KAPALI Tucson Vs qashqai

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Yeni qashqai skypack 1.2 benzinli otomatik(116 Bin) ile Hyundai tucson elite plus 1.6 Turbo GDI Benzinli 4x2 7 İleri DCT 121.Bin arasında kaldım
Tucson ful paket araç her şeyi güzel ancak yakıt olarak beni üzebilecek bir araç olmasından endişe ediyorum. qashqai ise az yakıyor ve 1,2 olması karşın iyi gidiyor üzmüyor. Piyasa olarak ve yakıt olarak karşılaştırmasını yapabilecek arkadaşların yorumunu bekliyorum kafam çok dolu

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yakıta dayanabilirseniz tereddütsüz Tucson alın derim. Qashqai genel kalite olarak vasat bir araba. Makyajdan önce geçen yıl 1.6 benzinlisini kullanmıştım. 40bin küsür km'deki aracın direksiyon derisi aşınmaya başlamıştı. Kapı trimleri kapıyı açıp kapatmak için tutarken esniyordu. Kullanırken rekabetçi bulduğum iki yönü ortalama 7,5 civarı benzin tüketimi ve çok başarılı dönüş çapıydı. :)

Tucson'a sadece bayide bindim inceledim. Kesinlikle çok daha kaliteli. Amerikan SUV havası veren bir iç mekanı var ve eskimeyecek izlenimini veriyor. Ayrıca çarpışma testlerinde çok çok başarılı sonuçlar almış. Tahminimce 4x2 versiyonu ortalamada 10lt civarı benzin yakar ama öyle bir araca binmenin yürütme maliyeti olarak göze alınabilir diye düşünüyorum.

Piyasasını da sormuşsunuz ancak o konuda hiçbir fikrim yok. :)

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Söylemeyi unuttum,aracı engelli üzerinden ötv indirimi şeklinde alacağımız için 5 yıl satamayacağımızı göz önünde tutarak yakıt tüketimine önem veriyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
O zaman fiyat farkı daha az yansıyacağından amortismanı daha kolay olacağı için dizel motorlu araçlara bakmanızı öneririm.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Son kasa nissan qashqai yi bayide detaylı şekilde incelemiştim 2015 yılında işçilik hataları fazlaydı.
Bir önceki kasasının da en dolusu akrabamızda var 2012 model arabanın ilk sahibidir kendileri
her yeri orjinal temiz kullanılmış araba ama her tarafı ayrı oynuyor laçka hissettiriyor ve trim sesi oldukça fazla

Son düzenleme:

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Yakıta dayanabilirseniz tereddütsüz Tucson alın derim. Qashqai genel kalite olarak vasat bir araba. Makyajdan önce geçen yıl 1.6 benzinlisini kullanmıştım. 40bin küsür km'deki aracın direksiyon derisi aşınmaya başlamıştı. Kapı trimleri kapıyı açıp kapatmak için tutarken esniyordu. Kullanırken rekabetçi bulduğum iki yönü ortalama 7,5 civarı benzin tüketimi ve çok başarılı dönüş çapıydı. :)

Tucson'a sadece bayide bindim inceledim. Kesinlikle çok daha kaliteli. Amerikan SUV havası veren bir iç mekanı var ve eskimeyecek izlenimini veriyor. Ayrıca çarpışma testlerinde çok çok başarılı sonuçlar almış. Tahminimce 4x2 versiyonu ortalamada 10lt civarı benzin yakar ama öyle bir araca binmenin yürütme maliyeti olarak göze alınabilir diye düşünüyorum.

Piyasasını da sormuşsunuz ancak o konuda hiçbir fikrim yok. :)
Makyaj öncesi derken 2011 öncesi mi güncel neslinde 1.6 benzinli yok.
Söylemeyi unuttum,aracı engelli üzerinden ötv indirimi şeklinde alacağımız için 5 yıl satamayacağımızı göz önünde tutarak yakıt tüketimine önem veriyorum
Yıllık kaç km yaptığınıza göre değişir bence, 10 bin km altıysa her türlü Tucson.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu iki araç arasından yakıt maliyeti farkına rağmen Tucson seçerim. Ötv indirimli alınacaksa ve yakıt maliyeti düşünülüyorsa dizel bir modele yönelmenizi tavsiye ederim. Araç Zonguldak'ta ( özellikle merkezde ) kullanılacaksa normal yakıt tüketiminin üzerine 0,5-1 litre civarı eklemeyi unutmamak gerek.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Hocam merak ettim de yazdığınız fiyatlar ötv indirimli mi? Çünkü benim bildiğim dediğiniz tucson fiyatı 152k. Ama ötv çıkarınca bu fiyat 100-105k civarında olması lazım. Yoksa bu sorduğunuz iki araçtan bayilerden özel fiyat mı aldınız?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
O zaman fiyat farkı daha az yansıyacağından amortismanı daha kolay olacağı için dizel motorlu araçlara bakmanızı öneririm.
Peugeot 3008 bakabilirsiniz. İnceleyip yorumlarımı forumdaki şu başlıkta yazmıştım, çok başarılı bulmuştum.
Eğer hacim olarak size küçük gelmeyecekse Jeep Renegade ve Fiat 500x modellerine bakabilirsiniz. İkisi de çok kaliteli araçlardır.
Şahsen tasarımını beğenmesem de bütçenizi çok aşmıyorsa CR-V bakabilirsiniz.
Yine bütçeniz dahilinde kalabiliyorsa Ford Kuga önerebilirim.

SUV modelleri arasında aradığınız gibi bir araç bulamazsanız C-Max veya Picasso, gibi MPV'lere de göz atmanızı öneririm. Bence SUV'den daha kullanışlı araçlardır.

Makyaj öncesi derken 2011 öncesi mi güncel neslinde 1.6 benzinli yok.
..
Güncel kasanın makyajsızıydı. 2015 veya 2016 modeldi. 1.6 atmosferik benzinliydi.

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
bütçe olarak 82 bin TL olarak belirledik. Daha üstü bizi çok sıkıntıya sokuyor. Bu bütçe ile hem suv olsun hem dizel+eş durumundan otomatik olsun diyemiyoruz.arada 30 bin tl fiyat varkı var
1.2 DIG-T X-TRONIC (AT) SKY PACK Benzin 119,800
1.6 dCi X-TRONIC (AT) SKY PACK Dizel 152,500

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
bütçe olarak 82 bin TL olarak belirledik. Daha üstü bizi çok sıkıntıya sokuyor. Bu bütçe ile hem suv olsun hem dizel+eş durumundan otomatik olsun diyemiyoruz.arada 30 bin tl fiyat varkı var
1.2 DIG-T X-TRONIC (AT) SKY PACK Benzin 119,800
1.6 dCi X-TRONIC (AT) SKY PACK Dizel 152,500
SsangYong Tivoli önerebileceğim son seçenek olur.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Peugeot 3008 bakabilirsiniz. İnceleyip yorumlarımı forumdaki şu başlıkta yazmıştım, çok başarılı bulmuştum.
Eğer hacim olarak size küçük gelmeyecekse Jeep Renegade ve Fiat 500x modellerine bakabilirsiniz. İkisi de çok kaliteli araçlardır.
Şahsen tasarımını beğenmesem de bütçenizi çok aşmıyorsa CR-V bakabilirsiniz.
Yine bütçeniz dahilinde kalabiliyorsa Ford Kuga önerebilirim.

SUV modelleri arasında aradığınız gibi bir araç bulamazsanız C-Max veya Picasso, gibi MPV'lere de göz atmanızı öneririm. Bence SUV'den daha kullanışlı araçlardır.

Güncel kasanın makyajsızıydı. 2015 veya 2016 modeldi. 1.6 atmosferik benzinliydi.
Hocam 1.6 benzinli yok ki, 1.2 turbodur o yada 1.6 dci mıydı?

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
kararsız kalıp anlık hareketle jetta yeni polo almaktan korkuyorum. Aracı alırken 5 yıl kesintisiz kullanmak zorunluğu bulunduğundan. Güzel tercih yapmak istiyorum 3008'in 5 yıl sonraki piyasası hiç güvenmiyorum marka çok istikrarsız. tiguan süper ama en boş modeli ötv indirimli haliyle 92 bine geliyor limitimizin üstünde. 5 yıl sonunda satılıp tekrar güzel bir yatırım olarak yenilemeyi umuyorum çünkü ülkede araç sahibi olmanın ne kadar güç olduğunu görüyorsunuz. Şansımı iyi değerlendirmenin peşindeyim kimsede yanlış anlamasın almadan satmasını düşünüyorsun diye vergiler ortada döviz kuruda.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
kararsız kalıp anlık hareketle jetta yeni polo almaktan korkuyorum. Aracı alırken 5 yıl kesintisiz kullanmak zorunluğu bulunduğundan. Güzel tercih yapmak istiyorum 3008'in 5 yıl sonraki piyasası hiç güvenmiyorum marka çok istikrarsız. tiguan süper ama en boş modeli ötv indirimli haliyle 92 bine geliyor limitimizin üstünde. 5 yıl sonunda satılıp tekrar güzel bir yatırım olarak yenilemeyi umuyorum çünkü ülkede araç sahibi olmanın ne kadar güç olduğunu görüyorsunuz. Şansımı iyi değerlendirmenin peşindeyim kimsede yanlış anlamasın almadan satmasını düşünüyorsun diye vergiler ortada döviz kuruda.
5 yıllık süreçte arabanın piyasası her türlü düşecektir. O yüzden ben olsam bana yaşatacağı kalite hissini düşünürüm. Yakın zamanda bir arkadaşım engelli indirimiyle full donanım Mazda 3 aldı, başka bir arkadaşım da aynı şekilde engelli indirimiyle almayı düşünüyormuş bana danıştı. Malumunuz piyasası çok hareketli olmayan bir marka. 3008 de muhtemelen markanın değeri en az düşecek modeli olur. Ben yıllar sonra ilk kez bir Peugeot'u bu kadar sağlam gördüm :)

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Hocam Tucson'un aynısı bizde 1 senedir var. Aklına takılan bir soru varsa sorabilirsin.
Öte yandan Tucson'un daha iyi olduğunu düşünmekle beraber yakıtı çok biniyorsanız göz ardı etmeyin derim.
Senede 8bin km yaptığımız için biz benzinli seçmiştik mesela.
Yakıt verileri ise (İstanbul dışı) :
Şehir içi kısa mesafe : 11.5 - 12 lt
Şehir içi uzun mesafe: 10 - 10.5 lt
Şehirler arası: 7 lt
Şehirler arası ( 97km/s sabit): 5.5 (Bu gerçekten bizi de şaşırttı.)
Toplam ort: 9.5 lt
(Bu arada belirteyim Tucson'un donanımlarının hepsi broşürde yer almaz , QQ'ın donanımdan daha zengindi yanılmıyorsam.)

emre67z

Elit Apaçi
13 Kas 2017
73
13
970
Hocam Tucson'un aynısı bizde 1 senedir var. Aklına takılan bir soru varsa sorabilirsin.
Öte yandan Tucson'un daha iyi olduğunu düşünmekle beraber yakıtı çok biniyorsanız göz ardı etmeyin derim.
Senede 8bin km yaptığımız için biz benzinli seçmiştik mesela.
Yakıt verileri ise (İstanbul dışı) :
Şehir içi kısa mesafe : 11.5 - 12 lt
Şehir içi uzun mesafe: 10 - 10.5 lt
Şehirler arası: 7 lt
Şehirler arası ( 97km/s sabit): 5.5 (Bu gerçekten bizi de şaşırttı.)
Toplam ort: 9.5 lt
(Bu arada belirteyim Tucson'un donanımlarının hepsi broşürde yer almaz , QQ'ın donanımdan daha zengindi yanılmıyorsam.)
QQ Donanım olarak eklenebilen çok şey var ama hepsi fiyat düşmanı olarak duruyor. Tucsonda hepsi eklenmiş haliyle QQ baz paket fiyatı ile aynı durumda. Açılabilir cam tavan yeter yani başka hangi markada opsiyonsuz geliyor ki

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bu iki model arasından eğer çok fazla Km yapılmayacaksa tucson seçerdim .. eğer fazla yol yapacaksamda QQ seçilebilirdi.. ama ben genel olarak tucson u daha beğendiğimden bir miktar yakıt maliyetinide göze alrdım .. çok değilse tabi...

alternatif 3008 olur.. onunda benzinlisi anormal yakmaz... alınabiliyosa bu bütçelere, muhtemelen daha iyi bir seçenek olur diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım