteksiz devir çeviriyomuş gibi geldi abim ise his olarak hafif buldu arabayı hoşuna gitmedi , 1.4tdi olan versiyonunu abim çok beğendi bakalım hayırlısı

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ya bende 1.7dti var bugün 1.2tsi rapidi test ettik bana doğal olarak biraz yavaş ve isteksiz devir çeviriyomuş gibi geldi abim ise his olarak hafif buldu arabayı hoşuna gitmedi , 1.4tdi olan versiyonunu abim çok beğendi bakalım hayırlısı
Hayırlısı olsun. 1.4 Tdi biraz gürültücü bir motordur.

zonda

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
16
14
595
Bi arkadas rapid fabiadan dar demis sesli guldum. Rapid spaceback 1.2 tsi 90 hp style kullaniyorum 20 bin km oldu. Gayet memnunum suspansiyon biraz sert 215 45 lik lastikler biraz sacma onun haricinde 10 numara. Malzeme kalitesi kisitli ama iscilik guzel

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Abime Rapid spaceback almayı düşünüyoruz , bütçemiz el verdiği kadarıyla 1.2 tsi ful paket alabiliyoruz sıfır olarak , yada ikinci el 1.4tdi alabiliyoruz . Yılda 15bin km yapıyor , bu arabaya sahip olan birileri varmı çünkü abim karısını çocuğunu alıp tatile gidicek yani geniş bir iç mekana ihtiyacı var , 70bin liraya daha geniş konforlu ve sıfıra yakın ne araç alınabilir donanım olarakta biraz dolu olması lazım
genişliği konusunda hiç şüphen olmasın. arkadaşımda vardı. arkada gayet rahat oturabiliyordum (1.91cm) 1.4 tdi motor 1.6 tdi (105lik,100luk) benzer performans gösteriyor ve daha az yakıyor. başarılı bulmuştum. 1.2 tsi kullanmadım ama seçme şansı olsa direkt 1.0 tsi derdim

yselimkaya

Profesör
8 Eyl 2016
69
120
1,060
Kocaeli
1 sene kadar uzun bir tecrübem oldu. A3 ün eski kasalarına benzetiliyor duruşu, göze hoş helmesi ordan bence. Hafifliği küçük motor ve az yakmasına olanak sağlaması güzel. Ben 1.6tdi dsg 90 beygirlik modeli kullanmıştım. Motor yalıtımı iyi ancak yol sesi alıyordu. arkası b sınıfı araçlarla mukayese edilmeyecek kadar geniş, iç mekanı da daha ferah hissettiriyor. Diz mesafesi C sınıfında bile iddialı sayılır. Tavsiye ederim

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
genişliği konusunda hiç şüphen olmasın. arkadaşımda vardı. arkada gayet rahat oturabiliyordum (1.91cm) 1.4 tdi motor 1.6 tdi (105lik,100luk) benzer performans gösteriyor ve daha az yakıyor. başarılı bulmuştum. 1.2 tsi kullanmadım ama seçme şansı olsa direkt 1.0 tsi derdim

abimin otomobillerle hiç ilgisi yok :D birazda aile babası tavırlarında 1.2tsi bile ona kötü geldi zannımca çok ön yargılıydı ve ön yargısına yenild, sonuç olarak 10dakkalık bi test sürüşü yaptık . Kafası karışık şimi o paraya ikinci el golfmü alsak diyor çıldırıyorum.... EP3 TYPERR

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Bi arkadas rapid fabiadan dar demis sesli guldum. Rapid spaceback 1.2 tsi 90 hp style kullaniyorum 20 bin km oldu. Gayet memnunum suspansiyon biraz sert 215 45 lik lastikler biraz sacma onun haricinde 10 numara. Malzeme kalitesi kisitli ama iscilik guzel
istediğiniz gibi gülün de, forum ortamlarında çok hoş olmuyo bu üsluplar. Ya arabanızı tanimiyosunuz ya fabiayi tanimiyosunuz. Öğrenmeye açık arkadaşlar için teknik bilgiyi paylaşayım; rapidin genişliği 1.706 metre fabianin genişliği 1.732 yani fabia 2.6 santimetre daha geniş.

chesteren

Profesör
19 Eyl 2016
125
247
1,385
Elazığ
Marka
Toyota
Yakın arkadaş grubumda sükse yaptığı için çok iyi biliyorum aracı. 1.2 tsi dsg ile hiç şehirdışı yapmadan İstanbul da 7 lt ile geziyor bir arkadaşım. Ve içi c sınıfı hatchback araçların %60-70 inden kesinlikle geniştir. Bagajı da yeterli büyüklükte. Esasen sınıfsız kalmış bir araç. Dingil mesafesi yüzünden B diye geçiyor olabilir ama tüm dinamikleri ve kullanılışlığıyla C sınıfı muadili bir araç. İkinci el piyasası hariç her konuda kefili olurum rapid spaceback in. (Cam tavan + cam bagaj kapağı çok yakışıyor arabaya, değerlendirmeye alın bence)

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
1.2 tsı kullanan bir aile olarak memnunuz. 1.2 tsı dsg polo var. 1.4 tdı'lı polo akrabamızda var ve @gtepro dediği gibi bencede biraz gürültülü bir motor. 3 silindir diye biliyorum. rapid spaceback bindim. Bence güzel bir otomobil. Arkasıda yeterince geniş diye düşünüyorum. 2.el octavia alabilirseniz güzel olur.

zonda

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
16
14
595
istediğiniz gibi gülün de, forum ortamlarında çok hoş olmuyo bu üsluplar. Ya arabanızı tanimiyosunuz ya fabiayi tanimiyosunuz. Öğrenmeye açık arkadaşlar için teknik bilgiyi paylaşayım; rapidin genişliği 1.706 metre fabianin genişliği 1.732 yani fabia 2.6 santimetre daha geniş.

Kardeş kusura bakma bi yanlış anlama olmuş. konuyu açan arkadaş arabanın iç hacminin genişliğinden bahsetmiş. içi geniş bir araba lazım demiş. sen ise arabanın genel genişliğinden bahsetmişsin sen kendine göre haklısın benim bahsettiğim genişlik genel anlamda arka diz, baş mesafesi falan. kırıcı olduysam özür dilerim hakkını helal et

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım