Taksi çıkması mı eski model mi?

Sizce Hangisi

• Taksi çıkması

Kullanılan: 2 5.7%
  • Eski model

Kullanılan: 33 94.3%

• Kullanılan toplam oy
    35

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Sizce 5-6 yaşında taksi çıkması araç mı yoksa aynı fiyatlara 15-20 yaşında, belki daha yaşlı, eski model araç almak mı daha mantıklı?

Bir araç alacağım yok sadece bir soru :D
21298.jpg

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Net önyargım yok, hangisi temizse o alınır. Taksi çıkması genelde perişan oluyor. Denk gelmedim, nispeten temizi var mı? Varsa o da alınabilir.
Edit: Eskinin de alınacaksa icabında 3-5 fazla verip temizini almak gerek.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Taksicilere yapılan ötv indiriminden sonra otomobil ticareti yapmaya başlayan taksiciler var. Passat, Golf, QQ, Kuga v.b araçları doldurup sıfır alıyorlar, bunlara da gözü gibi bakıyorlar, 4-5 yıl sonra da uygun fiyattan aldıkları için satıyorlar. Bu ticareti yapan taksicilerden araç alınır. Neticede o araçtan para kazanmayı bekledikleri için iyi bakıyorlar.

Haricinde taksiler hırpalanır. Çünkü çoğu şofördedir ve şoförlerin çoğunluğu da kendi malı olmadığı için aracı rahat kullanır. Yukarıda belirttiğim durum haricinde ki taksi çıkması veya 15-20 yaşında ki araba arasında temiz olanı hangisiyse alınır. Ama ben olsam yukarıda belirttiğim araçları kovalarım.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Bu ikisinden eski olanın muhakkak bir metal yorgunluğu olacaktır, diğerinin yok gibi, biri 500-600bin kmde, biri 200bin kmde, yakıt muhtemelen taksi az yakacaktır diğeri daha çok, parça sıkıntısı takside olacağını sanmam diğerinde olabilir, bu durumda taksi alıp eşek niyetine binmek var, bir de diğerini alıp her şeyden sakınmak da var bence, bilemedim. :D

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu ikisinden eski olanın muhakkak bir metsl yorgunluğu olacaktır, diğerinin yok gibi, biri 500-600bin kmde, biri 200bin kmde, yakıt muhtemelen taksi az yakacaktır diğeri daha çok, parça sıkıntısı takside olacağını sanmam diğerinde olabilir, bu durumda taksi alıp eşek niyetine binmek var, bir de diğerini alıp her şeyden sakınmak da var bence, bilemedim. :D
Km önemli zaten. Öyle 500-600 binde dizel bir taksi alacaksan cebinde 20-25'i ayırıp komple yeni motor yaptırma fikriyle yola çıkman lazım ki öyle bir parayı ayırdıktan sonra taksi çıkması almanın anlamı kalmıyor :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Eş-dosttan uzun yıllarca tek elden(mümkünse plaka sahibi kişi) tarafından taksiye çıkılmış Atmosferik 1.6 LPG'li(Dizel için aynı şeyi söylemiyorum, dizelin masrafı ağır oluyor, hele ki o km'li araçlarda motor yaptırmak istemem) taksiler olursa ben bu seçeneğe yönelirim, onun haricinde her halükarda eski model temiz bir araç almak daha mantıklı.;)

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Taksi çıkmaları ucuz olmuyor ki zaten. Piyasası neyse ona veriyorlar. He 200 bindeki aynı araba 30' sa, taksi çıkması 600 bindeki araba 25 diyorlar. Aradaki ufak fark için de değmez.

Taksicilere yapılan ötv indiriminden sonra otomobil ticareti yapmaya başlayan taksiciler var. Passat, Golf, QQ, Kuga v.b araçları doldurup sıfır alıyorlar, bunlara da gözü gibi bakıyorlar, 4-5 yıl sonra da uygun fiyattan aldıkları için satıyorlar. Bu ticareti yapan taksicilerden araç alınır. Neticede o araçtan para kazanmayı bekledikleri için iyi bakıyorlar.
Öğrenci arabası olarak T plaka sarı renk, taksi levhalı dolu C200 dizel kullanan biriyle tanışmıştım. Zamanında plaka almışlar, çalıştırmak yerine araba almak için kullanıyorlar.

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,727
6,786
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Aracın durumuna göre ikiside alınabilir ancak ben tamamen psikolojik sebeplerle eskiye yönelirdim sanırım. Çok yakın bir tanıdığım 600 küsur binde bir 1.3mj Albea aldı, 800 bini devirdi araba sadece periyodik bakımını yapıyor, hatta doğru düzgün yaptığını bile düşünmüyorum hala sorunsuz kullanıyorlar aracı... Bana şaka gibi geliyor, tabi biraz da şans işi ve "eşeğe biner gibi bineriz ya nolacak" kafa yapısında olmak gerekiyor sanırım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Taksi çıkmaları ucuz olmuyor ki zaten. Piyasası neyse ona veriyorlar. He 200 bindeki aynı araba 30' sa, taksi çıkması 600 bindeki araba 25 diyorlar. Aradaki ufak fark için de değmez.

Öğrenci arabası olarak T plaka sarı renk, taksi levhalı dolu C200 dizel kullanan biriyle tanışmıştım. Zamanında plaka almışlar, çalıştırmak yerine araba almak için kullanıyorlar.
Yok o tarz taksileri km'si yüksek 2.el sahibinden araçlarla kıyaslamadım zaten. Hani taksi çıkması alınır mı sorusuna, alınacaksa en rahat bu tarz amaçla satın alınan taksiler iş görebilir anlamında dedim. Neticede 5 yıl önce alınmış olacak, ötv indirimli olduğu için daha uygun fiyattan almış olacaklar, çakallık edip daha fazla kazanmak için normal piyasa fiyatlarından satışa koyacaklardır ama satamayıp ellerinde kalırsa ciddi fiyat indirme şansları da var en azından.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Taksilere ötv indirimi geldikten sonra taksileri boyatmak yerine kaplatıp km sayacı artmasın diye km telini sökenleri dahi gördü bu gözler :D Zaten muayeneye gitmeden km yi düşürmek de zor bişey değil. Taksici arkadaşlarım olduğundan az çok bi taksinin yılda ne kadar km yaptığını tahmin edebiliyorum ama yolcu olarak bindiğim kasa değişimlerinden en az 2 yıllık olduğunu bildiğim 20-30binde görünen taksiler de gördüm :D

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Forumca uzun süredir bu kadar birlik beraberlik içinde olmamıştık herhalde. Anket 19'a 0.
En başta 1 koca yürekli taksi çıkması diyen vardı zamanında sonra vazgeçmişti herhalde :p:D edit: şimdi de 1 koca yürekli ile devam ediyormuşuz

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım