skyactiv dizele yazılım yada çip olurmu? ( bu bir sorudur :D )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Evet millet uzun zamandır konu açmıyordum :) ve belki bazılarınızın merak ettiği soru gecen benimde kafama takıldı?
Herşey piyango bana çıkarsa diye hayal kurarken başladı :D
Be kırosovır :D segmentinde dizel ve 4 çeker sunan viraj limitleri iyi ve sürüş keyfi yüksek olan tek araç cx3 amma ve lakin işte 105 beygir 4 çeker ve tork konvertörü insanda biraz ön yargı oluşturuyor tabi sürmeden konuşmamak lazım ( harbi lan ben nasıl olduda cx3 testine gitmedim pazartesi ilk iş cx3 e gidecem :D ). neyse araştırıyordum işte internette gırtlak dolu cx3 135 falan oluyor ondan sonra raceChip in sayfasına girip cx3 chip le kaç beygir oluyor diye baktım ve bulamadım. ordan çıktım sahibindendeki ilan lara baktım orda da yoktu 1.5 sıkayaktif dizel için hiç biyerde chip yoktu. neyse yazılımcıların sitelere baktım Remapstı şudur budur ordada yok. hırs yapıp hızımı alamayıp forumlara daldım lan ordada kimse bahsetmemiş.
Sonra aklıma skyactiv reklamı geldi hani sıkıştırmka oranı düşürmeler krank hafifletmeler bide yanlış değilsem dpf kullanılmıyordu. ve aklıma direk şu soru takıldı acapa olmuyormu ? yapılamıyormu ? olurda sanayide dayının biri illaki becerip yaparsa motor nekadar kaldırır malum sıkıştırma oranı falan düşünce hani bunlar parça falanda hafifletmiş ya biyerden patlarmı bu motor ? aktarma orkanlarının kaldıracağı kesin de işte motor ? hadi bakalım bekliyorum cevapları aydınlatın bu hayal kuran kardeşinizi :D eğer oluru yoksa bu arabaya çipin boşu boşuna hayalini de kurmuyim :D of neyse şaka biyana diğer forumlarda bulamadım bizim forumda olsun bari konusu.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Aslında o olay şöyle Mazda ülkemizde çok satmadığı için yazılım ve kodlama konusunda kimse üstüne düşmüyor. Hatta bu yüzden yazılım ile kadran selamlama uygulaması falan yaptıramayan birçok Mazda sahibi/kullanıcısı var. Bu konuda en doğru bilgiyi @pulusoglu verecektir.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ben direk sana serviste araba beklerken yanımdaki skyactive mazda 3 sahibinin içinde ''japonya'dan getırtmeye bile razıyım'' cumlelerının gectıgı ve 10 dk boyunca servıs mudurunu sıkıştırmaları sonucunda adamın verdıgı net cevabı yazayım.Bu dünyada herhangi bir mazda modelı için ( kasa yıl motor yakıt kalıtesı vb etmelerın degısmesı sonucu dahıl) herhangı bır yazılım daha yok. var dıyende net yalan soyluyordur. benım gozume carpan tek bılgı kırıntısı bır rus mazda forumunda mazda 3 speed 2011 kasa ıcın yapılan yazılım benzerı bır uygulama ıle baslayan macera vardı. bıldıgım kadarı ıle sonucunda arızalar o kadar cok arttı kı ( google translate ıle anlayabıldıgım kadarı ) yenı motor sıparıs etmıslerdı. buraya kadar okumayıp sonunu okuyorsan cevabım koca bır hayır.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Ha
Ben direk sana serviste araba beklerken yanımdaki skyactive mazda 3 sahibinin içinde ''japonya'dan getırtmeye bile razıyım'' cumlelerının gectıgı ve 10 dk boyunca servıs mudurunu sıkıştırmaları sonucunda adamın verdıgı net cevabı yazayım.Bu dünyada herhangi bir mazda modelı için ( kasa yıl motor yakıt kalıtesı vb etmelerın degısmesı sonucu dahıl) herhangı bır yazılım daha yok. var dıyende net yalan soyluyordur. benım gozume carpan tek bılgı kırıntısı bır rus mazda forumunda mazda 3 speed 2011 kasa ıcın yapılan yazılım benzerı bır uygulama ıle baslayan macera vardı. bıldıgım kadarı ıle sonucunda arızalar o kadar cok arttı kı ( google translate ıle anlayabıldıgım kadarı ) yenı motor sıparıs etmıslerdı. buraya kadar okumayıp sonunu okuyorsan cevabım koca bır hayır.
Hayir deyirem :D evet diyenin avradi teksaslidir :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
upload_2017-5-14_14-11-14.png

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Ya bu mazdaların çektiği ne böyle. Hakkını verirsen gayet de yeterli yani 105 beygir, benzinlileri de 120 beygir. @motorsinann ın fiesta ile yaptıklarını iddia ediyorum birçok m3 sürücüsü bile yapamaz, arabası 75 beygir ;) virajlarda iddialıyımdır ben ama sinan çok çılgın kullanır mesela.
Mazda 3 ile virajlarda kahkaha atarak birçok şey öğrenirsin. Virajlarda 140lık leonları alır mesela iyi kullanıcı elinde. Çok ağır arabalar olmadığı için tatminkar olur, sürüş zevki ile önde hatta bana göre.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ya bu mazdaların çektiği ne böyle. Hakkını verirsen gayet de yeterli yani 105 beygir, benzinlileri de 120 beygir. @motorsinann ın fiesta ile yaptıklarını iddia ediyorum birçok m3 sürücüsü bile yapamaz, arabası 75 beygir ;) virajlarda iddialıyımdır ben ama sinan çok çılgın kullanır mesela.
Mazda 3 ile virajlarda kahkaha atarak birçok şey öğrenirsin. Virajlarda 140lık leonları alır mesela iyi kullanıcı elinde. Çok ağır arabalar olmadığı için tatminkar olur, sürüş zevki ile önde hatta bana göre.
Mesele arabaya alışıp doğru zamanda doğru yerde doğru devri tutturmakta. :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Mesele arabaya alışıp doğru zamanda doğru yerde doğru devri tutturmakta. :)
Aynen öyle abi. Gayet yeterli bir araba ve alışırsan hem çok keyif alırsın hem de deli gibi viraj kovalarsın ne güzel işte daha ne olsun. Beygiri yüksek olsa nolacak, otobanda bile yeni düzenlemeler geldi, basacak yer yok ki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım