Suzuki Jimny 1.5 GLX - Yeni Oyuncak

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Renkler son zamanlarda çok revaçta olanlardan, harika görünüyor. Arada sırada hafif araziye çıkarıp doğal ortamına salmak iyi olabilir.

dkaya

Dogukan Kaya
Taklacı Güvercin
22 Şub 2021
27
155
385
37
İstanbul
Marka
BMC
uzun zamandır çok güncelleyemedim burayı, bi kaç değişiklik var yakın zamanda fotolarını ekleyeceğim.

aracı eşime aldık lafta ama genelde kardeşim ve ben keyfi kullandık
smile.png
kullanması çok eğlenceli, manevrası bi değişik trafikte ilgi çekiyor vs o yüzden tam bir oyuncakmış gerçekten. yaklaşık 800km yaptık bu süreçte izlenimlerim aşağıdaki gibi:

- sürüşü keyifli, manevra kabiliyeti güzel. şanzuman geçişleri sorunsuz ve herhangi bir tepki yok yüke binmedikçe. yükte de geçişleri hızlı ancak biraz daha hissediliyor. performans anlamında şehir içi için gayet yeterli, uzun yolu daha sıkıcı. yakıtı şehir içinde 7,5lt civarında, uzun yolda sıkıştırmazsanız biraz daha düşüyor.

- aracın mekanik bir araç olduğunu kullanırken hissediyorsunuz, dif sesi ince bi uğultu olarak hep arkada ama asla rahatsız edici değil, çok hastası değilseniz duymazsınız bile. konforu kötü değil, 4 kişi bile şehir içi oldukça rahat seyahat ediliyor ancak bagajı komple sıfırlamış oluyorsunuz arka koltukların sırtını yatırarak. bagajlı seyahat edilecekse arabanın 2 veya max 3 kişilik olduğunu kabul etmek lazım.

- araçta şerit takip uyarısı, otomatik far, yaya çarpışma uyarısı, sallantı uyarısı gibi birçok güvenlik özelliği var, ancak lüksler yok
smile.png
iç aydınlatma çok zayıf, konsol ve vites kısmı akşam oldukça karanlık. kapılarda veya ayak aydınlatma kısmında biraz ışık olsa fena olmazmış.

- multimedya oldukça stabil çalışıyor ancak görsel olarak ucuz çin malı dash simgeleri var, daha güncel bir tasarım olabilirmiş ekranın içerisinde. ses sistemi ortalama kalitede.

- çalışması sessiz, motorun veya egsozun bi gürültüsü yok. çok hızlı gidemediğiniz için rüzgar sesi derdi yok
smile.png

şimdilik aklıma gelenler bunlar, binek araba konforu ve performansı beklemeden aracın ne olduğunu bilerek alırsanız gerçekten çok keyifli bir araç. benim beklediğim evin 2. keyifli ve farklı aracı beklentilerimi tamamen karşılıyor, doğru bir tercih yapmışım. henüz araziye girmedim ama yakın zamanda arazi performansını da değerlendirip notlarımı buraya düşerim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
kış gelsin artık diye beklemedeyiz :) kışa keyif verecek bir lastik arayışına girdim, jantı değiştirmeli miyim yoksa mevcut jantlar üstüne bir lastik mi bulmalıyım henüz karar veremedim

Bir tık küçük jantlara takılı daha geniş yanaklı kışlık lastiklerle harika bir şov planlayabilirsiniz. :)

dkaya

Dogukan Kaya
Taklacı Güvercin
22 Şub 2021
27
155
385
37
İstanbul
Marka
BMC
hafta sonu havanın fırsat vermesini şansa çevirip ormanlara attık kendimizi eşimle, Ayvat Bendi Milli Parkı'nı ilk defa rotaya aldık, oldukça büyük keyifli bir yeşil alan.

jimny'yi de ufak çaplı deneme şansımız oldu, gayet keyifli geçti rota, lastik değmemiş yerlere girip çıktık rahatça. arazi çeker ve low vites güzel iş görüyormuş keyif verdi :)

küçük bir kare:

dkaya

Dogukan Kaya
Taklacı Güvercin
22 Şub 2021
27
155
385
37
İstanbul
Marka
BMC
lastik arayışımı ailemizin fiyat performans markası olan nankang'ın at5 serisi ile sonlandırmış oldum :)

görüntüsü çok hoşuma gitti, ilk yıkama sonrası lastik yazıları da net hale gelecek.

4cm'e yakın yükselme oldu, yanak kalınlığı artmasından kaynaklı konforda güzel bir artış var. çamurluk içinin dolması aracın şirin görüntüsünü biraz daha hırçınlaştırdı. şimdi kar beklemesindeyiz :)

dkaya

Dogukan Kaya
Taklacı Güvercin
22 Şub 2021
27
155
385
37
İstanbul
Marka
BMC
2022 şubat trafiğe çıkışlıyım ve kilometresi henüz 3.300'lerde olmasına rağmen yeni yıl fiyatları ile zam gelmeden bakımını yaptırmak istedim.

koşuyolundaki doğan trend suzuki bayisine bıraktım, ilk periyodik bakım ve tüm kontroller dahil 2.600tl ödedim, güzel bir kahve termosu da hediye edildi
smile.png

koltuklara vs ekstra özen göstermelerini rica etmiştim, aracı bıraktığım gibi aldım hizmetten memnunum

dkaya

Dogukan Kaya
Taklacı Güvercin
22 Şub 2021
27
155
385
37
İstanbul
Marka
BMC
uzun zamandır güncellememiştim konuyu, yılbaşından sonraki yoğun tempo, deprem vs derken uzak kaldık bi çok gündemden.

geçtiğimiz hafta kışın kirlerini attık, yıkandık paklandık yine parladık derken şeytan dürttü bi kampa gidelim dedik

parlak başladık:

sonra çatalca'da göl ve ormana daldık

böyle kapattık :)

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
uzun zamandır güncellememiştim konuyu, yılbaşından sonraki yoğun tempo, deprem vs derken uzak kaldık bi çok gündemden.

geçtiğimiz hafta kışın kirlerini attık, yıkandık paklandık yine parladık derken şeytan dürttü bi kampa gidelim dedik

parlak başladık:

sonra çatalca'da göl ve ormana daldık

böyle kapattık :)

Şımarık çocuk gibi duruşu 😂

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Bu lastik işi beni düşündürüyor, günlük kullanımda nasıl bu tarz lastiklerin ses ve konfor durumu?

dkaya

Dogukan Kaya
Taklacı Güvercin
22 Şub 2021
27
155
385
37
İstanbul
Marka
BMC
Bu lastik işi beni düşündürüyor, günlük kullanımda nasıl bu tarz lastiklerin ses ve konfor durumu?

A/T lastikler konfor açısından pek bişey götürmüyor, ses hali ile biraz daha fazla. ıslakta biraz daha dikkatli kullanmak gerekiyor. görüntüsü çok tamamlayıcı olduğu için ses durumu beni çok rahatsız etmedi :)

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Ben aracı %90 şehiriçi kullandığım için pek kullanışlı gelmedi ama başka bir jant takımıyla beraber alıp,tatile giderken takılabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım