Şu an ki piyasaya göre arabanızı ne kadara satardınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kekum34

Emirhan KEKUM
Panpa
8 Eyl 2016
2,347
5,331
4,270
22
İstanbul
Helalınden bi 24 yazarız 22den aşşa bırakmayız. Bağyandan yazdık mı mis :D
Edit: valla piyasa uçmuş. En düşük 24 bin yav millet aklını çıldırmış olmalı.:confused:

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Bu sizdeki katlanan ayna istenildiği vakit devre dışı bırakılabiliyor mu yahu ? Bmw'ler de mesela bir düğme var, aracı kilitlemeden önce o düğmeye basarsan ayna da kapanıyor. Basmazsan ayna açık kalıyor.
BMW'deki sistem kilit tuşuna uzun süreli basma değil mi yahu, tek tuşla kapama yöntemi de mi var?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
BMW'deki sistem kilit tuşuna uzun süreli basma değil mi yahu, tek tuşla kapama yöntemi de mi var?
F10 kasada yan aynaları ayarlama düğmelerinin orada bir tuş var. Ona basıp arabadan çıkıp kilitlediğiniz vakit aynalar kapanıyor. Ama ona basmadan arabadan çıkıp kilitlerseniz aynalar açık kalıyor. Çok pratik ve çok hoş bir özellik. Tabii kilit tuşuna uzun basarak da aynaları kapatma alternatif bir yöntem olabilir.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
F10 kasada yan aynaları ayarlama düğmelerinin orada bir tuş var. Ona basıp arabadan çıkıp kilitlediğiniz vakit aynalar kapanıyor. Ama ona basmadan arabadan çıkıp kilitlerseniz aynalar açık kalıyor. Çok pratik ve çok hoş bir özellik. Tabii kilit tuşuna uzun basarak da aynaları kapatma alternatif bir yöntem olabilir.
92a75f6dd54de6ae5eea29dd948ae984.jpg

Şu kapıda yuvarlak içine almaya çalıştığım 2 tuştan biri dediğim işlevi görüyor hocam. Kışın aynalar buz tutunca arabayı açarken çatır çutur ediyor çok çekiyorum aynaların kapanmasından. O yüzden bmw'de ki sisteme bayılıyorum.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,615
18,403
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ekli dosyayı görüntüle 8951

Şu yuvarlak içine almaya çalıştığım 2 tuştan biri dediğim işlevi görüyor hocam. Kışın aynalar buz tutunca arabayı açarken çatır çutur ediyor çok çekiyorum aynaların kapanmasından. O yüzden bmw'de ki sisteme bayılıyorum.
Elektrikli kapanan ayna yok mekanik ahahahah ihtiyaç olmadığı sürece açık aynalar :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Elektrikli kapanan ayna yok mekanik ahahahah ihtiyaç olmadığı sürece açık aynalar :D
Aynen öyle. Dar bir yere mi park ettin, tuşa bas ve arabadan çıkıp kilitle aynalar kapansın. Dışarıda mı kaldı araç, gece buz tutacak belli, aynaları kapama açık kalsın. Böylece buzlu halde açılıp bozulma ihtimali de olmaz. Acayip seviyorum bu özelliği çok pratik.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Elektrikli ayna iki şekilde çalışır BMW'de.

Birincisi kontrol düğmesi ile içerden aç, kapat. Bunu yaparsanız sadece o düğme ile açıp kapatabilirsiniz.

Bunu anahtara taşıyacak olan sistem şudur. Aynalar açık, park ettiniz aracı. İndiniz, kapıları kilitlediniz. Sonrasında kilitleme tuşuna basılı tutarsanız aynaları da kapatır. Artık açıp kapatma görevi anahtara geçmiştir.

Bu şekilde ikinci seçeneği aktif etmiş olursunuz. Kapıları açtığınızda aynalar otomatik olarak açılır, kilitlediğinizde otomatik olarak kapanır.

Ne zaman içerideki düğme ile açar ya da kapatırsınız, o zaman tekrar anahtarla aç kapa sistemine taşımak için kapıları kilitlerken basılı tutmanız gerekir.

Soruya gelecek olursak;

Bugün satıyor olsam 1'i, 85.000 - 90.000 ₺ arası bir fiyata satışa çıkartırım. Benimkinin sıfırı olmuş 158.000 ₺. Fiyatı beğenmeyen gidip sıfırını almakta özgür.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Elektrikli ayna iki şekilde çalışır BMW'de.

Birincisi kontrol düğmesi ile içerden aç, kapat. Bunu yaparsanız sadece o düğme ile açıp kapatabilirsiniz.

Bunu anahtara taşıyacak olan sistem şudur. Aynalar açık, park ettiniz aracı. İndiniz, kapıları kilitlediniz. Sonrasında kilitleme tuşuna basılı tutarsanız aynaları da kapatır. Artık açıp kapatma görevi anahtara geçmiştir.

Bu şekilde ikinci seçeneği aktif etmiş olursunuz. Kapıları açtığınızda aynalar otomatik olarak açılır, kilitlediğinizde otomatik olarak kapanır.

Ne zaman içerideki düğme ile açar ya da kapatırsınız, o zaman tekrar anahtarla aç kapa sistemine taşımak için kapıları kilitlerken basılı tutmanız gerekir.

Soruya gelecek olursak;

Bugün satıyor olsam 1'i, 85.000 - 90.000 ₺ arası bir fiyata satışa çıkartırım. Benimkinin sıfırı olmuş 158.000 ₺. Fiyatı beğenmeyen gidip sıfırını almakta özgür.
Aslen benim baştan beri söylemeye çalıştığım ve kendi aracımda da olmasını istediğim özellik şu ki yan aynaların ben istemediğim sürece kapanmaması. Benim aracımda öyle ya da böyle o ayna kapanıyor yapacak bir şey yok. Bmw'de isterseniz ayna açık kalabiliyor. Benim aradığım özellik bu işte.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ekli dosyayı görüntüle 8951

Şu kapıda yuvarlak içine almaya çalıştığım 2 tuştan biri dediğim işlevi görüyor hocam. Kışın aynalar buz tutunca arabayı açarken çatır çutur ediyor çok çekiyorum aynaların kapanmasından. O yüzden bmw'de ki sisteme bayılıyorum.

Senin dediğin sistem insignialarda da var anahtarsız girişteki veya anahtardaki kapatma tuşuna uzun süre basınca kapanıyorsa yoksa sadece kapılar kitleniyor :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Senin dediğin sistem insignialarda da var anahtarsız girişteki veya anahtardaki kapatma tuşuna uzun süre basınca kapanıyorsa yoksa sadece kapılar kitleniyor :)
Akıllıca düşünmüşler güzel özellik gerçekten. Yan aynalar buz tutunca sabah kapıları açtığınız vakit çatır çutur seslerle açılıyor ve mekanizma zorlanıyor. Şimdi, yahu ne kadar taktın bu ufak şeye diyenler olabilir ama ısıtma, katlanma ve aydınlatma özelliğine sahip aynaların fiyatları 1000 lira serviste. Üstelik kaza falan da değil bu hani karşı taraftan alırım da olmaz. Cebinden çıkacak bu para ve az para değil :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yok oyle degil hocam. Arabayi stop ettin indin kilitledin ve aynalarin kapanmadi o sekilde devre disi birakma
Aynen o da var.Uzun tutunca kilifi eğer içerden otomatiğe almadıysan kapatıyor.Açmak istersen uzunca kilit açma tuşuna basıyorsun aynaları açıyor.bunu yaparken düüt ötüyor.Biraz daha basarsan tüm camları açıp kapatadabiliyorsun.2.dütle birlikte

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen o da var.Uzun tutunca kilifi eğer içerden otomatiğe almadıysan kapatıyor.Açmak istersen uzunca kilit açma tuşuna basıyorsun aynaları açıyor.bunu yaparken düüt ötüyor.Biraz daha basarsan tüm camları açıp kapatadabiliyorsun.2.dütle birlikte
Aynaları istediğin zaman katlamadan aracı kilitleyip gidebiliyorsan, yani aynaları açık bırakarak aracı kilitleyip gidebiliyorsan ne mutlu sana hocam. Olası büyük bir masrafın açılma ihtimali oldukça düşük senin araçta.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Aslen benim baştan beri söylemeye çalıştığım ve kendi aracımda da olmasını istediğim özellik şu ki yan aynaların ben istemediğim sürece kapanmaması. Benim aracımda öyle ya da böyle o ayna kapanıyor yapacak bir şey yok. Bmw'de isterseniz ayna açık kalabiliyor. Benim aradığım özellik bu işte.
Evet. Kış gelince, havalar eksi derecelere düşünce açık bırakma şansın var.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Aynaları istediğin zaman katlamadan aracı kilitleyip gidebiliyorsan, yani aynaları açık bırakarak aracı kilitleyip gidebiliyorsan ne mutlu sana hocam. Olası büyük bir masrafın açılma ihtimali oldukça düşük senin araçta.
Elektrik motoruna yapıcak bişey yok abi.Bugün yarını erteleriz ama işin içine elektrik aksam giriyorsa bir fe böyle dışarıyla etkileşim halindeyse problem.Duyduklarım bu yönde izlenim bıraktırdı bana.Dediğini yapabiliyorum.Aynalar üzerinde %100 kontrol sahibiyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım