Son susturucaki patlak muayeneden geçer mi?

Geçer mi Geçmez mi ?

• Geçer

• Geçmez

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
TuvTurk'e zam gelecek diye ocak ortasında olan muayeneyi yılbaşı öncesine çektim ama yeni bir sorunumuzun olduğunu farkettim.

Alfa 156'mın son susturucu kazanının üst kısmında (elini tutmadan ya da normal 156 seslerini bilmeden farketmesi baya zor) minik bir delik var, seste çok çok az bir artma var ama asıl sorun o kısıma elini tuttuğunda gaz çıkışının olduğunu hissediyorsun.

2500 TL civarı dediler değişimine, muayeneden geçer mi kalır mı sizce?

Bir de diyelim ki geçti, böyle kullanmamın bir mahsuru olur mu belli bir süre?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bildigim kadariyla egzoz tertibati ustundeki herhangi bir delik agir kusur olarak geciyor muayenede. Yerinde olsam tuvturkle iletisime gecip bunu teyit ederim.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
TuvTurk'e zam gelecek diye ocak ortasında olan muayeneyi yılbaşı öncesine çektim ama yeni bir sorunumuzun olduğunu farkettim.

Alfa 156'mın son susturucu kazanının üst kısmında (elini tutmadan ya da normal 156 seslerini bilmeden farketmesi baya zor) minik bir delik var, seste çok çok az bir artma var ama asıl sorun o kısıma elini tuttuğunda gaz çıkışının olduğunu hissediyorsun.

Emisyondan geçersen gerisinde bir sorun yok.

Patlak egzoz ile geçtim daha önce Megane 1 ile

Bu ay bir üst levele çıkıp egr dpf iptal downpipe ile geçmeye çalışacağım :d

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
250
244
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Benim aracımda da son susturucaya giren borudan direk ikinci çıkış almışlar.

Benimkinin görülmeme ihtimali de yok.

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
767
1,626
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot

benim son susturucunun hali de içler acısı. Görsel için daha önceden egzozu yanmaz siyah boya ile boyamıştım önden arkaya kadar. Muayenede görsel olarak göze batmadıkça egzozla ve hatta sesiyle ilgilenmiyorlar. Egzoz gürültülü hafif kusur olarak yazıp geçiyorlar :D Egzoz muayenesini geçmesi yeterli.

Buradan sonrası soru dışı

Benden önce giren tofaşta orta susturucu yoktu net olarak sesinden belliydi. Belkide görsel olarak koyup içinden boru geçirdiler bilemiyorum. Adamlar(muayene görevlileri) içeride kontak aç kapa yapıp egzoz patlata patlata muayeneden geçirdiler aracı. Benim araçta da egzoz konusuna hiç takılmadılar araç hafif gürültülü çalışmasına rağmen. Adamlar hayran hayran arabaya binip bütün apaçiliklerini kusup teslim ediyorlar aracı. El mahkum bişey de diyemiyorsun ki desem ne olacak boşuna tartıştığımla kalacağım. Benim arabayı bir ilerletiyorlar sanarsın drag kalkışı yapılıyor. Arabanın kafa kaldırmasına ve salıncakların öyle yukarıya esnemesine şahit olmak çok garipti.

Benden önce bir serçe daha girdi. Onunda el frenine nasıl asıldılarsa el freni teli koptu.

Son düzenleme:
  • Haha
Tepkiler: bt

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
Siyah mastik bas Alkın oraya.
ya bunun yerine direkt değiştiririm diyorum da, 2500 TL şuan için bütçemize çok. BMW'yi muayeneye soktum, Alfa 26'snda girecek derken 1200 TL gitti. cüzdan bommmboş.
Bildigim kadariyla egzoz tertibati ustundeki herhangi bir delik agir kusur olarak geciyor muayenede. Yerinde olsam tuvturkle iletisime gecip bunu teyit ederim.
Cenk abi arasam da oradaki bakan elemanın insafına kalmış gibi geliyor bana. Ararım geçer derler, eleman (hepsi birbirinden garip tipler) geçirmez bi de gerilmek istemiyorum.
TüvTürkün kapanış saatine randevu alıp son yarım saatte işlem yap muhtemel gözden kaçırılacaktır.
sabah 08.30 ilk randevu hatatathatatat

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cenk abi arasam da oradaki bakan elemanın insafına kalmış gibi geliyor bana. Ararım geçer derler, eleman (hepsi birbirinden garip tipler) geçirmez bi de gerilmek istemiyorum.
En azından önceden bir bilgin olurdu diye dedim. Normal şartlarda egzozda hafif paslanma vs varsa geçirirler. İleri derece pas veya egzoz tertibatında herhangi bir delik olduğunda yönetmelik gereği ağır kusur sayılıyor ama dediğin gibi orada bakan elemanın gününde olup olmamasına kalıyor bu işler.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
En azından önceden bir bilgin olurdu diye dedim. Normal şartlarda egzozda hafif paslanma vs varsa geçirirler. İleri derece pas veya egzoz tertibatında herhangi bir delik olduğunda yönetmelik gereği ağır kusur sayılıyor ama dediğin gibi orada bakan elemanın gününde olup olmamasına kalıyor bu işler.
valla hayırlısı bakalım

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
muayeneye sokun, kalırsa kalsın 1 ay vakit olur yaptırınca 1 ay daha karınız olur muayene süresinden :D

• Haha
Tepkiler: kenblock

Cem Aldıkaçtı

Cem Aldıkaçtı
Senkromeççi
16 Ara 2022
6
1
60
21
İzmir
Marka
Yok
İyi akşamlar benim bir tanıdık son susturucuyu iptal ettiği halde muayeneden geçtiğini söyledi o doğruysa muhtemelen geçer seninki de

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım