KAPALI Stop edince tekrar çalışmama sorunsalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Araç 2010 model vw passat trendline paket 1.6 atmosferik hitler motor araç aile aracı herşey çok güzel genel anlamda araçtan memnunuz. Ama şöyle bir problem var. Araç stop ettirdiğim de hata veriyor. Araba çalışmıyor bir iki dk beklemek veya dha fazla beklemek gerekiyor. Bunun sebebi nedir. Nasıl bir çözüm bulabiliriz. Son 7-8 aydır aktif bir şekilde araç kullanıyorum aracı alalıda bukadar oldu zaten tabi ne kadar kullansamda stop istenmedik yerde ettiriyorum.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Araç LPG li mi? Hararet olması gerekenden yüksekse olabilir. Bir çok sebebi olabilir, kötü yakıt, akışmetre arızası vs vs. Bence servise mutlaka bir gösterin.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Kontak anahtarını çevirdiğinde marş basıyor mu basmıyor mu? Eğer basmıyorsa hararet müşüründe sıkıntı olabilir. Onu göstermeni öneririm. Ama hiç marş basmıyorsa aküde sıkıntı olabilir.

Son düzenleme:

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bu arada yanlış anlaşılmasın araç kendi kendine stop etmiyor. Aracı ben stop ettirdiğimde aracı tekrar çalıştıracağım zaman araçta böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Araç start-stop var. Anahtarı içine itince hiç ses falan gelmiyor. Bilgi ekranın ingilizce bir şekilde hata veriyor. Pek bişey anlamıyorum Fotosunu atarım. Ama 1-2 dk bekledikten sonra çalışıyor.
@cgkya araç lpg li harareti normal.
@motorsinann hiçbir şekilde ses gelmiyor.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
hitler motorsa kesin lpg'lidir. lpg ye bağlıyorum sorunu. değilsede bilemem motorsinan var çözer. :D
araç bilgisayarı türkçeye çevrilmiyor. çok uğraştım, araştırdım yapılmıyor. son 3 sene de yapabilen vag'cı ustalar varsa bilemem..
climatronik'teki gizli bilgi ve arıza kodu ekranını mutlaka kullanınız.
http://forum.vwturk.com/showthread.php/51654-KLIMATRONIK-ARIZA-KODLARI-VE-GIZLI-MENU
belki yardımcı olur ama sağlam anlamak lazım. :D

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
aküde sıkıntı olsa hiç çalışmaz bence sıkıntı yazılımsal gibi geliyor niye 1-2dk sonra çalışsınki o zman sen daha iyi bilirsin tabi
Estağfirullah canım Akü şarj tutmuyorsa olabilir
Mesela çok başıma geldi marşa basıyorum araba almıyor ama tavan lambası far vs kapatıp basıyorım direk alıyor, arkadaşa da farkında olmadan böyle olmuş olabilir
Zaten direk olarak arıza şunda diyemiyorum ki ihtimaller

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Estağfirullah canım Akü şarj tutmuyorsa olabilir
Mesela çok başıma geldi marşa basıyorum araba almıyor ama tavan lambası far vs kapatıp basıyorım direk alıyor, arkadaşa da farkında olmadan böyle olmuş olabilir
Zaten direk olarak arıza şunda diyemiyorum ki ihtimaller
Benim toyota ilk marşı kibrit gibi alırdı ama gün içinde biryere gidip geldikten sonra sıcak motorla marş 3-4 tur dönerdi rampada falan stop ettirirsem yine geç çalışırdı. Arkadaşın arabasının distribütör kapağı nem alıyor olabilir mi panpa çünkü anlattığım arabanın bu parçasının değişmesi gerekiyodu.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Benim toyota ilk marşı kibrit gibi alırdı ama gün içinde biryere gidip geldikten sonra sıcak motorla marş 3-4 tur dönerdi rampada falan stop ettirirsem yine geç çalışırdı. Arkadaşın arabasının distribütör kapağı nem alıyor olabilir mi panpa çünkü anlattığım arabanın bu parçasının değişmesi gerekiyodu.
1.6 hitler elektronik ateşlemeli motor knk distribütörlü ateşleme mekanik sistem daha eskide kullanıldı, zaten marş yapınca hiç ses gelmiyormuş yani sorun aküde şarjda düşük bir olasılık ile marşta olabilir
Bak daha 2 gün önce arkadaşımın broadway aynı sorundan ötürü çalışmadı İstanbul-Tekirdağ yaptı sileceksiz farsız hatta frene bile basmadı akü bitecek diye, okula kadar geldi alternatör kömürü bitmiş değiştirdik şarj durumu 11v gösterirken 14v a çıktı
Yani alternatör şarj etmiyor aküyü beslemiyor, arkadaşta da aynı durumdan şüpheleniyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım