Toyota Corolla dynamic force için yağ

Hundaysahibi

Faruk
Senkromeççi
2 Ocak 2021
7
4
70
21
İstanbul
Marka
Hyundai
Yağ markalarının internet sitelerindeki yağ seçicilerinde aracın motoru bile gözükmüyor. Kitapçıkta en uygun yağın 0w16 olduğu yazıyor böyle ama ben böyle bir yağ bulamadım nereye baktıysam ayrıca hangi yağı önerirsiniz bu araç için?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Yağ markalarının internet sitelerindeki yağ seçicilerinde aracın motoru bile gözükmüyor. Kitapçıkta en uygun yağın 0w16 olduğu yazıyor böyle ama ben böyle bir yağ bulamadım nereye baktıysam ayrıca hangi yağı önerirsiniz bu araç için?

Yağ seçicileri boş verin, aracınızın kılavuzunda gerekli bilgiler var.
Kullanılmasını istediği (bu durumda fabrikada koyulan) yağ 0W16. Bulunamıyorsa 0W20 o da yoksa 5W30 kullanılması gerektiği yazılmış. www.Toyota.com.tr' den gerekli kılavuza ulaştım ancak elinizde zaten olduğu için paylaşmıyorum, seçilecek yağın spesifikasyonları orada yazıyor.

Bakımı yetkili serviste yaptırırsanız kuvvetle muhtemel 0W20 Toyota motor yağı koyacaklardır.
0W16 arayınca Motul hybrid motor yağı çıkıyor, servisinizle görüşün. 0W20 almayı düşünüyorsanız bence almayıp servise bırakın.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,064
7
51,439
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şöyle buyurun https://www.oilmarkt.com/0w16-hybri...w16-4-lt-tam-sentetik-motor-ya-lu-800005.html
Tam karşılaştırma olmaz ama marka hakkında genel izlenim için kendi tecrübemi paylaşayım: 10w40 yağ her ne kadar köpek gibi eski nesil her motora gider diye bakılsa da kendi aracımda farklı markalar çok farklı tecrübeler yaşattı. Lubex, Motul ve Mobil ile denk performans verdi. Bunu da Motul'un neredeyse yarı fiyatına verdi. Önce servise de danışabilirsiniz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım