Turkiye' de Hak Ettigi Degeri Bulamayan Araclar

Sizce hangi otomobil markalari Turkiye' de hak ettigi degeri bulamamaktadir?

• Kullanılan toplam oy
    72
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Aman Volvo' nun değeri bilinmesin. Geçen pısık, farlarına kadar filmli, renkli kaplama yapılmış sisleri ve karpuz jantları olan beyaz bir S60 gördüm yemin olsun kanım çekildi. Hani böyle seviyesiz bir kitlenin eline düşecekse varsın kıymeti bilinmesin.
Not: Evet emniyet kemeri arkadan bağlıydı tabii ki.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Saab battı gitti ayrıca çok pahalıydı. Volvo atakta artık baya ilgi görmeye başladı. Alfa Romeo bir tutkudur genele hitap etmez ondan dolayı seveni kadar sevmeyeni de var. Kia tam yürüyüp gidecekken yaptığı hamleler ile kendi ayağına sıktı hem tasarımsal anlamda garip otomobiller çıkarttı hemde pazarlama konusunda parmaklarını kıpırdatmadılar/kıpırdatmıyorlar buna örnek olarak Yeni Rio, Niro ve Picanto'yu verebilirim. Mazda ozellikle son 5 yıldır fazlasıyla ilgi görüyor fakat bayi ağının dar oluşu ve distiribütörünün "biz butik markayız bizim araç satmak gibi bir amacımız yok" gibi söylemleri onları bir hayli geri çekti fakat umarım yollarda daha cok Mazda görürüz zira çok güzel duruyorlar ve yollara renk katıyorlar. Mitsubishi 2000'li yillatin başına kadar ülkemizde gerçekten fazlasıyla değer görüyordu fakat Japon Yeninde olan artışlardan sonra Avrupalı rakipleri ile arasında fiyat anlamında pek bir farkı kalmadı ve ülkemizde her anlamda düşüşe geçti aynı zamanda avrupalı rakipleri kadar güncel kalamdı hep bir eksiği oldu zaten sonunda tutunabilmek için SUV modasına ayak uydurmak zorunda kaldı ve sene sonu gibi Eclipse Cross modelini biz de dahil olmak üzere bütün Avrupa'da satmaya başlayacaklar bakalım satış rakamları ve araç nasıl olacak hep birlikte göreceğiz. Suzuki ülkemizde aynı Mitsubishi gibi bir kadere sahip ayrıca herkes bizler gibi yol tutuş ve eğlence meraklısı değil tamam Swift acaip eğlenceli bir araba ama fiyatı ve sundukları yüzünden maalesef çoğu rakibinden geride kaldı ayrıca Baleno'nun tutmama sebebi bayilerin ilgisizliği, aracın başarılı olmayışı ve fiyatı olarak karşımıza çıkıyor. Lancia'nın çirkin olan bazı araçları (Delta hariç kendisi her ne kadar bir Bravo olsa da bence çok sexy bir araç) ve biraz narin olması yüzünden ilgi görmemesi normal ayrıca fiyatlarıda çok yüksekti ülkemizde ilgi görmemeleri çok normal. Chery için çok konuşmak istemiyorum ama işte... valla iyiki ülkemizde tutunamadı dediğim nadir markalardandır. Modelleri ucuz olsa bile güvensiz, çıt kırıldım ve kalitesizdi. Ssangyong ise tamamen tasarım, fiyat ve güven yüzünden kaybediyor. Son çıkan Tivoli hariç tasarımlar bence berbattan öteye gidemiyor keza iç mekanlarda pek güzel değil Mercedes ile ortak parça kullanıyoruz gibi bir pazarlama stratejisi yürütmeye çalsalarda başarılı olduklarını söylemek güç.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bence Subaru bu saydigimiz segmentlerin disinda olan bir kategoride, malum sitede yazarlarya hani "MERAKLISINA" diye, iste oyle bir arac o. Bu araci isteyen aliyor zaten bence, kotu bir imaji vs yok yani.
Hastasına gibi şeyler piyasası olmadığı için, yedek parçasında sıkıntı yaşandığı için yani uğraştıran bir araç gibi gözüküyor ama değiller. Distribütör başarısızlığı kurbanı biraz da Mazda, Subaru gibi markalar, eski müşterilerinin devamlılığı sayesinde satıyorlar üç beş bişeyler :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bu arada Subaru hakkında yorum yapacak olursam evet fiyat biraz pahalı evet içi avrupalı rakipleri kadar kusursuz değil tamam çok fazla yakıyor ama bence bu ülkede esas kıymeti bilinmeyen marka net olarak Subaru'dur.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ne yalan soyleyeyim forum disi gitmesini bende istemem :) genelde mazda sahibi aracini satiyorsa ya paraya ihtiyacindandir yada yeni modeli alacagindandir derlerde aile kurma asamasinda olunca suv konusunda mazda pek iyi yerde degil baska markalara gecme planimda var ne yazikki :/
Sizi Toyota köşesine alalım efenim

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
"Türkiye'de hak ettiği değeri bulamayan araçlar" başlığına Volkswagen yazılırsa o anlamı çıkarırım ben. :D
Türkiye'de en çok satılan 3-5 markadan birine hak ettiği değeri görmüyor demek, hak ettiğinden fazla değer görüyor demektir.
Ona bakılırsa Renault, Fiat, Opel, Peugeot ve Hyundai gibi markalarda bence hak ettiğinden çok ama çok fazla ilgi görüyor :).

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Ona bakılırsa Renault, Fiat, Opel, Peugeot ve Hyundai gibi markalarda bence hak ettiğinden çok ama çok fazla ilgi görüyor :).

Alırken çok pahalı olmadıkları, parça bulmanın kolay ve nispeten ucuz olması, Renault-Peugeot ve Fiat dizelleri az yaktıkları için.
Renault dediğimiz en çok satılanları Clio, Symbol, Fluence, Megane.
Fiat'ta Linea, Egea.
Opel'de artık Corsa bile çok satılmıyor yollarda gördüğüm kadarıyla. Sanırım satışların çoğu Astra 1.6 edition.
Peugeot desek 301'den ibaret.
Hyundai'de de Accent, i20.

Bunların dışındaki modelleri tek tük gözüküyor.

Renault Talisman mesela çok fazla yok. Eskiden çok nadirde olsa Vel Satis, Koleos vs. görürdüm yeni lüks Renaultlar gelmiyor bile.
Fiat'ta da pahalı modeller gelmiyor, geçmişte Bravo bile çok satmadı.
Peugeot'da 208, 308 bile satılmıyor 508'e hiç bakmıyorum bile. 301 ve birazda 3008 gibi mpvler.

Biraz karışık bir yazı oldu ama söylemek istediğimi aktardım sanırım. :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Alırken çok pahalı olmadıkları, parça bulmanın kolay ve nispeten ucuz olması, Renault-Peugeot ve Fiat dizelleri az yaktıkları için.
Renault dediğimiz en çok satılanları Clio, Symbol, Fluence, Megane.
Fiat'ta Linea, Egea.
Opel'de artık Corsa bile çok satılmıyor yollarda gördüğüm kadarıyla. Sanırım satışların çoğu Astra 1.6 edition.
Peugeot desek 301'den ibaret.
Hyundai'de de Accent, i20.

Bunların dışındaki modelleri tek tük gözüküyor.

Renault Talisman mesela çok fazla yok. Eskiden çok nadirde olsa Vel Satis, Koleos vs. görürdüm yeni lüks Renaultlar gelmiyor bile.
Fiat'ta da pahalı modeller gelmiyor, geçmişte Bravo bile çok satmadı.
Peugeot'da 208, 308 bile satılmıyor 508'e hiç bakmıyorum bile. 301 ve birazda 3008 gibi mpvler.

Biraz karışık bir yazı oldu ama söylemek istediğimi aktardım sanırım. :)

Bu markaların en çok satanlarını rakamlarla ekleyeyim ocak-mayıs arası
Peugeot: 301 5909
Renault: Megan sedan 13246
Fiat: egea sedan 13116
Opel: astra sedan 6836
Hyundai: i20 7823

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım