Tramerde arabanın tescil tarihinin düşük çıkması

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Arkadaşlar 2016 model bir arabanın tramerde ilk tescil tarihi 2001 çıkıyor. Bu nasıl olabilir? Expertiz raporu da hatasız, arabanın herhangi bir tramer kaydı vs. yok, serviste de hasar kaydı yok sadece bakımları çıkıyor. Seri no'dan da plakadan da 2001 çıkıyor.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
455
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Büyük ihtimalle sisteme girerken yanlışlık olmuş. Şase no'dan ve plakadan sorguladığınızda aynı tepkiyi alıyorsanız çok fazla şüphelenmeye gerek yok gibi.
Benim başıma sisteme yanlış yazılan km durumu gelmişti. Sanıyorum çevre ve şehircilik bakanlığına muayene kaydıyla birlikte başvuru yapın falan demişlerdi. Ancak uğraşmadık tabiki.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Büyük ihtimalle sisteme girerken yanlışlık olmuş. Şase no'dan ve plakadan sorguladığınızda aynı tepkiyi alıyorsanız çok fazla şüphelenmeye gerek yok gibi.
Benim başıma sisteme yanlış yazılan km durumu gelmişti. Sanıyorum çevre ve şehircilik bakanlığına muayene kaydıyla birlikte başvuru yapın falan demişlerdi. Ancak uğraşmadık tabiki.
Arabanın ruhsatı, servis kaydı, muayene zamanı, üretim tarihi tutuyor sadece sigorta bilgi merkezinde 2001 olarak görünüyor. Bunu düzeltmek için nereye başvurmam gerekli?

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Sigorta şirketini aradım arabanın ilk sigorta firmasına söylemem gerekiyormuş öyle dediler. İlk sigorta firmasını nereden öğrenebilirim?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım