Toyota Avensis Benzinde Gaz Yememe Problemi?

İbrahim YILMAZ

İbrahim YILMAZ
Senkromeççi
19 Eyl 2020
11
0
60
21
Artvin
Herkese iyi akşamlar
Bir adet 2006 toyota avensis 2.0 ELEGANT ov araba almayı düşünüyordum ve buldum fakat bir sorum olacaktı. Sahibi aracın lpgde sıkıntısız bir şekilde gittiğini fakat benzin aldığında gaz yemediğini söyledi. İçime bir kuşku düştü. Tahminimce rolanti motorundan ötürü olabilir ama tam bir bilgim yok. Sizce büyük bir masrafı olur mu?

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Otomobil Seçimi kurallarına uymadığı ve otomobil seçimi konusu olmadığı için Genel Sohbet'e taşıdım.

İbrahim YILMAZ

İbrahim YILMAZ
Senkromeççi
19 Eyl 2020
11
0
60
21
Artvin
Otomobil Seçimi kurallarına uymadığı ve otomobil seçimi konusu olmadığı için Genel Sohbet'e taşıdım.

Forumu tam çözemedim kusura bakmayın

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
2.0 avensisler lpg ile gerçekten tam anlsmıyla uyumsuz ben olsam bulaşmazdım. Bunlara taktıkları lpg kitleri karbüratörlü arabaya takılan kara düzen sistem hiçbir beyni ecusu falan yok tamamen arabaya zarar. Ya 1.6vvti alın lpg ile kullanın ya da lpg siz bir 2.0 d4 benzinli alın benzinde kullanın

Son düzenleme:

İbrahim YILMAZ

İbrahim YILMAZ
Senkromeççi
19 Eyl 2020
11
0
60
21
Artvin
2.0 avensisler lpg ile gerçekten tam anlsmıyla uyumsuz ben olsam bulaşmazdım. Bunlara taktıkları lpg kitleri karbüratörlü arabaya takılan kara düzen sistem hiçbir beyni ecusu falan yok tamamen arabaya zarar. Ya 1.6vvti alın lpg ile kullanın ya da lpg siz bir 2.0 d4 benzinli alın benzinde kullanın
Benzinde gaz yememesi hakkında bir fikriniz var mı

İbrahim YILMAZ

İbrahim YILMAZ
Senkromeççi
19 Eyl 2020
11
0
60
21
Artvin
Bu sisteme takılan lpg ler benzin enjektörlerini bozuyor. Bugün sağlamı alsanız bi süre sonra o da aynı şekilde bozulacak.

Direkt enjeksiyona takılan lpg ler ciddi derecede benzin enjektörü bozuyor
Açıkçası çok uygun bir fiyata buldum, bi bakayım, expere sokayım orda belli olur umarım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Açıkçası çok uygun bir fiyata buldum bi bakayım exspere sokayım orda belli olur umarım
Ufak bi google araştırması yaparsanız "d4 avensis lpg" diye zaten çözülmeyecek bi durum olduğunu toyota forumlarında görürsünüz. Ben olsam ekspere bile sokmam vazgeçerim o kombinasyondan. Sadece o araçtan değil d4 benzinli tüm lpg li araçlardan

İbrahim YILMAZ

İbrahim YILMAZ
Senkromeççi
19 Eyl 2020
11
0
60
21
Artvin
Ufak bi google araştırması yaparsanız "d4 avensis lpg" diye zaten çözülmeyecek bi durum olduğunu toyota forumlarında görürsünüz. Ben olsam ekspere bile sokmam vazgeçerim o kombinasyondan. Sadece o araçtan değil d4 benzinli tüm lpg li araçlardan

Ekli dosyalar

• 20200919_204850.jpg
    20200919_204850.jpg
    195.8 KB · Görüntüleme: 0

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Herkese iyi akşamlar
Bir adet 2006 toyota avensis 2.0 ELEGANT ov araba almayı düşünüyordum ve buldum fakat bir sorum olacaktı. Sahibi aracın lpgde sıkıntısız bir şekilde gittiğini fakat benzin aldığında gaz yemediğini söyledi. İçime bir kuşku düştü. Tahminimce rolanti motorundan ötürü olabilir ama tam bir bilgim yok. Sizce büyük bir masrafı olur mu?
Benzinde çalışmayan araç, hani 80-90 model 15-20 bin ₺’lık araç olsa anlarım.O zaman almayı düşünürsünüz bir şekilde riskini kabul ederek ama 2006 model nereden baksanız 60 küsür belki daha fazla para istenecek bir aracı benzinde çalışmadan almak büyük bir kumar.

Bence de ekspere falan sokmayınız başka araçlar bakınız.Büyük bir masrafı olmasa da başınızı ağrıtmaya hiç gerek olmasın bence.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

+1
D4 motorlu Avensis LPG'li alınmaz.

İbrahim YILMAZ

İbrahim YILMAZ
Senkromeççi
19 Eyl 2020
11
0
60
21
Artvin
Benzinde çalışmayan araç, hani 80-90 model 15-20 bin ₺’lık araç olsa anlarım.O zaman almayı düşünürsünüz bir şekilde riskini kabul ederek ama 2006 model nereden baksanız 60 küsür belki daha fazla para istenecek bir aracı benzinde çalışmadan almak büyük bir kumar.

Bence de ekspere falan sokmayınız başka araçlar bakınız.Büyük bir masrafı olmasa da başınızı ağrıtmaya hiç gerek olmasın bence.
Çalışıyor fakat gaz tepkimesi düşük sadece merak ertim sebebi ne olabilir diye

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bir çok sebebi olabilir, gaz kelebeği, rölanti sensörü, akışmetre(var mı bilmiyorum), gaz pozisyon sensörü... bilimum parça ve sensör var ilgili olan bu sensörlerin yanı sıra sadece lpg ile alakalı olan röle, tüpün beyni vesaire gibi parçalar da etkiler.

Belki kronik olarak bu araçtan gerçekten anlayanlar ve LPG’de kullananlar varsa belki onlar daha net yardımcı olur.

Yukarıdaki yorumları es geçmeyiniz.

İbrahim YILMAZ

İbrahim YILMAZ
Senkromeççi
19 Eyl 2020
11
0
60
21
Artvin
Bir çok sebebi olabilir, gaz kelebeği, rölanti sensörü, akışmetre(var mı bilmiyorum), gaz pozisyon sensörü... bilimum parça ve sensör var ilgili olan bu sensörlerin yanı sıra sadece lpg ile alakalı olan röle, tüpün beyni vesaire gibi parçalar da etkiler.

Belki kronik olarak bu araçtan gerçekten anlayanlar ve LPG’de kullananlar varsa belki onlar daha net yardımcı olur.

Yukarıdaki yorumları es geçmeyiniz.
Teşşekürler her şey için

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Tüpte çalışıp benzinde çalışırken sıkıntı yaşatıyorsa büyük ihtimalle benzin enjektörüdür ancak yanında başka başka parçaları da bozmuş olabilir. Gaz kelebeği, gaz poziyon sensörü, oksijen sensörü gibi gibi.

Yani kısacası riskli bir iş ben girişmezdim. Sahibi önemsemeyip binmişse bu araba zaten özenilerek binilmemiş bir araba demektir, başka bir gün başka bir yerlerinde başka sorunlarla karşılaşmanız da çok olası. Tersi olsaydı yani benzinde çalışıp tüpte çalışmasaydı düşünülebilirdi de bu durumda tavsiye etmem.

İbrahim YILMAZ

İbrahim YILMAZ
Senkromeççi
19 Eyl 2020
11
0
60
21
Artvin
Tüpte çalışıp benzinde çalışırken sıkıntı yaşatıyorsa büyük ihtimalle benzin enjektörüdür ancak yanında başka başka parçaları da bozmuş olabilir. Gaz kelebeği, gaz poziyon sensörü, oksijen sensörü gibi gibi.

Yani kısacası riskli bir iş ben girişmezdim. Sahibi önemsemeyip binmişse bu araba zaten özenilerek binilmemiş bir araba demektir, başka bir gün başka bir yerlerinde başka sorunlarla karşılaşmanız da çok olası. Tersi olsaydı yani benzinde çalışıp tüpte çalışmasaydı düşünülebilirdi de bu durumda tavsiye etmem.
Teşşekkürler

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Muhtemelen benzin enjektörü. D4 motor için eski kullanılan sistemler sıralı değil ve gayet sorunlu yeni çıkan sistemse 8000 tl civarı. Lpg ile binilecekse Avensis için en güzel kombinasyon 1.8 VVT-i.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım