KAPALI SUV seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

srvngrc

Asfalt Kurutucu
29 Eki 2016
19
24
595
90-100bin bandında bi SUV düşünüyorum. Seçenekler arasında Suzuki Vitara GLX 4x4, Peugeot 3008 Active EAT6, Nissan Qashqai 1.2 X-tronic Skypack ve Kia Sportage 1.6 Concept Plus var.. Hepsinin artıları eksileri var.. Bu araçlar hakkında detaylı bilgiye sahip olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Kronik sorunları var mı, yakıt tüketimleri ne alemde(özellikle sportage için net bilgi bulamadım) vs.
Sizce hangisi?

onurdk

Profesör
13 Kas 2016
134
69
1,035
Sportage turbosuz modeli diğer rakip atmosferik leke göre oldukça geride yakit/performans oranı ile, suzuki vitara ile ilgili bir şey diyemem testi var onu izle, 3008 bir suv mu ben anlamıyorum yanına geldiğim de hiç de suv gibi durmuyor, yükseltilmiş mpv gibi, 1.5 dci kadjar bakabilirsiniz benzinli olarakta qashqaı iyi seçenek.

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Kullanıcısı olarak bu listeye tucson u da eklemenizi tavsiye ederim. Ayrıca sportagedaki 1.6 turbo motoru böylelikle daha ucuza alabilirsiniz.Son olarak ötv zammı gelmeden aracınızı seçin derim.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Kullanıcısı olarak bu listeye tucson u da eklemenizi tavsiye ederim. Ayrıca sportagedaki 1.6 turbo motoru böylelikle daha ucuza alabilirsiniz.Son olarak ötv zammı gelmeden aracınızı seçin derim.

Bir kaç markanın sitesine girdim (Hyundai, Toyota, Volkswagen, Honda, Peugeot) hepsinde "fiyat listesi güncellenmektedir" yazıyor. Değişen ÖTV aralığında araç alacaklar için artık çok geç, yeni fiyattan alacaklar.

Son düzenleme:

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Biz aracı sipariş vereli 1 ay oldu. araç dün gümrüğe gelmiş. firmada fiyat değişiklikleri ile ilgili yuvarlak konuşuyor. Bakalım bize ne kaçacak acaba..

srvngrc

Asfalt Kurutucu
29 Eki 2016
19
24
595

Tucson'u dünden beri araştırıyorum. Şu an listemde ilk sırada :D Ama ÖTV zammı belimizi biraz daha bükecek.. Hangi modeli kullanıyorsunuz? Size birkaç soru sorabilir miyim?

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Bir kaç markanın sitesine girdim (Hyundai, Toyota, Volkswagen, Honda, Peugeot) hepsinde "fiyat listesi güncellenmektedir" yazıyor. Değişen ÖTV aralığında araç alacaklar için artık çok geç, yeni fiyattan alacaklar.
Şu ülkedeki fiyat ve vergi politikası çıldırtıyor artık. Şu dönemde araç alacak adamı kırmızı halı ile karşılamaları gerekirken yok araba bekle yok fiyat değişti gibi saçma sapan işlerle uğraştırıp soğutuyorlar insanı.

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Teşekkürler..
Öncekikle yakıt tüketimi ne alemde? En önemlisi bu.. :)
Araçta trim sesi oldu mu bi süre sonra?
Yol tutuşu ve ses yalıtımı nasıl?
Yakıt tüketimi agresif veya çok kısa mesafede 3-5km 11'lerde. Eğer ki açık yol ve akıcı trafik varsa 8,5-9,5 civarı. (Eğer LPG düşünürseniz sadece motor garantisi gidiyor ona da lpg firması 3 sene garanti veriyor.)
Şu an trim sesi yok fakat araç daha 400 km de ne söylesem yalan (ama bununla ilgili bir şikayet duymadım daha kimseden ben de)
Yol tutuşu gayet iyi ve konforlu (garip bir şekilde çukurlara 5-10 km hız yerine 20-30 km ile girersem daha iyi sönümlüyor.)
Ses yalıtımı gayet başarılı hatta korktuğum 3 şey vardı bu arabada : malzemelerin birleşimi , ses yalıtımı ve konfor. Hepsinden geçer not aldı bende. :)
Başka sorunuz varsa yine yanıtlarım kulaktan dolma değil kullanıcı yorumu olur hem

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
KodiAQ :) adı bi ilgimi çekse de yarım saat de olsa Kullandığım ve cidden hoşuma giden tucson'u önerebilirim, yakıt olarak benzinde bi tık yakıyor. Lpg prins marka öneriyorlar o da 8 bin liralara takılıyor yıllık yaktığınız kilometre bazında hesaplayıp amorti edebilecek mi onu düşünmeniz lazım 8 bin lira az para değil, 2 sene sonra satarım yılda en fazla 20bin km yaparım derseniz lpgye gerek yok benzinli yardırın derim. malzeme kalitesi falan ben de gerçekten beğendim

Son düzenleme:

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Kadjar için ÖTV kampanyası yapılmış. Eksiklerine rağmen şuan tam bir f/p aracı. QQ zaten konuşmaya gerek yok. ÖTV sonrası fiyatlardan haberim yok ama 3008 düşünürdüm sanırım.

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
vitara glx değil S donanımına bakın derim en dolusu ve en güçlüsü hem diger modellere göre daha fazla arazi kabiliyeti var motoru güçlü ve testte eleştirilen bazı şeyler S donanımında daha iyi .

srvngrc

Asfalt Kurutucu
29 Eki 2016
19
24
595
Tucson'un yakıtıyla ilgili herkes başka şey söylüyor. 8,5 diyen var 10 diyen var, 12-13'ten aşağı yakmaz diyen var.. Tamam trafik falan önemli ama %50-60 değiştirmemesi lazım. Bi emin olsam ne yakacağından ona göre hesabımı yapıp alacağım. Dün hepsini (tucson, vitara, qq, ateca, tiguan, 3008) gittim inceledim test ettim. 3008 ve tucson dışındakileri çıkardım listeden. Bi ihtimal QQ olabilir. Onun da kasa eskidi makyajlanacak yakında. Bilsem ki Tucson 8,5 civarında yakacak (trafik sorunu olmayan bi yerdeyim) hiç düşünmem. Araba 10 numara. Yalnız 3008 de çok iyi olmuş. Arabadan inmek istemedim dün.

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Tucson'un yakıtıyla ilgili herkes başka şey söylüyor. 8,5 diyen var 10 diyen var, 12-13'ten aşağı yakmaz diyen var.. Tamam trafik falan önemli ama %50-60 değiştirmemesi lazım. Bi emin olsam ne yakacağından ona göre hesabımı yapıp alacağım. Dün hepsini (tucson, vitara, qq, ateca, tiguan, 3008) gittim inceledim test ettim. 3008 ve tucson dışındakileri çıkardım listeden. Bi ihtimal QQ olabilir. Onun da kasa eskidi makyajlanacak yakında. Bilsem ki Tucson 8,5 civarında yakacak (trafik sorunu olmayan bi yerdeyim) hiç düşünmem. Araba 10 numara. Yalnız 3008 de çok iyi olmuş. Arabadan inmek istemedim dün.
Tucson için 12-13 İstanbul verisi.Ben adana'dayim. Eğer aracı 3-5 km de motor isinmadan ya da sıkışık trafikte kullanırsan yine aynı değer olur. Ama motor ısındıkça tüketim düşüyor. Burada bir kez çevre yoluna çıktım 8.9 oldu , bir kez de bir AVM ye gittim otobandan ortalama 120 ile 9.2 idi. Her inişinizde kaç km yol aldınız ve ortalama kaç lt yaktiniz sürüş ekranında çıkıyor.Denk gelirse fotoğrafını atarım hatta .Ben de hesap yaptım sizin gibi alırken 11lt yaksa tucson , 3008 7,5 lt yaksa diye.Amorti etmesi 8.5 sene alacağı için daha güçlü bir araç alayim dedim.

Son düzenleme:

srvngrc

Asfalt Kurutucu
29 Eki 2016
19
24
595
Haftasonu gidip Vitara, 3008, Tiguan, Ateca, QQ ve Tucson'u inceledim. Test sürüşü yaptım vs.
Esas amacım Vitara almaktı. O niyetle gittim yani. Çünkü arabayı gerçekten beğenmiştim araştırırken. Öncelikle şunu söyleyeyim Vitara benzer fiyat seviyesinde şu saydıklarımın hepsinden daha donanımlı. Ve hatta üstüne 10bin lira daha koysanız yine de benzer donanımlara sahip bi SUV alamıyorsunuz.
Ancaaaak...
Aracın kapısını açtığımda bütün o hevesim kaçtı. Gitmeden evvel Vitara alırım herhalde diyen ben "asla Vitara almam" dedim. Bi kere iç hacmi gerçekten küçük. Kullanılan malzeme kalitesi tüm bu saydığım araçların altında. Kapı 2 gün sonra elinizde kalacak gibi oluyor. İç tasarım fotoğraflarda göründüğünden kötü. Neyse bi test sürüşü yapayım dedim. Babamla bindik araca ki babam arabadan iyi anlar. Makine mühendisi üstüne.. 3-5 km kadar bi yol yaptık. Kabine çok ses alıyor araç. Süspansiyon zayıf. Vites geçişleri sert. Babam beğendin mi dedi.. Hayır dedim.. Zaten çok kötü dedi o da :D Yani sağlamdır vs. ayrı konu. Testleri çok iyi. Ancak "tutsam elimde kalır" hissi veriyor araç malesef. Keşke biraz daha özenselermiş malzeme ve konfor olayına. Ben dağ taş gezerim, haftasonu kimsenin girip çıkmadığı yerlere giderim diyenler için ideal. Ancak aile arabası değil.
Sonra hemen Suzuki'nin karşısında Peugeot vardı. Oraya geçtik. 3008 daha uzaktan bile etkiledi. Gittik sağına soluna baktık. Adamlar tasarım olayında aşmış. Otomotiv sektörünün 5 yıl önündeler şu an. Hem iç hem dış muazzam. Malzeme kalitesi çok iyi duruyordu tabi gerçekten kaliteli mi zaman gösterir onu bilemem. Ama bu arabaya binip beğenmedim diyen insan sayısı bi elin parmaklarını geçmez bence. Neyse teste çıkalım dedik. Sürüş acayip keyifli, vites geçişleri muazzam.. Araba asfaltın üzerinde akıyor gibiydi. Satış görevlisi test aracının dizel olduğunu söyleyince şaşkınlığım 2 katına çıktı. Arabada ses yok, sarsıntı yok.. Bunun benzinlisi nasıl olur hiç bilmiyorum. Ancak peugeot fiyat olayının şeyini çıkarmış. 1.2 benzinli active opak 106bin küsür. Boş araç. Benzer fiyat seviyesinde Tiguan ile birlikte en boş araç bu ki Tiguan d segmenti bi SUV ve oldukça iri. Ayrıca hoşumuza gitse de gitmese de VW'nin bi marka algısı var.
Tiguan ve Ateca'ya baktım sonra.. Bana göre değilmiş pek. QQ kafama yatsa da yakın zamanda makyajlanacak olması kafamı karıştırdı. Son olarak Tucson baktım. Test sürüşü yaptım. Tasarım olarak 3008'in gerisinde ama yine de gayet iyi. Benzer fiyat seviyesinde gayet iyi donanım sunuyor. Geniş, konforlu.. Ancak çok yakıyor meret. Yani Tucson %15-20 az yaksa hiç düşünmezdim. Ancak yakıt olayı gerçekten sıkıntı. Yine de şu an listemin en üstünde 3008 ile birlikte. Ya Tucson alıp 3008'e vereceğim ekstra parayı yıllar içinde benzine vereceğim ya da 3008 alıp daha az donanımlı ama nispeten daha çok beğendiğim bi araca bineceğim. Kararsızım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım