KAPALI Subaru Legacy 2.0 at

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Herkese selam,
Arkadaşlar 2003-2009 subaru legacy deneyimi veya bilgisi olan var mı? Son zamanlarda baya taktım kendisine. Uzun zamandır baktığım daha doğrusu öğrenciyken uzun zamandır baktığım ve artık mezun olacağım için sahip olmak istediğim bir araba.

Saf japon oluşu, 2.0 atmosferik boxer motoru, sürekli simetrik AWDsi başta olmak üzere çerçevesiz kapı camları, tasarımı beni benden alıyor. Kendisiyle ciddi düşünüyorum yani :D
Bilgi ve tecrübe olarak yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.
Bilmeyenler için sürekli olarak 2010 model astra 1.3 cdti a biniyorum bu açıdan da kullanım süresince maddi olarak beni nasıl etkiler az çok fikrim olsa da sizden de bişeyler duymak isterim tabi.

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
32
İstanbul
Marka
Renault
Almaya niyetiniz varsa milletin ne dediğine bakmayın alın. Zamanında biz milletin ne dediğine bakmadık. Baksaydık bugün Touareg gibi bir araçla hiç tanışmamış olup Duster'a biniyor olurduk herhalde.
Yalnız burda kimse arkadaşa köstek olmak için birşeyler yazmıyor. Yasin kardeşimize tavsyelerde bulunuyoruz sadece. Başına gelebilecek muhtemel sıkıntılardan bahsedilmiş. Aracın negatiflerini sıraladığımız gibi pozitif yönlerini de açıkladık. Belki sözlerinizi kötü bir manada yazmadınız ama ben yine de söylemiş olayım.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Yalnız burda kimse arkadaşa köstek olmak için birşeyler yazmıyor. Yasin kardeşimize tavsyelerde bulunuyoruz sadece. Başına gelebilecek muhtemel sıkıntılardan bahsedilmiş. Aracın negatiflerini sıraladığımız gibi pozitif yönlerini de açıkladık. Belki sözlerinizi kötü bir manada yazmadınız ama ben yine de söylemiş olayım.
Forumda yazılanlar değil çevredeki insanlardan bahsetmek istemiştim.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Almaya niyetiniz varsa milletin ne dediğine bakmayın alın. Zamanında biz milletin ne dediğine bakmadık. Baksaydık bugün Touareg gibi bir araçla hiç tanışmamış olup Duster'a biniyor olurduk herhalde.
Teşekkürler hocam haklısınız en başta kendi düşüncelerimiz ve isteklerimiz önemli herşey için ama zaten forumdaki arkadaşlar bu tür konularda kendilerini bizim yerimize koyup yorum yapıyolar o yüzden yorumları çok değerli :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...vis-bakimli-ve-kayitli-163-hp-457620527/detay
buda iyiymiş dediği gibi bakımlarına dikkat edildiyse kolay kolay sorun çıkarmaz
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...asiz-legacy-sw-165hp-otomatik-545664588/detay
Bu nasıl wagonları sedanlardan daha çok seviyorum :)
Bu arada o ilandaki de temiz arabalardan biri. Zaten 2-3 tane var bakmaya değer :D

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Teşekkürler hocam haklısınız en başta kendi düşüncelerimiz ve isteklerimiz önemli herşey için ama zaten forumdaki arkadaşlar bu tür konularda kendilerini bizim yerimize koyup yorum yapıyolar o yüzden yorumları çok değerli :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...asiz-legacy-sw-165hp-otomatik-545664588/detay
Bu arada o ilandaki de temiz arabalardan biri. Zaten 2-3 tane var bakmaya değer :D
LiftedLegacy.jpg

SW güzeldir bir de yükseltme kiti + arazi lastiği ile muhteşem olur. :)

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota

Ben o kasada sedanları daha çok beğeniyorum alacak olsam sedan düşünürdüm. Subaru parçalarını bi araştır km ye göre değiştirmen gereken parçalar olacaktır onların maliyetini bir düşün birde kendi aracındaki yapman gereken bakımların maliyetini düşün arada uçurum yoksa al gitsin bi daha binemezsin 2000 motorlu arabaya bu ulkede

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben o kasada sedanları daha çok beğeniyorum alacak olsam sedan düşünürdüm. Subaru parçalarını bi araştır km ye göre değiştirmen gereken parçalar olacaktır onların maliyetini bir düşün birde kendi aracındaki yapman gereken bakımların maliyetini düşün arada uçurum yoksa al gitsin bi daha binemezsin 2000 motorlu arabaya bu ulkede
Hocam çok güzel yazmışsın da, tek sıkıntı şu: Bu ülkede 2000 motorlu arabaya bugün de binemezsin :'D

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Hocam çok güzel yazmışsın da, tek sıkıntı şu: Bu ülkede 2000 motorlu arabaya bugün de binemezsin :'D
@yaso ne kadar km yapacak bilmiyorum da sakin bir şehirde aylık 800 1000 km yapacak biri binebilir bu arabaya.
Lpg konusunda boxer motorlar diğer japonlar kadar toleranslı olmaz lpg uygulayacak ustalarda boxer motordan diğer atmosferikler kadar anlamaz ben şu anki halimle bu aracı benzinle yürütürüm günlük ortalama 15 km yapıyorum.
Soru işareti olan kısım bu araçların awd olması dediğin gibi ekstra maliyetli parçalar barındırıyor eğer iyi bakılmış ise 150k kmlerde sorun çıkaracak araçlar değiller

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Hocam periyodik bakım sıkıntısı yok, parçalar kaliteli after market olarak internette bulunuyor. Ağır bakımda triger değişimi gibi işlemlerde triger seti falan bulunuyor, motordaki sensörler dahil bütün parçalar bulunuyor yani motor olarak sıkıntı yok ama iç donanım, kaporta parçaları ne durumda onun hakkında bilgim yok. Yakıt olarak da lpg ile şehir içi 10 litre civarı tüketiyormuş genel kullanıcı verileri bu. Yani zaten 6-7 litre yakan dizel aracımla nerdeyse aynıya geliyor, hadi bi de ilk marşta harcayacağı benzini de hesap etsek 2-3 kuruş fark oluyor km'de.

LPG is my girl :D
LPG göz kırpıyo zaten bu aralar. Dizelden iyice tiksinmeye başladım :)

Ama 4 ileriymiş bunun otomatikleri ya, o olmadı şimdi. Accord da öyle mi acaba? Onda 5 ileri diye hatırlıyorum ama?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
@yaso ne kadar km yapacak bilmiyorum da sakin bir şehirde aylık 800 1000 km yapacak biri binebilir bu arabaya.
Lpg konusunda boxer motorlar diğer japonlar kadar toleranslı olmaz lpg uygulayacak ustalarda boxer motordan diğer atmosferikler kadar anlamaz ben şu anki halimle bu aracı benzinle yürütürüm günlük ortalama 15 km yapıyorum.
Soru işareti olan kısım bu araçların awd olması dediğin gibi ekstra maliyetli parçalar barındırıyor eğer iyi bakılmış ise 150k kmlerde sorun çıkaracak araçlar değiller
Ya boxer motorlar aslında daha uzun ömürlü oluyorlar lpg için de emme manifoldundan veriyolar sıralı sisteme uyumlu yani. Avensis 2.0 gibi lpg sıkıntısı yok diye biliyorum. Tek sorun aktarma durumu, bakımları zamanında yapıldıysa diferansiyel yağları tork konvertör yağı filtresi zamanında değiştiyse sorun olacağını sanmam. Tek soru triger değişimi.. kayışlı olduğu için değişim periyodu kısa ve işçiliğini parça maliyetini öğrenmek lazım. Antalyaya dönünce piyasayı araştırıcam sanayiye girip

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
LPG göz kırpıyo zaten bu aralar. Dizelden iyice tiksinmeye başladım :)

Ama 4 ileriymiş bunun otomatikleri ya, o olmadı şimdi. Accord da öyle mi acaba? Onda 5 ileri diye hatırlıyorum ama?
5 ileri olsa daha iyi olur tabi de tork konvertör olsun çamurdan olsun. Baskı balata yok arıza yok yağını filtresini değiştir metaller çürüyene kadar çalışsın:D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hocam periyodik bakım sıkıntısı yok, parçalar kaliteli after market olarak internette bulunuyor. Ağır bakımda triger değişimi gibi işlemlerde triger seti falan bulunuyor, motordaki sensörler dahil bütün parçalar bulunuyor yani motor olarak sıkıntı yok ama iç donanım, kaporta parçaları ne durumda onun hakkında bilgim yok. Yakıt olarak da lpg ile şehir içi 10 litre civarı tüketiyormuş genel kullanıcı verileri bu. Yani zaten 6-7 litre yakan dizel aracımla nerdeyse aynıya geliyor, hadi bi de ilk marşta harcayacağı benzini de hesap etsek 2-3 kuruş fark oluyor km'de.

LPG is my girl :D

Oyle bir araba lpg ile kullanilir mi ayiptir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım