Test Sürüşü İçin Bayiye Gittiğinizde Ne Söylüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hilmiugur

Profesör
19 Eki 2016
202
409
1,535
Marka
Hyundai
Yeni bir model çıktığı zaman insan merak edip, denemek istiyor. Fakat firmalar genel olarak sizden alıcı olmanızı, taahhüt vermenizi vsvs bekliyor. Okulumu bitirmeme daha 1.5 sene olduğunu düşünürsek; 5 sene içinde 0 araba almamın imkanı zaten yok. Siz bu durumda mesela sadece test için gittiğinizde ne söylüyorsunuz?

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Ilk girip bayide bi inceliyom aracı ondan sonra testini yapmamız mümkün mü diye soruyon o kadar genellikle cvp olumlu oluyor ama mesale bizim gittigimiz skodada pazar günü test sürüşü yoktu eleman azlığindan dolayı böyle bi istisna yoksa genellikle rahatça test edersiniz aracı.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Genelde bayiye gidiyorum kapıdan girince karşılama alanında olan çalışanlara merhaba diyorum yada onlar bana merhaba diyorlar. X aracı incelemeye ve hakkında bilgi almaya geldim diyorum. Aracı yaklaşık 10 dakika falan inceleyince satış temsilcisi geliyor test yapmak istediğimi söylüyorum ve hemen çıkalım cevabını hafta içi alabiliyorum fakat haftasonları bazı firmalar teste çıkarmıyor.

hilmiugur

Profesör
19 Eki 2016
202
409
1,535
Marka
Hyundai
Genelde geri çeviren olmuyor zaten ama ne zaman almayı düşünüyorsunuz gibi sorular gelince ne yapacağımı bilemiyorum. Yalan söylüyorum bende :D Ya da onlar sonradan dönüp arıyorlar ne zaman almayı düşünüyorsunuz diye. Bu konudan biraz muzdaripim :) Kendimi rahat hissedemiyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Genelde geri çeviren olmuyor zaten ama ne zaman almayı düşünüyorsunuz gibi sorular gelince ne yapacağımı bilemiyorum. Yalan söylüyorum bende :D Ya da onlar sonradan dönüp arıyorlar ne zaman almayı düşünüyorsunuz diye. Bu konudan biraz muzdaripim :) Kendimi rahat hissedemiyorum.
Valla geçen Opel'e gittik. Mokka X test ettik. Arabadan hiç memnun kalmamıştık zaten ve keyfine gitmiştik keza hizmet kaliteside hoş değildi. 2 3 gün sonra ne olup bittiğini sormak için arandığımız zaman Q2 satın aldık diyip geçtim tabi telefonda olan hanımefendi kısa süreli bi dumur oldu ama olsundu :D. Hizmet kalitesi benim için çok önemli. Bu konuda bence şu anda açık ara en iyisi Volkswagen, BMW ve Jaguar Land Rover.

Son düzenleme:

hilmiugur

Profesör
19 Eki 2016
202
409
1,535
Marka
Hyundai
Valla geçen Opel'e gittik. Mokka X test ettik. Arabadan hiç memnun kalmamıştık zaten ve keyfine gitmiştik keza hizmet kaliteside hoş değildi. 2 3 gün sonra ne olup bittiğini sormak için arandığımız zaman Q2 satın aldık diyip geçtim tabi telefonda olan hanımefendi kısa süreli bi dumur oldu ama olsundu :D. Hizmet kalitesi benim için çok önemli var bu konuda bence şu anda açık ara en iyisi Volkswagen, BMW ve Jaguar Land Rover.
Eveque Sports testi için randevu istedim adamlar gerçekten ilgilendiler benle, ki o arabayı belki hayalimde bile göremem yani; ama peugeot 308 için gittiğimde bir sürü oyaladılar, test aracı yok dediler. Cidden hizmet kalitesi çok önemli. Neyse ben cevabımı aldım en azından :D Yalan söylemeye devam :D

hilmiugur

Profesör
19 Eki 2016
202
409
1,535
Marka
Hyundai
Ama tip onemli. Heyecanli hevesli bedave araba kullanmaya gelmiş ergen tipi ile gidersen sana arabamiz yok derler. Dışardan bir intiban olcak.
24 yaşındayım genelde sınav sonrası vakit bulabiliyorum hem de gömlek kravat fln daha etkili olur diye özellikle o günler gidiyorum.
Asıl sorun sakal kesmek zorunda olmam sınav için. Geçen gün kimlik istediler iddaa bayinde :D Bu arada minyon tipli fln da değilim boyum 1.87

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bencede en iyi hizmet kalitesi bmw de. borusana ne zaman gitsem ilgi alaka çok iyi, gerci mecburlar telefon numarasını girişte alıyorlar sonra merkezden memnunuyet için arıyorlar. alıcı olmadıgınızı anlasalar bile fevri davranma şansları yok. alıcı olarak gittiğim markalar bazen alcaksan hemen al almayacaksan oyalama triplerinde oluyor. memnuniyetsizliğimi beden diliyle belli ediyorum bazen, iki dk test sürüşüne çıkaralım falan diyorlar kendim gerek yok deyip müsade istiyorum. sonra arayıp duruyorlar kararınızı verdiniz mi diye yok diyorum. borusan, florya mercedes ten de dogus oto danda daha iyi bu konuda

test sürüşüne gelirsek kimde para var kimde yok anlıyorlar genelde ona göre muamele çekiyorlar. doğuşa poloyla gidip tiguan testi için oyalamışlardı ama a4 ile opele hyundai ye gidince ikişer ikişer çıkarmışlaedı testlere. aklı ızda kalmasın hepsini test edin diye :D

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
bencede en iyi hizmet kalitesi bmw de. borusana ne zaman gitsem ilgi alaka çok iyi, gerci mecburlar telefon numarasını girişte alıyorlar sonra merkezden memnunuyet için arıyorlar. alıcı olmadıgınızı anlasalar bile fevri davranma şansları yok. alıcı olarak gittiğim markalar bazen alcaksan hemen al almayacaksan oyalama triplerinde oluyor. memnuniyetsizliğimi beden diliyle belli ediyorum bazen, iki dk test sürüşüne çıkaralım falan diyorlar kendim gerek yok deyip müsade istiyorum. sonra arayıp duruyorlar kararınızı verdiniz mi diye yok diyorum. borusan, florya mercedes ten de dogus oto danda daha iyi bu konuda

test sürüşüne gelirsek kimde para var kimde yok anlıyorlar genelde ona göre muamele çekiyorlar. doğuşa poloyla gidip tiguan testi için oyalamışlardı ama a4 ile opele hyundai ye gidince ikişer ikişer çıkarmışlaedı testlere. aklı ızda kalmasın hepsini test edin diye :D

Ben hyundainin 3 showrpomunda ayni arabayi ayri ayri guzergah test ettim. Bilin bakalim hangi arabayi 3 defa test ettim..

sinan-cetin

Profesör
11 Eyl 2016
237
856
2,085
Bursa
Ben bir ara şöyle yapıyordum, telefonla bayiyi arayıp test aracı olup olmadığını sorduktan sonra yakın zamanda araba almayı düşünmüyorum ama merak ettiğim için kullanmak istiyorum, sizin için sorun olacaksa gelmeyebilirim diyordum aldığım cevap genelde olur mu efendim buyrun gelin şeklinde oluyordu :D son zamanlarda direk bayiye gidip test sürüşü isteğimi söylüyorum, alıcı olmasanız da sorarlarsa söyleyin sorun olmaz zannımca.

cansermo

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
616
1,343
2,520
27
Sakarya
Ablamın 308i bakıma götürdüğümüzde showroom kısmına geçip yeni 3008i incelemeye başladım. Yanıma satış temsilcisi geldi 1-2 soru cevaptan sonra multimedya sistemini vs incelemek istediğimi belirttim fakat aracın aküsünün olmadığın belirtti ve zamanım varsa yarım saate test aracının bayiye geleceğini ve istersem onda inceleyebileceğimi hatta dilersem test sürüşü de yapabileceğimizi belirtti. Ehliyetimin olmadığını söylememek için fazla zamanımın olmadığını söyledim :D . Araç active+ paketli (orta donanım) olmasına rağmen aracın en boş versiyonunun oldupunu ve buna rağmen dolu olduğundan bahsetti. St yi bozmamak için aslında en boşunun bu olmadığını söylemedim. Daha sonra muhabbetin devamında grip control olan araçların ne zaman geleceğini sorduğumda yılbaşından sonra (2017de) geleceğini söyledi. Ben de forumda gördüğüm türkiyeye gelmiş ve satılmış g.c. li aracı söyledim. Bunu söyledikten sonra st kesinlikle olamaz öyle birşey felan dedi. Ben de direttim gördüğümü ve tr de olduğunu. Sonrasında st yok benim şu kadar müşterim var sipariş vermiş aracı bekleyen benden daha mı iyi bilceksiniz vs triplerine girdi. Sonrasında peki siz öyle diyorsanız öyledir diyerek uzatmadan showroomdan çıktım. Bu olayda da anlaşılıyor ki st ler genel anlamda ilgisiz.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,292
1
9,444
4,970
kocaeli
Ablamın 308i bakıma götürdüğümüzde showroom kısmına geçip yeni 3008i incelemeye başladım. Yanıma satış temsilcisi geldi 1-2 soru cevaptan sonra multimedya sistemini vs incelemek istediğimi belirttim fakat aracın aküsünün olmadığın belirtti ve zamanım varsa yarım saate test aracının bayiye geleceğini ve istersem onda inceleyebileceğimi hatta dilersem test sürüşü de yapabileceğimizi belirtti. Ehliyetimin olmadığını söylememek için fazla zamanımın olmadığını söyledim :D . Araç active+ paketli (orta donanım) olmasına rağmen aracın en boş versiyonunun oldupunu ve buna rağmen dolu olduğundan bahsetti. St yi bozmamak için aslında en boşunun bu olmadığını söylemedim. Daha sonra muhabbetin devamında grip control olan araçların ne zaman geleceğini sorduğumda yılbaşından sonra (2017de) geleceğini söyledi. Ben de forumda gördüğüm türkiyeye gelmiş ve satılmış g.c. li aracı söyledim. Bunu söyledikten sonra st kesinlikle olamaz öyle birşey felan dedi. Ben de direttim gördüğümü ve tr de olduğunu. Sonrasında st yok benim şu kadar müşterim var sipariş vermiş aracı bekleyen benden daha mı iyi bilceksiniz vs triplerine girdi. Sonrasında peki siz öyle diyorsanız öyledir diyerek uzatmadan showroomdan çıktım. Bu olayda da anlaşılıyor ki st ler genel anlamda ilgisiz.
BMW genius olmadıkça elemanların çoğu bilgisiz .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım