Sürüş Tecrübeniz Kaç Km?

Kaç km yol yaptınız?

• 0-10.000 km

Kullanılan: 17 24.3%
  • 10.000-30.000 km

Kullanılan: 8 11.4%
  • 30.000-50.000 km

Kullanılan: 6 8.6%
  • 50.000-100.000 km

Kullanılan: 12 17.1%
  • 100.000-200.000km

Kullanılan: 19 27.1%
  • 300.000 km+

Kullanılan: 8 11.4%

• Kullanılan toplam oy
    70

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,286
3,918
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Sizin sürüş tecrübeniz ortalama olarak kaç kilometre?

Tahminim 140-150 bin kilometre civarındadır.
Ağırlığı geçen sene zorunlu sebepler yüzünden düzenli şekilde haftasonları min 1200-1500km lik rotayı düzenli şekilde gitmek. Bu süreçte genellikle c ve d segment olan focus 3.5, passat b8 ve insignia ile oldu nadiren de olsa egea falan kullandım. Geri kalanı ise genellikle şahsi aracım focus mk2 ile yaptığım sürüşler. 111.000 kmden beri bende şuan 168.000 i doldurmuş durumda.

3 yıldır ehliyetim var.

Genellikle c ve d segment araçlar.

Bu aracınız benzinli miydi dizel miydi hybrid miydi yoksa elektrikli miydi?

Genellikle dizel araçlar ile yaptım bu yolu

Otomatik miydi manuel miydi?

Yarı yarıya muhtemelen.

Yaşadığınız olaylardan ötürü sürüş tarzınız zamanla nasıl evrildi?

Sürüş tarzımı yakın arkadaşlarım pek iyi bilir. Çok şükür 3 adet kaza harici kazam yok.
Bunlardan birincisi 0 kusurlu olduğum ters yönden üzerime gelen aracı görüp ani fren yapınca sağ arkadan motorcu vurmuştu. Tampon boyandı stop değişti.
Ikincisi dar toprak yolda hızlı iken karşımdan araba gelince toprak refüje çıkmıştım. Ya inşaata girecektim ya arabaya yada refüjü seçecektim. Refüjü seçtim sadece alt karter koruması çatladı.
Üçüncüsü otobanda kangoya çarptım aynası kırıldı. 200 yada 300 tl verip oyle anlaşmıştım.
Başka da çok şükür ciddi kazam yok.
En komiği @2jzihtiyar ve @FuckTheFuelEconomy nin yanımda iken egeaciya sinirlenip yanlışlıkla dokunmamdi ahahajajhahsjsnskdnakdjskdja.

Ben hala pek durulamadım ama ruh halime göre ağır müzikler eşliğinde sakin gittiğim de oluyor.

Trafik cezaları bir araba parasını çoktan geçmiştir.
Bu ay 6 adet ödedim sırf.
Ehliyet puanım sınırda olduğu için artık seyyar radarlara karşı ultra dikkatli olmaya çalışıyorum.

Kimin nazarı değdi bana ulen, bu gün otobanda yaklaşık 90 kilometre hız ile giderken takip mesafemi korumadığım sıkışık trafikte en önde ki ford courier ani fren yaptı ve durdu ancak arkasında bulunan skoda octavia ani fren yaptı duramadı ford couriera arkadan çarptı. Ford courierın arka tamponu, skoda octavianın ise ön tamponu ve kaput ucunda eğilme oldu. Ve arkalarından gelen ben ise yaklaşık 60-70 kilometrelik bir hız ile onlara çarptım maalesef.
Benim sadece plakalık ve plaka yamuldu hatta kırıldı diyebiliriz. Skodanın arka tamponda ufak çizikler oluştu. O hızda ben arabadan inerken kaput, tampon ve far gitti diyerek indim.
O ikisi arasında tutanak tuttular ancak octaviacı ile aramızda anlaştık (para falanda vermedim bu arada.) Tutanağı istiyorsanız tutalım dedi ama çok ufak çizikler olduğu için yok dedi önünde ki araç ile tutanak tuttu ben ise o arada anlaşınca yoluma devam ettim.
İlk benzinlikte durup aracın ön panelini, radyatörü ve tamponun arka kısmını inceledim hem ışık ile göz kontrolü hemde elimle kontrol ettim. Çok şükür bir sorun gözükmemekte.
Sadece yeni bir app plaka ve plakalık ile ilk defa ciddi ve kendimden kaynaklanan kazamı yapmış oldum. Allah beterinden korusun, en büyük kazalarımız böyle ufak şeyler olur inşallah.
Arabada ki her şey yer değiştirdi resmen ve kemerim takılı olmasa kafamı gözümü illa ki bir yerlere çarpardım ve riskli bir durumda oluşurdu.
Şimdilik bu kadar bir adet fotoğraf ekliyorum buraya son hali için.

1606429007027.png

The Assgardian

Senkromeççi
21 Kas 2020
8
3
70
京都市
Marka
BMW
750km ya var ya yok
Araba kullanmayı 23 yaşında kursta öğrendim. Standart 3 ders aldım 1er saatlik ve sınavları tek seferde geçtim. Ondan öncesinde pratiğim yoktu açıkcası. Sağolsun babam arabasına çok düşkündür hiç bir zaman öğretmeye yanaşmadı.
2 senedir ehliyetim var.
2012 Hyundai ix35 Manuel, 2018 Renault Clio Otomatik, 2016 Ford Focus Otomatik ve 1990 BMW 316 Manuel kullandım.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,292
1
9,444
4,970
kocaeli
750km ya var ya yok
Araba kullanmayı 23 yaşında kursta öğrendim. Standart 3 ders aldım 1er saatlik ve sınavları tek seferde geçtim. Ondan öncesinde pratiğim yoktu açıkcası. Sağolsun babam arabasına çok düşkündür hiç bir zaman öğretmeye yanaşmadı.
2 senedir ehliyetim var.
2012 Hyundai ix35 Manuel, 2018 Renault Clio Otomatik, 2016 Ford Focus Otomatik ve 1990 BMW 316 Manuel kullandım.
Hocam o kadar yeni araçlar kullanmışsınız ama şoförlüğünüzün gelişmesine en büyük katkıyı E30 yapmıştır herhalde, yanılıyor muyum? :)

The Assgardian

Senkromeççi
21 Kas 2020
8
3
70
京都市
Marka
BMW
Hocam o kadar yeni araçlar kullanmışsınız ama şoförlüğünüzün gelişmesine en büyük katkıyı E30 yapmıştır herhalde, yanılıyor muyum? :)

Daha alalı 2 gün oldu ustam :D 130km kullandım, direksiyonu o kadar yumuşak ve rahat ki anlatamam. Ben 190 kusur boyundayım ve dizlerim biraz çarpık, ayaklarımda 48 numara bu yüzden araç kullanırken ayak bileklerim ve dizlerim ağrıyordu ix35 de. 90 model olmasına rağmen E30'u kullanması daha keyifli, kolay ve daha rahat. Alırken tereddüt etmiştim kullanıp kullanamıycağım konusunda, ama yanılmışım.

Son düzenleme:

mustafameryem

Mustafa Şencan
Takipçi
28 Kas 2020
1
3
0
34
tekirdağ
Marka
Citroen
Sizin sürüş tecrübeniz ortalama olarak kaç kilometre?
Bunu hesaplayabileceğimi zannetmiyorum fakat tahmini yıllık ortalama 15000 km yol yapıyorum sanırım. 10 yıldır ehliyetim var fakat öğrencilik yıllarımı hesaba katmazsam şu ana dek 100000 km'den fazla yol yapmışımdır.

Kaç yıldır ehliyetiniz var?
10 yıldır ehliyetim var.

Ağırlıklı olarak hangi araçla bu yolu yaptınız?
Babamın işi gereği kamyonet ve panelvan minibüsleri çok kullandım. Son olarak aile evinde Kangoo kullanıyordum. Yaklaşık 3 yıldır da kendime ait Citröen C3'ü kullanıyorum. Gittiğim yolların çoğunu C3 ile yapmışımdır çünkü işe gidip gelirken düzenli olarak kullandım.

Bu aracınız benzinli miydi dizel miydi hybrid miydi yoksa elektrikli miydi?
Aracım dizeldi.

Otomatik miydi manuel miydi?
Manueldi.

Yaşadığınız olaylardan ötürü sürüş tarzınız zamanla nasıl evrildi?
Çok büyük kazam olmadı fakat özellikle evlendikten sonra eşimin İstanbul trafiğindeki korkusu nedeniyle daha sakin araç kullanmaya başladım. Kurallara daha önce de dikkat ediyordum fakat bu konuda da eskiye nazaran daha dikkatliyim.

YasinG34

Asfalt Kurutucu
12 Şub 2017
36
37
595
6.000 km Tofaş 😅
10.000 km Symbol
6.500 km 1.2 tsi polo
10.000 km 1.0 tsi polo
Bu listede lpg li dizel benzinli araçlar var ve tercihim benzinden yana ne lpg'nin sorunları ile nede dizelin cansızlığı ile uğraşılmaz :)

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
Ehliyet 28 yıllık . Herhalde toplamda yılda 20 desek 500 bin km yi geçmiştir.
5 tane ufak denecek kaza , 100 civarı da trafik cezam olmuştur.
Kullandığım araçların tümü benzinli , binek ve suv
28 yılda kaç araç değiştirdim sayıyı tam hatırlamıyorum. 30 civarı gibi olabilir.

wind

Rüzgar
Senkromeççi
1 Ara 2020
5
10
70
48
ankara
Marka
Nissan
22 yıllık ehliyet.
Toplamda 420.000 diyebilirim sanırım. Fazlada olabilir.. :)
3 ufak kaza 2 si bana çarptı
Araçlarım
Doğan L :) az sıfır çizmedik beraber kapalı alanlar ama lütfen 20 önce :)
Tempra
Toyota corolla 1995 efsane kasa perişan etti beni masraflar erken ayrıldık dünya borçla
Tempra eski dost :)
Fokus gerçekten çok güzel zaman geçirdik :)
Nissan Qashqai hala kendisi yol arkadaşım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım