Sony Ses Sistemi Farklımı (Ford)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ctoker749

Asfalt Kurutucu
7 Eki 2016
10
7
595
Merhabalar 2012 Ford Fiestamız Var Sony Ses Sistemi Yok Eğer Olsaydı Sadece Konsolmu Şenlencekdi :D Yoksa Sestemi Değişecekti Bmax e geçmeyi düşünüyoruzda.

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Tabi değişecektir sony nin ses sistemi geliyor o zaman,ama aradaki kalite farkı ne kadardır bilemiyorum hiç deneyimlemedim.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Sony Radio olan araçlarda ses sistemi daha iyi oluyor. Otopark'ın videolarında da söyleniyor. Tourneo Courier videosunu izlersen orada bu konuya değinmişlerdi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Standartı bana yeterli geliyor. Yani focus'ta olan standart ünite. Ama sony ses sistemi ile arasında fark var, sesin kalitesi, yüksekliği ve yükseldikçe berraklığını koruması gibi mevzularda daha iyi. Ama tabii bu fark öyle radyo yayınlarda bariz değil, aux, bluetooth ve cd üzerinden dinlendiğinde fark daha fazla belli oluyor. Arkadaşlar da bahsetmiş, test videolarında da belirtiliyor zaten.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Benim aracta (yeni connect) sony yok ama gayet memnunum.babamin aracinda(b max) sony muzik sistemi var.ses kalitesi olarak tabiki daha iyi.on ve arka kapiyla birlikte arka bagajda tweeter dedikleri cihaz var extradan .ses sistemleri hakkinda pek bilgili biri degilim ama ozellikle sesi acmaya basladikca inanilmaz bir netlik farki olusuyo.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Standartı bana yeterli geliyor. Yani focus'ta olan standart ünite. Ama sony ses sistemi ile arasında fark var, sesin kalitesi, yüksekliği ve yükseldikçe berraklığını koruması gibi mevzularda daha iyi. Ama tabii bu fark öyle radyo yayınlarda bariz değil, aux, bluetooth ve cd üzerinden dinlendiğinde fark daha fazla belli oluyor. Arkadaşlar da bahsetmiş, test videolarında da belirtiliyor zaten.
ama bence standart konsol daha kullanışlı bizim courier de sony değildi öyle hatırlıyorum daha kullanışlı

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Benim araçtaki sistem navili haporlerler sony'di fakat zorlamalarim yüzünden 2 tanesini patlattım ondan sonra arkalara pioneer taktım önler orj'le kaldı dahada iyileşti ses kalitesi ama şunu belirtmek isterimki bizim ihtiyar focustaki bluepunkların kalitesini ilginc sekilde daha duyulası buluyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim araçtaki sistem navili haporlerler sony'di fakat zorlamalarim yüzünden 2 tanesini patlattım ondan sonra arkalara pioneer taktım önler orj'le kaldı dahada iyileşti ses kalitesi ama şunu belirtmek isterimki bizim ihtiyar focustaki bluepunkların kalitesini ilginc sekilde daha duyulası buluyorum.
Eski blaupunkt ses sistemleri de çok kaliteli ürünlerdi. Güncel markalar yokken bu sistem vardı. O yüzden ses kalitesini beğenmen normal hocam. Ama gelen sesi beğenip beğenmeme mevzusu bazı yönleriyle kişisellik de içeriyor. Zira her ses kalitesini her insan aynı ölçüde sevemeyebiliyor. Stock bir ses sistemi bana yeterli gelirken ve beğenirken, başkası hiç beğenmeyebiliyor. Dediğim gibi bu biraz da insanın beklentisiyle alakalı.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Eski blaupunkt ses sistemleri de çok kaliteli ürünlerdi. Güncel markalar yokken bu sistem vardı. O yüzden ses kalitesini beğenmen normal hocam. Ama gelen sesi beğenip beğenmeme mevzusu bazı yönleriyle kişisellik de içeriyor. Zira her ses kalitesini her insan aynı ölçüde sevemeyebiliyor. Stock bir ses sistemi bana yeterli gelirken ve beğenirken, başkası hiç beğenmeyebiliyor. Dediğim gibi bu biraz da insanın beklentisiyle alakalı.
Belirttiğin gibi insandan insana değişiyor malum zevkler ve renkler tartışılmaz zaten benim gibi araçtan disko kalitesi beklemeyen yüksek sesli müzik dinleyenlere ifrit olan (sub anfi ikilisini takıp arabanin tüm vida ve contalarını yere dökerek giden ve müzik dinlediğini sananlar) biri için baz sistemler sistemler gayet yeterli gelir zaten

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
Hifi bi dap ı aux ile bağlayınca ses yüzde yüz değişiyor. Detaylar artıyor, netlik artıyor, alakası olmuyor yani stok olan ile. Sony nin mevzusu da o. Hoparlörler aynı dahi olsa ses kartı farklı olduğu için ses daha doygun ve detaylı gelecektir.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Belirttiğin gibi insandan insana değişiyor malum zevkler ve renkler tartışılmaz zaten benim gibi araçtan disko kalitesi beklemeyen yüksek sesli müzik dinleyenlere ifrit olan (sub anfi ikilisini takıp arabanin tüm vida ve contalarını yere dökerek giden ve müzik dinlediğini sananlar) biri için baz sistemler sistemler gayet yeterli gelir zaten
Hocam yanlız anfi ve subwoofer ses sisteminin kalitesini arttırmak için kullanılır.Apaçiler kaliteli müziği napsın basıyolar bagaja hoperlör miss

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım