KAPALI Stop edince tekrar çalışmama sorunsalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Araç 2010 model vw passat trendline paket 1.6 atmosferik hitler motor araç aile aracı herşey çok güzel genel anlamda araçtan memnunuz. Ama şöyle bir problem var. Araç stop ettirdiğim de hata veriyor. Araba çalışmıyor bir iki dk beklemek veya dha fazla beklemek gerekiyor. Bunun sebebi nedir. Nasıl bir çözüm bulabiliriz. Son 7-8 aydır aktif bir şekilde araç kullanıyorum aracı alalıda bukadar oldu zaten tabi ne kadar kullansamda stop istenmedik yerde ettiriyorum.

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aracı ilk aldığımızda lpg yoktu ilk kullandığımda stop ettirmiştim. Ama böyle bir sorunla karşılaşmamıştık. Hemen çalışmıştı. Sonra lpg taktırdık basta sorun yoktu daha sonra bizimkilerin anlatmasına göre araç çalışmamış bu tarz bir hata vermiş daha sonra vurdurup çalıştırmışlar. Daha sonra sorunu alternatör kömür/regülatöre bağlamışlar.Bir sonraki gün saat gibi çalışmış bir problem yok ama yine baktırmışlar. Alternatör kömür/regülatör bir problem olmadığını söylemiş servisdeki akü de demiş problem var diye akü değiştirmişler. Araç ogünden beri ilk çalıştırmada hiçbir problem yok.Eğer stop ettirirseniz hemen çalışmıyor beklemeniz gerekiyor.

Aküden olduğunu sanmıyorum.Araçta düğmeye bastığımda tüm güvenlik ışıkları falan yanıyor elektrik aksamın hepsi çalışıyor. Elektronik park freni var. Ama cumartesi kontrol ettireceğim. Benim aklıma çocuk kilidi gibi bişey geliyor. Böyle birşey olabilirmi yazılımsal olarak.

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Evet bugün şöyle bir deneme yaptım ve videoya aldım. Garaja indim ve aracı normal bir şekilde çalıştırdım. Ve vitesi 1 alıp debriyaj dan çekip stop ettirdim. Ama kısa bir süre bekleyip çalıştırmayı denedim. Normalde çalışmayıp hata vermesi lazımdı. Ama çalıştı ve şaşırdım. Ve iki kere denedim ikisinde de sorun olmadı.
Motor sıcak olmadığı için çalıştı desem daha dün garajdan çıkarken stop edip çalışmamıştı.
Not; @motorsinann yaptığı aklıma geldi. Arabaya bindiğimde tavan lambasını kapatıp denedim.Belkide sorun buydu.Cumartesi tekrar bir deneyip aküyü kontrol ettirecem.

Video bilgisayarımda kayıtlı olduğu için ekleyemiyorum.

yahya322

Senkromeççi
22 Ağu 2018
1
0
85
ARKADAŞLAR SEAT EXEO 1.6 ATMOSFERİK MOTOR ARACIM VAR SIRALI SİSTEM LPG MEVCUT ARAÇ RÖLANTİDE İKEN DEBRİYAJDAN AYAĞIMI KALDIRIRKEN TAM KAVRAŞMA ANINDA HAFİF TEKLEME VAR LPG DE BENZİNDE ÇOK ÇOK AZ HİSSEDİLMEYECEK KADAR FAKAT ARAÇ KALKARKEN STOP ETTİMİ 2 MARŞTA ALMIYOR BENZİNE ALIYORUM 5-6 MARŞTA ALIYOR YANİ SORUNUM ARAÇ STOP ETTİKTEN SONRA GEÇ ÇALIŞIYOR SAYGILARIMLA

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
ARKADAŞLAR SEAT EXEO 1.6 ATMOSFERİK MOTOR ARACIM VAR SIRALI SİSTEM LPG MEVCUT ARAÇ RÖLANTİDE İKEN DEBRİYAJDAN AYAĞIMI KALDIRIRKEN TAM KAVRAŞMA ANINDA HAFİF TEKLEME VAR LPG DE BENZİNDE ÇOK ÇOK AZ HİSSEDİLMEYECEK KADAR FAKAT ARAÇ KALKARKEN STOP ETTİMİ 2 MARŞTA ALMIYOR BENZİNE ALIYORUM 5-6 MARŞTA ALIYOR YANİ SORUNUM ARAÇ STOP ETTİKTEN SONRA GEÇ ÇALIŞIYOR SAYGILARIMLA
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Bundan sonra böyle sıkıntılarınız olursa Sorunlar ve Çözümleri kısmına yeni konu açın ki daha kolay görüp rahatça cevap verelim.

Aracın öncelikle yakıt sistemlerinin kontrol edilmesi lazım. LPG beyni ve filtrelerinin kontrol edilmesinde fayda var. Eğer benzinde de yapıyorsa ateşleme sisteminde de bir sıkıntı olabilir. Bujiler eskimiş olabilir. Eğer bujilerde sıkıntı yoksa veya değiştirdiğinizde devam ederse, kablolarından bobine, oradan aküye kadar kontrolü devam ettirmek gerekir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım