KAPALI Tuscon-3008 sizce hangisi

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
geçen konu başlığı acmıstım engelli indirimi ile araba için aklımda bu 2 si oluştu tuscon dizel ve 3008.
3008 için fiyat aldım 135 bin active prime paket tusconu soramadım daha kullanan arkadaslarım varsa bilgi almak isterim
Şimdiden teşekkürler

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
İç mekan-şanzıman sağlamlığı ve yakıt için 3008
Konfor ve donanım için(tahmini gidiyorum fiyat alamadığınız için) tucson.

Yalnız şunu da ekleyeyim 3008 deki 1.2 turbo da ciddi az yakıyor eğer düşük km yapıyorsanız o da işinizi görebilir.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Senede en fazla 15-20 arası yapabilirim

O zaman dizel mantıklı olabilir. :)

Bu arada biz de sizin gibi Suv aldık. Aldığımız zaman dizel Tucson yoktu. 3008 çok istemiştik ama benzer fiyata çok daha donanımlı kardeşi Grandland x tercih ettik. Birebir aynı araba Grandland ın iç mekanı çok daha kötü ama 3008 e kıyasla lastik izi daha geniş ve biraz daha alçak bu sayede çok daha iyi yol tutuyor üstüne daha donanımlı. Eğer merak ederseniz istediğiniz gibi sorabilirsiniz :)

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche

Bu arada biz de sizin gibi Suv aldık. Aldığımız zaman dizel Tucson yoktu. 3008 çok istemiştik ama benzer fiyata çok daha donanımlı kardeşi Grandland x tercih ettik. Birebir aynı araba Grandland ın iç mekanı çok daha kötü ama 3008 e kıyasla lastik izi daha geniş ve biraz daha alçak bu sayede çok daha iyi yol tutuyor üstüne daha donanımlı. Eğer merak ederseniz istediğiniz gibi sorabilirsiniz :)
Bizde Aynı Durumdayız. Siz Grandland x Hangi Donanım Seçeneğiyle Aldınız ?? Memnun musunuz ?? . Biz Henüz Ona Bakamadık.
Yalnız Şöyle Bi Durumda var. Ötv İndirimli Araç Alacaklar İçin Ötv nin Düşmesi iyi Olmadı. Bunu Söyleyen Peugeot Satış Danışmanı
3008 ALLURE 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 Elegance Pack (Grip Control, Sedefli Metalik, 18" Jant) İçin 137.500 tl Fiyat Aldık.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bizde Aynı Durumdayız. Siz Grandland x Hangi Donanım Seçeneğiyle Aldınız ?? Memnun musunuz ?? . Biz Henüz Ona Bakamadık.
Yalnız Şöyle Bi Durumda var. Ötv İndirimli Araç Alacaklar İçin Ötv nin Düşmesi iyi Olmadı. Bunu Söyleyen Peugeot Satış Danışmanı
3008 ALLURE 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 Elegance Pack (Grip Control, Sedefli Metalik, 18" Jant) İçin 137.500 tl Fiyat Aldık.

Arabanın sürüş hissi genel olarak aynı sadece virajlarda 3008 göre çok daha güven veriyor. İçi çok daha sade ben bu sadeliği istediğim ve sevdiğim için aldım. Açıkcası bayideki fiyatı bilmiyorum ama sizin söylediğiniz araba liste fiyatı 294k. Bu arabanın dengi olan Opel Excellence+parkngo oluyor o da 235k olarak görülüyor. Eski fiyatlarla ufak bir kaç yazım olmuştu onları da atayım.

C Suv kıyaslama. Neden Opel Grandland X?
https://otopark.com/forum/threads/c-suv-kıyaslama-neden-opel-grandland-x.7184/

Opel Grandland X 1.6 Dizel A/T İnceleme
https://otopark.com/forum/threads/opel-grandland-x-1-6-dizel-a-t-İnceleme.7143/

Grandland X ile Start and Stop testi

https://otopark.com/forum/threads/grandland-x-ile-start-and-stop-testi.7443/

Hocam bu da bizim arabanın yani 1.2 130bg lik motorun hızlanması

Bu da detaylı 1.2 turbo test videosu :)

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
Arabanın sürüş hissi genel olarak aynı sadece virajlarda 3008 göre çok daha güven veriyor. İçi çok daha sade ben bu sadeliği istediğim ve sevdiğim için aldım. Açıkcası bayideki fiyatı bilmiyorum ama sizin söylediğiniz araba liste fiyatı 294k. Bu arabanın dengi olan Opel Excellence+parkngo oluyor o da 235k olarak görülüyor. Eski fiyatlarla ufak bir kaç yazım olmuştu onları da atayım.

C Suv kıyaslama. Neden Opel Grandland X?
https://otopark.com/forum/threads/c-suv-kıyaslama-neden-opel-grandland-x.7184/

Opel Grandland X 1.6 Dizel A/T İnceleme
https://otopark.com/forum/threads/opel-grandland-x-1-6-dizel-a-t-İnceleme.7143/

Grandland X ile Start and Stop testi

https://otopark.com/forum/threads/grandland-x-ile-start-and-stop-testi.7443/

Hocam bu da bizim arabanın yani 1.2 130bg lik motorun hızlanması

Bu da detaylı 1.2 turbo test videosu :)
Çok Teşekkürler... Hemen Bakıyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Yilda 30 bin km alti dizel gereksiz kaliyor su donemde.
1.2 nin vergi avantaji var alirken ucuz bakimi daha ucuz ve az yakiyor :) dizellerin bitmesine az kalmisken hele hele dizel almak bilemedim yav

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yilda 30 bin km alti dizel gereksiz kaliyor su donemde.
1.2 nin vergi avantaji var alirken ucuz bakimi daha ucuz ve az yakiyor :) dizellerin bitmesine az kalmisken hele hele dizel almak bilemedim yav

Raporla alınca vergi olayı ortadan kalkıyor ve aradaki farkta doğal olarak azalıyor. Bide hiç bir benzinli dizel kadar az yakmıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,379
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tucson'da dct çift kavrama şanzıman var. Öyle çok ileri seviye bir çift kavrama da değil. Zorlandığı zaman ısınma uyarısı veriyor. "Kenara çekin soğumasını bekleyin" diyor. Bir de dizel düşündüğünüzü belirtmişsiniz. Dizel motorun torkuyla bu şanzımana hiç güvenmem. 3008'de ise tork konvertörlü şanzıman var. Gayet de temiz çalışıyor. Sırf bu nedenle 3008'i tercih ederim.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
ikisi arasında maalesef 3008 derim! çünkü DCT pek iyi bir şanzıman değil.
onun haricinde Mazda ya bakabilirsiniz, sorunsuz güven içerisinde uzun yıllar kullanırsınız.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
3008 kesinlikle,ama 1.6 bluehdi active paket almak yerine 1.2 allure /gt line almanızı tavsiye ederim.
motorlar arası yakıt farkı çok yok ama donanım olarak dolusunu almanızı tavsiye ederim(adaptif cruze,led farlar,focal ses sistemi insanı şımartan şeyler)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
3008’in ic mekani cok daha futuristik ve essiz. Tucson’in ic mekani ise daha cok toplama bir otomobil gibi. Orta ekran Fiat’tan, klima kumandalari Vw’den alinmis gibi duruyor. Tucson’un sanzimani hakkinda kullanmadigim icin bir yorum yapamayacagim fakat 3008’in sanzimani da cift kavramalidan farksiz calisiyor. Hatta dct Fiat grubunun dct’si gibiyse 3008’in sanzimani acik ara daha iyi diyebilirim.
3008’in sevmedigim tek yani fazla ESP tabanli olmasi. Arac aslinda cok cabuk savruluyor fakat ESP o kadar iyi calisiyor ki arac iyi yol tutuyormus hissiyati veriyor. Tabi bu normal kullanici icin bir anlam ifade etmiyor, araba ESP ile de olsa her halukarda tutunuyor :)
Bu arada kucuk direksiyonu kullanimi cok daha rahat ve keyifli hale getiriyor.

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
araba alacak olsam suv tercih etmeyecek birisi olarak premiumlar hariç suv al deseler 3008 alırdım herhalde :)
fiyat/donamı karşılaştırması yaparknde şuna dikkat ederrdim herhalde; bazılarında mesela adaptif hız sabitleyicisi oluyor ama 0 a kadar durdurmuyor. testlerde incelerdim hangisi daha işlevsel diye yni. bakacağım 2. özellikte uzun far asistanı olması.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Eğer otv indirminiz 2.0 araçlar için geçerliyse hiç düşünmeyin Mazda Cx5 alın sorunsuzlugu iç mekandaki muhteşem hissiyati malzeme kalitesi dış tasarımı ile tam bir Japon Audisi aranan taze kan. Lakin Tucson ve 3008 arasından 3008 derim tabi burada fiyat da önemli siz 137.000tl yi vergi indirimi ile verecekseniz bence çok. 1.2 otomatik Qashqai Tekna donanımı 100.000tl ye alabilirsiniz bu devirde nakit değerli. Yada Grandladx 3008 den en az 20.000 daha uygun oluyor onu da düşünün derim. Lakin 3008 in iç mekanı Premium bunu da unutmayın

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Hyundai + dizel kombinasyonuna hiç girmezdim.psa grubu dizel motor konusunda daha iyi,sanzıman zaten tartışılmaz ,tasarım konusunda yine 3008 daha iyi bence.3008 diyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım