Trafik cezaları kafayi yiyecegim

man28

Asfalt Kurutucu
4 Haz 2019
103
41
695
34
Marka
Volvo
Dostlar arabamı sirket aracı olarak da kullanıyorduk 2021 sonunda yapılandırmıştım fakat ödemeyi unutmuşum ve vergi dairesi iptal etmis yapılandırmayi şu an yapılandırdığım fiyatın neredeyse iki katı trafik cezası gözüküyor. yaklasik 14 bin tl.
Ödemeye yapmayinca aracın muayenesi de yapılmıyor.
Şu anda ne yapmam lazım, taksitlendirme yapılıyor mu buna GİB sitesine baktım araştırma yaptım bulamadım, faizi de işliyor, faizi durdurup taksitlendirme yapmak mümkün mü bilgi verirseniz sevinirim dostlar

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
414
999
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Hocam direkt olarak vergi dairesine gidin, orda durumunuzu açıklayıp yardım isteyin. Yardımcı olurlar diye düşünüyorum. İstanbul'da iseniz Ümraniye'de olan merkezde halledebilirsiniz.

man28

Asfalt Kurutucu
4 Haz 2019
103
41
695
34
Marka
Volvo
Hocam direkt olarak vergi dairesine gidin, orda durumunuzu açıklayıp yardım isteyin. Yardımcı olurlar diye düşünüyorum. İstanbul'da iseniz Ümraniye'de olan merkezde halledebilirsiniz.
aracı aldıgım yer baska sehir yapılandırmayi iptal eden yer yani. ben baska ildeki vergi dairesine gitsem yine olur mu? bir de gercekten yardımcı olurlar mı. şu faizler silinse yeter böyle bi faiz yok ya ödemeyemedim diye cezanın neredeyse 2 katı olmuş her biri

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
414
999
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
aracı aldıgım yer baska sehir yapılandırmayi iptal eden yer yani. ben baska ildeki vergi dairesine gitsem yine olur mu? bir de gercekten yardımcı olurlar mı. şu faizler silinse yeter böyle bi faiz yok ya ödemeyemedim diye cezanın neredeyse 2 katı olmuş her biri
Faizler silinmez maalesef. Ama en azından taksit yapma imkanı tanırlar. Daha önce ben buna benzer şekilde bir işlem yapmıştım.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Zamaninda odeyenlere indirim yapsalar keske ayrica :) zamaninda odemeyenlere faiz vs anlarim ama bunca zamandir vergisini cezasini herseyini zamaninda oduyorum bir odul alamadim.

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
377
765
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Vergi dairesi bozulan yapılandırmayı yeniden yapılandırmaz, vergi dairesi ile görüşüp o gün olan borcunuzu öğrenip bir an önce ödeyin aksi taktirde her gün artacak borcunuz. Vergi dairesi ile görüşüp yapılandırma yapamazsınız o fırsat kaçtı bir daha gelmez malesef. Ancak bekleyip 1-2 sene sonra bir yapılandırma daha çıkarsa öyle faydalanırsınız ancak o süre zarfında araca yakalama kararı çıkartıp el koyabilirler bir mükellefimin başına geldi. Şirketin adına kayıtlı olan aracın vergi ve trafik cezalarından vergi dairesi aracı yakalayıp otoparka çekti.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım