Temizlik Ürünleri Tavsiyeleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,287
1
9,437
4,970
kocaeli
Siparişi verdim maalesef, sadece Classic Carpet Clenaer'i yarın alacağım.

Jant temizleyiciden açıkçası ben de çekiniyorum, aşırı kimyasal içerdiğini söylüyor herkes, jantlara zarar vermek istemem, deneyeceğim bakalım...

Lastik parlatıcı için ise ucuz ve adını sürekli duyduğum Sonax markayı tercih ettim özellikle seçmedim hangisi iyidir araştırmadım bile açıkçası.

Mikro fiber bez bana diğer işlerim için de lazım olacak, fazlasının zararı yok yani, BİM'den de alırım bir paket :D

En son yazdığınız iki ürünün (Sonax Brillant Shine Detailer ve Auto Finesse Spritz) tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum, bu gün o kadar çok ürüne baktım ki sanki hepsi aynı işi yapıyor gibi gelmeye başladı :D O yüzden siz ne işe yaradıklarını söylerseniz daha iyi olur , gelecek ay ekonomik durumuma göre alabilirim.

Bu arada her şey için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
Hocam aslinda daha erken yazacaktim konuyu gordum ama disarida oldugum icin musait vaktim olmadi :(

Spritz Torpido ve plastik parcalar icin icinde azda olsa temizleyici ozelligi barindiriyor . Dogal bir parlaklik veriyor , Hindistan cevizi kokusu yayiyor , koruyor ... cok populer bir urun .

BSD ise Hizli cila diyebiliriz kisaca ama bildiklerinizden degil :) Nano bileşenli bir ürün 2-2.5 bazi kaynaklara gore 3 ay kalicilik sagliyor .

Ne demek , bildigimce yardim etmek gorevim :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Motor temizliği için tavsiyem;
Bazı akaryakıt istasyonlarında 1 ₺ atılan tazyikli su makinelerine para atmadan da çok hafif bir tazyikle su püskürtenler var. Motor temizleme spreyini sıkıp sonrasında bu şekilde para atmadan çok hafif bir tazyikle motoru yıkayabilirsiniz. Denedim ve çok iyi sonuç aldım öteki türlü para atıp da yıkamayı hiç denemedim zaten düşününce çok tehlikeli olacağı ortada. Başka fikri olan varsa tavsiyelere açığım.

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Motor temizliği için tavsiyem;
Bazı akaryakıt istasyonlarında 1 ₺ atılan tazyikli su makinelerine para atmadan da çok hafif bir tazyikle su püskürtenler var. Motor temizleme spreyini sıkıp sonrasında bu şekilde para atmadan çok hafif bir tazyikle motoru yıkayabilirsiniz. Denedim ve çok iyi sonuç aldım öteki türlü para atıp da yıkamayı hiç denemedim zaten düşününce çok tehlikeli olacağı ortada. Başka fikri olan varsa tavsiyelere açığım.

Kişisel görüştür, belki kızabilirsiniz, fakat ne olursa olsun motora bir damla su bile temas ettirmek istemem, gerekirse kirli kalsın.

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Hocam aslinda daha erken yazacaktim konuyu gordum ama disarida oldugum icin musait vaktim olmadi :(

Spritz Torpido ve plastik parcalar icin icinde azda olsa temizleyici ozelligi barindiriyor . Dogal bir parlaklik veriyor , Hindistan cevizi kokusu yayiyor , koruyor ... cok populer bir urun .

BSD ise Hizli cila diyebiliriz kisaca ama bildiklerinizden degil :) Nano bileşenli bir ürün 2-2.5 bazi kaynaklara gore 3 ay kalicilik sagliyor .

Ne demek , bildigimce yardim etmek gorevim :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anladım, ilk aşamada elimdeki ürünleri deneyeceğim artık. Eğer beklediğim verimi alamazsam verdiğiniz bilgiler doğrultusunda değişiklik ve ekleme yapabilirim :)

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Kişisel görüştür, belki kızabilirsiniz, fakat ne olursa olsun motora bir damla su bile temas ettirmek istemem, gerekirse kirli kalsın.
Aracınızın motorunun alt kısmı tamamen su yalıtımlı değilse (değildir) motora her türlü kışın su giriyor hocam. Hatta V kayışı vasıtasıyla motor kapağına kaputtaki yalıtım malzemesine kadar gidiyor istesek de istemesek de.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım